Skocz do zawartości

Dyskusja: Analog


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema pasjonaci :D

 

Teraz z troche innej strony, i generalnie troche technicznie.

Posiadam chwilowo cos takiego:

 

dynax5big.jpg

 

Jak wiadomo jest to analog, ale po prostu potrzebowalem czegos lepszego niz idioten-cyfra, to pozyczylem. Ale jakos z jakosci fotek do konca nie jestem zadowolony. Zapewne to wina filmow, gdyz wystepuja tu jakies odcienie niebieskosci i zoltosci. Jakie filmy polecalibyscie. Ja kupowalem generalnie tylko to co dostalem (wogole ciezko trafic na sklep gdzie jest wiecej niz 2 rodzaje filmu). Kodak Color plus i konika chyba. Ale jesli macie jakies fajne kolorowe filmy, ktore polecalibyscie, bylbym dzwieczny. Generalnie i out-door i in-door. I czy iso 200 styka?

 

Joke mode on:

Jak tu sie ustawia balans bieli ;p

 

oraz joke mojej matki mode on:

Ja robie fotke - pstryk

Matka: pokaz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to może być kwestia filmu a może też być zakładu foto w którym robiłeś odbitki, zrób jedną odbitkę w kilku zakładach i porównaj. Balans bieli ustawiasz kupując odpowiednie filmy albo używając filtrów nakręcanych na obiektyw.

 

Co do filmów to za bardzo się w kolorach nie orientuje,, poszukam czegoś, jak znajdę to napiszę, ISO 200 jest ok to standardowych fotek, zależy jakie zdjęcia planujesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie:

 

- balans to wiem ze kwestia filmu hehehehe to byl joke

- co do zakladu to liczylem ze kodak to najlepszy, aleeeeeeee wiadomo, przejde sie do fotolabu (dimlab) i zobacze co oni proponuja

- i ogolnie pewnie wina aparatu ale duzo zdjec jakis nieostrych wychodzi (przy czasie 1/250 - 1/400 to raczej nie moja wina) chociaz dopiero 3 rolka poszla w dobrym swietle i ciezko powiedziec

 

wiesz moze gdzie moge tanio poskanowac filmy? jakas firme badz cokolwiek? dalem do tego mojego zakladu to dali mi plyte za 30 pln, gdzie fotki wygladaly jakby sam na w photosgopie te fotki narysowal, generalnie moge wrzucic przyklad jak znajde plyte hehehehe, jedna wielka masakra

 

 

btw: glownie na ciebie liczylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, z gdynii jestem :)

kuciel: ilford drogi, a szczegolnie ze wole kolor o cz/b

 

do tego przegladajac fotki zauwazylem zbyt duzo zolci i niebieskich odcieni, (jak tu sie balans bieli ustawia ;p), oraz ostrosci mi brakuje, ale to pewnie wina obiektywu albo fotolabu

 

musze dorwac na miescie jakies inne klisze to sie przekonam czego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności