Skocz do zawartości

Laptop dla Grafika/Architekta - po raz setny, ale inaczej


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

przeglądam różne wątki o laptopach na forum i generalnie większość spostrzeżeń pokrywa się z moimi.

 

przy wyborze parametrów patrżę w kolejności

 

1. matryca

2. ergonomia

3. czas pracy baterii

4. procesor

5. grafika

6. dysk

7. ram - bo musi być minimum 2GB

 

no właśnie i tu pojawia się problem. chodzi o matrycę i wykończenie, czyli dwa najbardziej interesujące mnie czynniki. muszę kupić sobie laptopa szybko, więc nie zdażę uzbierać kasy na wymarzonego MacBooka Pro... w macach matrycę są niezłe, ale w PC to jest jakaś porażka. masę moich znajomych ma laptopy i w żadnym (!!!) nie widziałem nic podobnego do tego co zaoferował mi używany PowerBook, którego używałem kiedyś.

to samo z wykończeniem....

 

potrzebuję pomocy - mogę na lapa przeznaczyć do 4000 zł. co wybrać? jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

 

przeglądam różne wątki o laptopach na forum i generalnie większość spostrzeżeń pokrywa się z moimi.

 

przy wyborze parametrów patrżę w kolejności

 

1. matryca

2. ergonomia

3. czas pracy baterii

4. procesor

5. grafika

6. dysk

7. ram - bo musi być minimum 2GB

 

no właśnie i tu pojawia się problem. chodzi o matrycę i wykończenie, czyli dwa najbardziej interesujące mnie czynniki. muszę kupić sobie laptopa szybko, więc nie zdażę uzbierać kasy na wymarzonego MacBooka Pro... w macach matrycę są niezłe, ale w PC to jest jakaś porażka. masę moich znajomych ma laptopy i w żadnym (!!!) nie widziałem nic podobnego do tego co zaoferował mi używany PowerBook, którego używałem kiedyś.

to samo z wykończeniem....

 

potrzebuję pomocy - mogę na lapa przeznaczyć do 4000 zł. co wybrać? jakieś pomysły?

 

Matryca non glare ,czy może być inna, (SXGA+ 1400x1050 czy WSXGA+ 1680x1050, min. 15.4"), przy tej kwocie ciężko będzie - ale . . . tak:

musiał byś zrobić coś kosztem czegoś, albo matryca inna, markowy? HP, ASUS, TOSHIBA czy np. BENQ ,LG lub kadłubek ;)

albo lepszy klocek,+ reszta ;).

Preinsalowany OS?

używany czy nowy?

na kiedy,?

 

Searching %....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem w stanie zrezygnować z dysku, procka, a przedewszystkim karty graficznej.

Najważniejsza jest ta matryca i jakość wykonczenia. Ew. mogę dopłacić, ale to musi być uzasadnienie.

OS mam w dupie - nie chcę za niego płacić.

Komp raczej nowy, jakbym miał używany kupić to byłby to Apple jakiś.

 

Najlepiej jak najszybciej.

 

Do lapów też średnio się mogę przekonać, ale powodów jest wiele - praca w domu mnie irytuje, irytuje mnie też kursowanie: wydział-praca(dom), a poza tym wyjeżdzam na wakację do pracy, a potem na stypendium do Portugalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

za 4000 to polecam kadlubka, np compala:

 

http://tery.pl/compal-barebonekadlubek-hgl30141p945dvdrambtlansata-p-25635.html

 

zdaje sie sa 15.4 tez

 

do tego procek:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32249

 

troche ramu:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/28083 (albo razy dwa nawet)

 

dvd, wifi, hdd - z 600 zl

 

i w sumie za 4000 mozna miec

 

core 2 duo, 2 gb ramu, 1400x1050, geforce 7600 we w miare lekkiej

14.1"

 

pozdrowienia

 

ps: z 'markowych' polecam takiego:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220137

 

sam posiadam troche starsza wersje tej maszynki (ma core duo zamiast core 2 duo, poza

tym taka sama) i bardzo sobie chwale, robie na niej 3d bez problemu, matryca jak nie

pracuje na pustyni to sie sprawdza, przy malym obciazeniu (internet, film, muzyczka,

poczta) 3 h wytrzymuje, do tego calkiem lekki 2.6 kg, ma 1 gb ramu w jednej kosci wiec

nie ma problemu ze smieciami kiedy sie ram rozszerzy, niestety teraz daja viste co moze

niektorym dac w kosc (ja jeszcze mialem z xp), linux smiga ze az milo (fedora core).. co

jeszcze... no problem w tym ze trzeba w stanach go szukac bo a8jm/p zdaje sie nie

sprowadzaja do nas... ale cena 1500$ zwlaszcza z dolarem slabym bardzo atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

no ten dell ma imponujaca matryce... no ale 17" klocek to ciezki kawal

do noszenia... no i jeszcze to quadro 350M: taka mizerotka straszna...

to juz lepiej starego 6600... 64 bity szyna danych, chyba z 2 potoki...

nie wiem jak do 2d cada ale do czegokolwiek innego (np 3d, a przeciez

cadowskie programy intensywnie korzystaja z 3d) to bida straszna. to

odpowiednik geforce go 7300 czyli totalny entry level. imho strata kasy.

lepiej kupic za ta cene drugi monitor i podpiac sobie na dvi. niestety

chipy 'profesjonalne' nvidii maja wielki rozrzut wydajnosciowy... albo

350M ~ gf7300 albo 1500/2500/3500 ~ gf7900 nic po srodku... a ceny

piekielne.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_Quadro

 

a tak w ogole, to smieszna sprawa, jak przegladnalem allegro to wszystkie

te quadro 350M eKSPERCI polecaja do maxa, mayi ;) smiech na sali.

 

ps: to nie takie pierdzielenie sobie, mam fx1400 na biurku i wydaje mi sie

ze to zmarnowana kasa ( na szczescie nie moja :), no nie do konca )

 

http://www.madwands.com/fx1400.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cena niegrala roli to bez dwoch zdan Dell XPS M1710 zmiata konkurencje z powierzchni ziemi. No ale wydatek 10k w max wersji ponad 10k to chyba lekka przesada. Watek ktory poruszyliscie o tyle ciekawy ze sam nosze sie z zamiarem zakupu lapa akurat. Wiem ze ciezko jest zlozyc za taka cene maszyne ktora sprosta wymaganiom 3dsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam laptka egzotycznej firmy GERICOM ... kupiłem za 3000 tysiaki nowego jakieś 1,5 roku temu. radeon 9600 P4 2,8 (nie cięty) trochę RAMU za mało ma, ale śmiga i max i gierki bez problemów.

 

może nie ma sensu płacić za markę skoro podzespoły są produkowane i tak w jednej lepiance na tajwanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ja chyba się przejdę po sklepach i obczaję to na własne oczy.. Zajebisty jest ten dell za ponad 5K, ale generalnie to jakbym miał tyle walnąć to bym już wolał sobie sprowadzić Maca ze stanów.

 

Potrzebuję jednak czegoś tańszego i trzeba zrezygnować z luksusów.

 

Coraz bardziej o tym myślę... w sumie zrezygnowałbym ze wszystkiego ;) na rzecz matrycy i ergonomii (wagi, baterii)... ale ciężko wogóle znaleźć te cechy przy niskiej cenie.

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/nx_seria_7400_intel_/HP_Compaq_nx7400_RU422EA_T5500_15_4_512_80GB_VHB_WSXGA_/pelny,id,38486,s,1/

 

ten jest spoko - jakby ktoś znalazł coś takiego ale z inną grafą - nie taką, która współdzieli z ramem..

 

ej, a to jest "dużo wolniej" w programach 3D? czy tylko w grach? Gry pieprzę i tak nie mam na nie czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy MacBook Pro IMO...

 

Dziś byłem na researchu w sklepach i na wydziale. Różnice w jakości matryc są gigantyczne. Od noise'u, przez paskowany gradient do nawet sympatycznych matrycek.

Ale jednak matryca na makach wchłania je wszystkie dupą.

 

W sklepach dowiedziałem się, że najlepiej celować albo w HP albo w Toshibę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo,elo..

 

z moich poszukiwań ostatnich:

 

zwycięzca: http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/Pavilion/HP_Pavilion_dv6376ea_GF709EA_T5500_RAM_1024MB_160GB_15_4_VH_/pelny,id,39498/

 

chyba nikt w tej kategorii go nie przebił. matryca idealna, brak zastrzeżeń, ani nie ma noise'u, ani nie ma kresek przy wyświetlaniu gradientów. jedyne do czego można się przyczepić to jakby trochę blade kolory, ale tak naprawdę w żadnej matrycy na które patrzyłem nie było lepiej.

fakt, że trochę mi się nie podoba z wyglądu - jest za bardzo bajerzasty, ładniejsze są te stare HP'ki, czy nawet te całe czarne Toshiby. No ale trudno. Nie wymiotuję na jego widok, więc jest ok. Nawet można się przyzwyczaić.

Inny mankament to waga. Pewnie stos jeszcze innych mankamentów dojdzie w trakcie używania. Na razie over-all experience jest wporzo.

 

drugie miejsce ex-equo: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Fujitsu_Siemens/Amilo/Intel_Centrino_Duo/FS_Amilo_Si1848_u_C2D_5500_512MB_120GB_XP_Home_UMTS_/pelny,id,35430/

 

trochę ładniejszy, z modemem UMTS, lżejszy, mniejszy, ale gorsze parametry i matryca zdradzała delikatne problemy przy wyświetlaniu gradientów.

 

kolejny:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/nx_seria_7400_intel_/HP_Compaq_nx7400_RU422EA_T5500_15_4_512_80GB_VHB_WSXGA_/pelny,id,38486,s,1/

 

to był mój pierwszy typ. Najładniejszy z tych które obejrzałem. Ale matryca tez miała delikatne problemy - takie jak ten Fujitsu Siemens, a poza tym była trochę jakby nie ostra. No i ma kartę grafiki cienką. To też stanowi pewien problem przy 3D. Ale kurde można do niego dokupić bateryjkę, która starcza na 6h pracy...

 

Teraz musi się decyzja odleżeć z tydzień i chyba wezmę tego pierwszego kompka. Co wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to martwi... no, ale nie wierzę już w jakąś idealną konfigurację lapków... jakby ciężko było to jakoś logicznie złożyć. przecież to trochę niedorzeczne, że niby nowszy komp (nowsza seria) a limit max ram jest mniejszy, albo matryca ma mniejszą rozdziałkę... no nic - przeżyję jakoś. w domu jeszcze przez jakiś czas będę mieć monitor swój stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem postów - ja kupuje Dell M60 dobre ceny na allegro

procek 1,7 centrino 1 gigs ramu duża rozdziałka i grafika QuadraFX

i to za 2400. Zamiast kupować gów8***** Acery nowe lepiej dobrą używkę, chyba że powyżej 5000 to nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale nie wierzę już w jakąś idealną konfigurację lapków

 

wiesz, w to tez przestalem wierzyc, no chyba zebym mial tak grubo ponad 5k :)

 

piksar: chyba o tym samym pisalem w 2 poscie, i tez sie bardzo nad tym lapkiem zastanawialem, jedynie ostatnio z kasą nagle się cienko zrobilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

zgadzam się z pikSarem, lepiej kupić dobrej firmy używany laptop niż marnej nowy (sama mam "używkę" i jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek kupowałam od znajomego, więc mogłam potestować i pooglądać, na allegro to nie to samo).

 

W szczególności, po bolesnych doświadczeniach mojego (innego) znajomego, odradzam Acery. Nie dość że jakość średnia, to jeszcze serwis gwarancyjny, jakby to powiedzieć bez brzydkich słów... miał problemy z wywiązywaniem się ze swoich obowiązków.

 

pp,

_3Jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. generalnie nie jestem pewien z tymi używanymi na allegro. Kiedyś kupiłem PowerBooka G4 - i byłem z niego zadowolony. Teraz jakbym miał już coś używanego kupować to też wziąłbym maka...

Tak jak już pisałem - ważny dla mnie jest wygląd i klimat obcowania z kompem. Jedynie maki używane zachowują trochę "godności" ;) i jak już mam kupować coś brzydszego to wolę kupić nowy i się z nim trochę zrzyć.

Ten dell jest spoko, jakbym miał dużo mniej kasy na laptopa - ale ma niesamowicie mały dysk, zjechaną baterię (jezeli 2h w optymalnych warunkach - czyli pewnie idle, to w normalnych pewnie mniej niż 1h), wolny procek (ale rozumiem, że grafa w renderach pomaga), no i jezeli chodzi o matryckę - ten komp wygląda na parę ładnych latek a nie sądzę, żęby nawet te profesjonalne matryce wtedy były jakieś dużo lepsze od tych lepszych dla "zwykłego" użytkownika dziś. ale mogę się mylić.

Jeżeli chodzi o serwis, to raczej też biorę to pod uwagę i też mi Acery odradzano... i chyba jeszcze coś.

Ostatnio poszedłem do supermarketu elektronicznego (nazwy nie wymienię, bo nei lubię tej firmy) no i mogłem podotykać sobie chyba z 40 lapków i porównać. Kurde.. o masie firm, które były tam wystawione w zyciu nie słyszałem. Ale wiele z nich wyglądem przewyższało nowego Lenovo (tego z pomarańczowym nadrukiem na klawiszach) - szczyt wtórności. mało delikatny, bez gracji, nie świeży. W każdym razie HP Pavilion wygląda solidnie raczej, ale w jednym ze sklepów powiedziano mi, że jest on raczej do użytku domowego niż do chodzenia po mieście. Do tachania sugerowano tego Fujitsu Siemens....

 

Aha.. jaki sklep polecacie ?! Chciałbym wziąć tego lapa na raty (które szybko da się spłacić). Na razie z tego co widzę serwisy internetowe częśto korzystają z opcji Żagiel, w której koszt rat jest astronomiczny. Za to np. Vobis chyba ma korzystne raty. (ceny lapów wahają się do 300 zł tylko jakby co). W karen Notebooks ceny są dość wysokie. Chodzi o to, że lapa potrzebuję teraz, a kasę na niego będę miał w przeciągu 2 miesięcy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ASUSa ;] sam od pół roku pracuje na A8jm i się sprawdza super. Aha, ale taka uwaga. Laptop to jednak laptop. Ja imo wykorzystuje go głównie do 3d studio, rendery i inne takie :P, ale czasami czuć, że to maszyna nie do końca przeznaczona do tego ;].

To takie moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki. nie grzeja wam sie lapki? spotkalem sie z taka sytuacja, obejrzalem sobie ze 2 filmy, wypalilem plyte i dalej d****. lap odmawial posluszenstwa. wlasciciel powiedzial mi zebym dal mu odpoczac. i rzeczywiscie jak sobie odsapnal to znowu chodzil te 2-3 godz. swoja droga troche denerwujace to bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki. nie grzeja wam sie lapki? spotkalem sie z taka sytuacja, obejrzalem sobie ze 2 filmy, wypalilem plyte i dalej d****. lap odmawial posluszenstwa. wlasciciel powiedzial mi zebym dal mu odpoczac. i rzeczywiscie jak sobie odsapnal to znowu chodzil te 2-3 godz. swoja droga troche denerwujace to bylo

 

moj IBM podczas renderu 92 stopnie temp procka i 75 na dole obudowy - w miejscu procka ale nie wyłacza się i chodzi stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... do tego lapa dołączają Windows Vista (home, ale ten rozwinięty) - czy jest sens na tym pracować, czy przy tych 1GB (z 2 miechy na tylu będę się męczył pewnie) nie zeżre mi on większości zasobów?

 

I może ma ktoś jakieś info jak zrobić żeby 2 systemy były na jednym kompie równolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może ma ktoś jakieś info jak zrobić żeby 2 systemy były na jednym kompie równolegle?

 

Jest takie cudo zwane Microsoft Virtual PC. całkiem nieźle działa. Nie wiem jak jest z Vistą. ja akurat odpalałem go na XP. aha, ale jeśli masz 1GB ramu i zainstalowaną już Viste to 2 równoległe systemy to raczej zły pomysł ;)

zwyczajnie może zabraknąć ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dwa systemy na jednym dysku, a nie dwa systemy działajace w jednym czasie. Chyba się źle wyraziłem. Już obczaiłem jak to zrobić - instaluję najpierw XP'ka, a potem Vistę i ona sie da zainstalować jako drugi system z tego co czytałem i masz potem boot-managera.

 

Tak zrobię. Viście nie ufam, ale chcę ją obczaić dla zajawki.... Z resztą 1GB na vistę i składanie plansz w PS'ie to chyba za mało, a na razie nei będę szalał z tym RAM'em i dodatkowymi wydatkami.

 

Nie widzę zadnych sprzeciwów co do wyboru. Sam też lepszej alternatywy w tym przedziale cenowym nie znalazłem jeszcze więc raczej zostaję przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a na pewno da się je na jednej partycji zainstalować??

tak żeby oba działały??

bo z tego co pamiętam to z XP i 98 nie dało się. było trzeba na innych partycjach instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności