Skocz do zawartości

Komputer do 4 000 + 500zł


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Tak jak w temacie, czyli jaki byście mi zaproponowali sprzęt do 4 000zł (sama skrzynka, czyli: CPU, GPU, HDD, chłodzenie, nagrywarka DVD, pamieć RAM, płyta główna i zasilacz (chyba nic nie pominąłem? :D)). I do tego jeszcze jaki byście proponowali UPS do 500zł?

Komputer będzie przeznaczony oczywiście do grafiki więc żeby: szybko na nim śmigały renderki, przyjemnie się pracowało w viewportach i oczywiście musi dużo poly udźwignąć :)

Jedyne "wymogi" jakie mam to HDD żeby miał 250GB i 2x2GB RAM, a resztę dobierzcie mi tak, jak uważacie :) Niewiem, może dobrym wyborem jeśli chodzi o procek byłby jakiś intel core 2 duo... :)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę że masz duży fundusz, jeżeli naprawdę chcesz wszystko przeznaczyć na sam komputer i to tylko na skrzynkę, to lepiej wydać może na płytę obsługującą 2 sockety i cieszyć się z maxymalnie szybkiego renderingu. Do tego jakaś karta graficzna, jeżeli do grafiki można powiedzieć Quadro, lecz wystarczył by choć by 8800 GTS :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też przymierzam się do kupna i złożyłem na razie taki zestaw na komputroniku:

 

Napędy optyczne: Asus DVD+/-RW DRW-1608P3S BOX black - 125.00

Obudowa: Chieftec WH-01B-B - 500W - 553.00

Dysk twardy IDE/SATA: Seagate 200 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) - 240.00

Karta graficzna: GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 1119.00

Pamięć RAM: PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5 - 1203.00

Płyta główna: Asus P5B Intel P965 (element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa) - 406.00

Procesor: Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX (element zawiera: wentylator procesora) - 879.00

Monitor LCD: 19" LG Flatron L1900E-BF - 1169.00

Klawiatura: Tracer Compact TRK-4BCA - czarna - 24.00

Myszy: Logitech LX3 Optical Mouse - 85.00

Razem brutto: 5803.00 zł

 

Odejmiesz od tego cenę monitora i pokombinujesz trochę z resztą i styknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co napisał Touch, to:

HDD, to chyba lepiej Western Digital jakiegoś 250GB. :)

Karta graficzna za 1100 trochę chyba nie ma sensu. Między tą a taką za powiedzmy 700-800zł prawie nie odczujesz różnicy. Nawet w grach za dwa lata.

Płyta Asusa, hmm, nie wiem. Brałbym Gigabyte'a. No ale ja jestem doświadczalnie uprzedzony, mogę być trochę nie obiektywny. :)

Co do procesora, jak się nie pali, to może warto poczekać do premiery nowych AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kartą jeszcze się dobrze nie zastanowiłem, to przyznaję, z wyborem płyty głównej problemy miałem zawsze, dysk WD mam teraz, fakt, działa bez zarzutu, ale swego czasu mieli duży procent fabrycznie niesprawnych, mój obecny był wymieniany 2 razy;) Co do procka, hehe, wolę nie być królikiem doświadczalnym nowego produktu;P

 

Edit: Z gier gram tylko w poczciwe Enemy Territory, więc na to nie patrzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom - ano, nazbierałem sobie kaski :D A co to znaczy, że płyta obsługuje 2 sockety? (jestem bardzo zielony ze sprzętu więc niewiem :))

A co do GPU - czy opłaca się bawić w jakieś SLI lub CrossFire? (przypominam, że sprzęt będzie wykorzystywany jedynie do 3D :))

 

Touch - dzięki za orientacyjne ceny i nazwy podzespołów :)

 

RA - tak, dysk ma mieć 250GB. A można jakieś konkretne, dobre dyski?

Co do kart graficznych teżprosiłbym konkretne nazwy, żeby nie przekroczyło to wszyskto razem 4000 i było wydajne :)

 

dokturpotfor - o kurde, nie bardzo rozumiem co piszesz :) Co to jest to AM2, kentsfield itd.?

 

I jeszcze takie pytania mam:

1) czy opłaca się bawić w procki 64-bitowe? Czy są one szybsze od 32-bitowych? Czym wogóle się różnią od 32-bitowych?

2) czy wybór płyty głównej jest bardzo ważny? tzn. ja nie będę na 100% nic podkręcał itd. więc czy obojętnie jaka płyta główna, żeby tylko obsługiwała dobrego procka, mogła pomieścić z 8GB RAM itd.?

3) przy tam mocnym kompie napewno jest potrzebne dobre chłodzenie. Czy opłaca się zainstalować chłodzenie wodne, albo gazowe? Jeśli tak, to jakie?

 

I do tych zestawów co mi będziecie składać, pamiętajcie dodać jakiś dobry zasilacz :)

PS jakby co, to sama skrzynka może przekroczyć 4 000zł :) Ale nie za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Socekty, czyli w sloty na Procesor, są takie płyty główne, nawet na 4 procesory, wyobraź sobie 2x C2D 6700 :D

 

Co do SLI to myślę że raczej nie(duuuuża forsa), tzn jedyne co teraz bardzo się opłaca to kupić 2x 6800GT, jest to starsza karta ale po takiej cenie jaka teraz stoi można zrobić bardzo porządne SLI ale lepiej chyba zakupić Gf8600 bądź coś w tym stylu z nowymi technologiami czyli DX10 itd by się już później nie martwić o takie pierdoły jak by np. (taki bajer) zaimplementowane w virwporcie GI oraz cienie na DX 10 i nie płakać że nam to nie chodzi... :D

 

1.co do 64 bit to się opłaca, jak masz Viste, tam jedynie naprawdę system wykorzystuje te 64 bity, lecz Vista = min 768 mb ramu na sam system...

 

2.Płyta gł jest dość ważnym elementem jak nie najważniejszym w końcu to taki kręgosłup, wystarczy kupić porządna i nie martwić się o nic :)

 

3.Standardowe chłodzenie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x core 2 duo mozecie zapomniec bo to desktopowe 1 socketowe

procesory, jesli intel i dwa sockety to xeony: serie 51xx (2 rdzenie

na procesor) albo 53xx (4 rdzenie - clovertown (MP) ),

one sa poki co najwydajniejsze na rynku ale wiaza sie z duzymi

kosztami (proce drogie, pamieci FB-DIMM, plyty 2x 771 = megabucks).

alternatywa do 2 x dual core xeon sa wydania extreme:

core 2 duo qx6700 (4 rdzenie, 1 socket).

 

amd w polowie maja ma wypuscic nowe rdzenie procesorow (barcelona), 2 i

4 rdzeniowe, w wersji 1 socket (phenom - nastepca athlona) i nowe

opterony w wersjach 1xxx (1 socket - workstation), 2xxx (2 sockety), 8xxx

(8 socketow). co jest fajne to to ze procki amd maja wykorzystywac

sockety AM2 i socketF, wiec mozna ich uzywac z plytami glownymi ktore

juz teraz sa wykorzystywane pod athlony AM2 i opterony 1xxx, 2xxx, 8xxx.

 

wlasnie jestem na kupnie sprzetu i czekam na to co amd pokaze (bo poki co

to do prasy trafiaja tylko przecieki), ale jesli barcelona bedzie ok, to np

mozna kupic plyte na AM2/AM2+ i procka x2 (za marne pieniadze) i

ewentualnie za czas jakis wymienic go na phenom x4, albo 2x starszy

opteron (np 2 x 2210) i wymienic je za jakis czas na 2 x opterona x4.

 

intel poki co zapowiedzial kolejny skok technologiczny na koniec 2007, tak

wiec moze na razie tylko walczyc cena, bo wydajnosci drastycznie nie

zmieni.

 

ps: a co do grafiki to tez nie ma co gadac... r600 ma wyjsc rowno z

nowymi procesorami amd, tak wiec nvidia napewno odpowie cieciami

cen, (8800 gtx ultra to nic nowego tylko troche OC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to jeszcze jedno... co do plyty glownej to warto dobra... ja uzywam

np gigabyte (calkiem renomowana firma) i ze stabilnoscia jestem za pan brat.

poza tym dobre firmy zawsze dadza ci bajerki (tzn wyciagna wszystko

z chipsetu co sie da... 1000 x usb, 100 x sata, 10 x gigabit ethernet, 5 x raid

:) ).

 

co do chlodzenia to z procesorami raczej nie ma problemu, intel i amd walcza

na waty (glownie w segmencie wysokowydajnych serwerow, blade'ow itd...)

a efektem minimalizacji poboru mocy (coraz mniejsze procki... teraz 65 nm

sciezki) jest to ze proce takze desktopowe mniej sie grzeja.

 

Inaczej z grafika, nvidia i ati w ogole nie maja skrupulow i robia monstra

ciagnace po 250 watow:

 

http://www.vr-zone.com/?i=4830

 

tym raczej trzeba sie martwic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie ja osobiście przyłączam się do słów RA, jak się nie pali to może poczekać, regułą jest tu fakt iż nadchodzi okres wprowadzania nowości oraz spadku cen podzespołów które już są, także poczkajcie (na lipiec/sierpień/wrzesień).

Touch

zamiast

tego Seagate 200 GB Barracuda 7200.10 /dałbym Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) - wolnego miejsca nigdy dość ;)

lub jakiego raptorka - z tym że to kosmos cenowy ;((.

 

jeśli już ASUS'a --> Asus ROG Commando 1.1 - ma kopa . . . . soon.

 

co do monitorka :| mam alergię na LG także się nie wypowiem, ale osobiście nie polecam, lepszym moim zdaniem byłby SAMSUNG. ale jak mówiłem mam aleregię to jestem nie obiektywny.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz CRT LG, jedzie już chyba 5 rok i zero problemów, a co do LCD od LG, to mają bardzo korzystne warunki gwarancyjne jeśli chodzi o bad pixele, podobno wymieniają od ręki, jeśli już takowy problem się pojawi. Poza tym możliwe też, że wezmę któryś z monitorów DELL'a, które zamieszczałem w wątku z aukcjami;)

 

Dysk 'oblookam', dzięki, choć ja oszczędny bardzo jestem, kiedyś mieściłem się na 2GB, kiedy standardem było ok 10GB:P

Płyta główna, jak mówiłem, ciemna masa tutaj jestem, przejrzę jeszcze jakieś testy i rankingi, tudzież pomęczę Was jeszcze na forum, to mi doradzicie;D

Pozdrawiam

 

Edit: W kwestii przeczekania i załapania się na niższe ceny - zgadzam się w zupełności, już na przestrzeni kilku dni zauważyłem, że to korzyść murowana, kiedy wybierałem konfigurację w poniedziałek na komputroniku, cena zestawu była ponad 6000zł, dziś już 5800;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź Della ;], odpuść LG.

co do miejsca -> więcej -> lepiej

ja mam 500GB sumując wszystkie

i powiem szczerze że średniawko z ilością wolnego miejsca ;),

 

O tej płycie pisałem już wcześniej ;]. ino nie pomnę komu.

 

Zasada jest imo jedna biorąc pod uwagę zakup komputera

 

dobra płyta = podstawa całego zestawu.

 

NIE WARTO NA NIEJ OSZCZĘDZAĆ

 

do tego dobiera się

1. procek

2. pamięci

3. grafa/hdd itd.

w tej kolejności ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Commando od kilku dni i póki co śmiga nieźle. Na razie działam na E6600 @ 3GHz, FSB - 1333 MHz, DDR2 @ 1GHz i wszystko jest ok. Fajna sprawa z tą płytą - chipset ICH8R potrafi zrobić RAID 1 i 0 na dwóch dyskach - na każdej partycji co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac calosci dlatego ignorancko napisze po swojemu

 

olej bajeranckie plyty, kup albo asusa p5b ktory sie fajnie kreci, albo abita "cos_tam"9, mega stabilna i szybka plyta

obudowe za duza cene olej, lepiej kup lepszy zasilacz i kilka cichych wiatrakow (przeciez to stoi i tyle, raz zlozysz i koniec)

 

dyski: ja z gory po testach uznalem ze chce seagate 160 gb, czemu? bo nie dosc ze szybki i wygrywa testy (nie wiem jak teraz) to jest cichszy niz jakies 250 gb, wiec lepiej kupic 2 mniejsze dyski niz 1 wiekszy

 

ramy rzecz mi obca, mam nadzieje ze sam dobre kupilem ;p

 

karta graficzna o ile nie ma dedykowanych funkcji w maxie ci nie pomoze (chyba ze w wievportach)

 

co do c2d: ja rozrozniam dwie serie: 6300 i 6400 oraz te wyzsze, i lepiej kupic slabszy model z tych wyzszych i go podkrecic, do tego kupic jakisz miedziany waitrako-radiator i spokoj (tutaj dobra plyta i ram to podstawa)

co do monitorka :| mam alergię na LG także się nie wypowiem, ale osobiście nie polecam, lepszym moim zdaniem byłby SAMSUNG. ale jak mówiłem mam aleregię to jestem nie obiektywny.
a ja odwrotnie, mam 2 lg w domu i dzialaja ja brzytwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem powiedzieć, że na pewno nie będę nic podkręcał, więc kupywanie słabszych części i ich podkręcanie nie wchodzi w grę.

 

Co do płyt głównych, to jaki konkretny model polecacie, żeby wszystko dobrze chodziło na core 2 duo E6700 (już raczej jestme zdecydowany na tego procka, dobry wybór?) z asus'ów lub gigabyte'ów? (oczywiście nie musi to być płyta dla fanów podkręcania, bo ja nie będę nic takiego robił)

 

Jaki zasilacz wybrać do takiego kompa, bo chyba musi dosyć mocny? 600W czy więcej, aby wygodnie i bezpiecznie się pracowało? I z jakiej firmy wziąść? Bo niektóre to chyba nie są godne zaufania...?

 

Co do karty graficznej, to na pewno wezmę jakiegoś GeForce'a... 8800GTS albo innego podobnego :) Z tego co wiem (chociaż i tak mało wiem :)) to GPU powinno mieć b. dobre chłodzenie, więc czy chłodzenie standardowe na takiej karcie jest wystarczające? Czy może należy je zmienić na jakieś inne? Jeśli tak, to na jakie?

A co do chłodzenia procka - czy standardowe na tych core 2 duach jest dobre? Zastanawiam się nad takim mixem, czyli wentylator + woda, np to:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Chlodzenie_wodne/Zestawy/Thermaltake/Thermaltake_Tribe_CPU/pelny,id,28690/

 

I ostatnie narazie pytanie :) Czy ma jakieś znaczenie (oczywiście jeśli chodzi o wydajność w 3D) jaki wezmę RAM? Bo są różne typy kości np. 2GB, różne mają parametry itd. zwracać na to uwagę? Jaki RAM wybrać? (2*2048MB)?

pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz niedługo dokupić kolejne 4GB to kup 2*2GB. Ale jeśli nie planujesz, to kup dwa zestawy 2x1GB - wyjdzie taniej. Postaraj się o kości 800MHz - C2D lubią pamięci o dużej przepustowości. Zasilacz 600W do GF8800 to dobry pomysł. co do procesora - wszędzie mi odradzano kupno E6700 z uwagi na jego cenę - jest ładnych kilkaset złotych droższy niż E6600, a wydajnościowo ponoć tego nie czuć. Płyta Commando będzie dobra nawet bez podkręcania, chociaż szczerze mówiąc aż żal nie wycisnąć dodatkowych MHzów, gdy jest to tak banalne jak w tej płycie (prawie wszystko robi za ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu procka nie mozesz podkrecic ? Latwa rzecz a po co przeplacac ? Takiego 4300 nawet na 3g mozna latwo wykrecic a kosztuje polowe tego co adekwatne zegarowo wyzsze modele , pamieci podrecznej tez specjalnie nie maja wiecej , moze jakos to wyposrodkuj i jednak pomysl o podkreceniu bo tak to szkoda nie wykorzystac jego potencjal.

 

Grafa 7900Gs badz z nowszych obecnie tylko 8600gt jesli chodzi o oplacalnosc polowe ceny 8800gts a z pewnoscia wystarczy , tym bardziej jak nie grasz w duzej rozdzielczosci.

 

Co do SLI to od biedy byc sobie moze , poprostu kiedys dokupisz taka druga 8600gt jak ceny beda smieszna a wydajnosc znow wzrosnia zamiast nowa karte brac , ale specjalne uwagi do sli bym nie przykladal.

 

Bude moze i nawe chiefteca bym wzial ale zasilke inna juz , ten standardowe cheifteca modele bez rewelacji za ta cene , 265 zl Topower 480W odpinane kable ( porzadek i dobry przeplyw powietrza ) badz np , tu wybor spory.

 

Aha co do procka to obecnie faktycznie c2d , jaki ma sens czekanie na nowowsi za pare miechow skoro ich cena przez kolejne bedzie wysoka i poki co nie oplacalne w zakupie , na poczatku zawsze przeplaca sieza nowosc a c2d zle nie jest , o am2 bym zapomnial , zwlaszcza budzet na c2d pozwala spokojnie.

 

Plytke wybralbym AB9.

 

Pamieci - lepiej nizsze timingi niz pogon za pustymi mhz czyli cos CL4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu procka nie mozesz podkrecic ? Latwa rzecz a po co przeplacac ? Takiego 4300 nawet na 3g mozna latwo wykrecic a kosztuje polowe tego co adekwatne zegarowo wyzsze modele , pamieci podrecznej tez specjalnie nie maja wiecej , moze jakos to wyposrodkuj i jednak pomysl o podkreceniu bo tak to szkoda nie wykorzystac jego potencjal.

 

Można ino po co ;).

 

 

Aha co do procka to obecnie faktycznie c2d , jaki ma sens czekanie na nowowsi za pare miechow skoro ich cena przez kolejne bedzie wysoka i poki co nie oplacalne w zakupie , na poczatku zawsze przeplaca sieza nowosc a c2d zle nie jest , o am2 bym zapomnial , zwlaszcza budzet na c2d pozwala spokojnie.

 

Nie chodzi z czekaniem konkretnie o nowości, a o spadek cen :)).

 

Plytke wybralbym AB9.

Czemu tą? Uzasadnij ;))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wetnę sie w temat ;), polecać nic nie będę, sam jak kupowalem w grudniu sprzęt mialem dylemat i ostro wertowalem net, wybór padł na płyte asusa p5b c2d 6600, jak do tej pory wszystko działa idealnie i jestem zadolony z tego zakupu, a szczerze mówiąc jestem wybredny i nieufny jesli chodzi o sprzęta, podstawa to stabliność, co do monitorka to na poczatku wogle nie chciałem slyszeć o lcd ale w sklepie polukałem na nie i w koncu wybrałem nec mulitysync 1970 nx, nie iwem czy dobrze czy zle ale według mnie to był najlepszy monitor w tym przedziale cenowym dostepny w sklepie, a mieli ich calkiem sporo takze mialem co porownywać. w tej chwili nie mam najmniejszego zamiaru przesiadać sie na crt :), nie wiem czy Ci pomogłem jesli tak to fajnie

 

a i dodam jeszcze ze dysk ktory kupilem to baracuda 250, sprawuje sie ładnie i nie jest głośny przynajmniej według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecalbym raid'a z 2 dyskow , dwa razy szybciej wszystko dziala, mimo wszystko to jak przetwarzasz ciezka grafe to duzo zeczy z dysku leci

 

 

-edit-

JohnZi - http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID_(informatyka) -wiec lepiej kupic 2 mniejsze dyski imho niz 1 duzy i postawic raid 0 , warto jescze dodac ze mniejsze dyski sa szybsze wiec kolejny wzrost wydajnosci, nie wiem czemu to jest tak mao popularne,

a i zawsze sa jaja przy instalacji windowsa, trzeba dogrywac sterowniki do plyty, wsadzac dyskietki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk ma racje, sam postawilem na takie rozwiazanie i powiem ze widac rozniece. Mam 2x320GB Seagate RAID 0, niktore pliki z maxa maja u mnie ponad 50 MB, szybciej sie otwieraja i krocej trwa zapis backupow, ogolnie wszystko szybciej dziala, lacznie z ladowaniem windowsa.

 

Rzeczywiscie przy instalacji jest smiesznie, potrzebny jest naped dyskietek zeby wgrac sterowniki RAID'a ktorych nie posiada instalator windowsa. Najpierw je trzeba oczywiscie przygotowac :)

 

Krotki przyklad RAID 0. Normalnie masz jeden dysk i plik maxa ktory ma np 50MB. Wydajnosc dysku to odczyt 50 MB w ciagu 10 s. Czyli otwiera Ci plik w ciagu 10s. Majac RAID 0 masz polaczaone ze soba 2 dyski ktore tworza jeden wielki, a wszystko co sie na nich znajduje jest zapisane w postaci malych paczek po rowno na kazdym dysku. Czyli np taki przykladowy plik maxa jest w paczkach np po 100 KB i na kazdym z dyskow zajmuje one lacznie po 25 MB. Zakladamy ze sa to dyski o takiej samej wydajnosci, wiec 50MB w 10s z tym ze gdy otwierasz plik jest on odczytywany po polowie z 2 dyskow naraz, czyli odczyt po 25MB w tym sasmym czasie z 2 dyskow jednoczesnie trwa 5s.

 

Tak to mniej wiecej dziala, 2 razy szybciej (teoretycznie). Oczywiscie sa minusy. Czas dostepu ponoc sie wydluza, padnie jeden dysk to tracisz wszystkie dane.

 

Mam nadzieje ze wytlumaczylem w miare zrozumiale :)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Dzięki wam, coś takiego udało mi się złożyć:

 

Pł. gł. - Asus P5B-Plus Intel P965

CPU - Intel Core 2 Duo E6700/2.66GHz/1066FSB 4MB LGA775

GPU - GeForce 8800GTS Gainward 320MB

HDD - WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

RAM - PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 533 MHz CL4-4-4-12

DVD-RW - LG GSA-H42N

Z tego co podliczałem, razem wyjdzie ok. 4 200zł

 

Czy zestaw jest dobry? Czy zmienić jakiś podzespół na inny? Piszcie co o tym myślicie :)

I jeszcze - z jakiej firmy polecalibyście zasilacz o mocy 500W?

PS i sprawdźcie jeszcze, czy wogóle dobrze dobrałem sprzęt :D Bo ja się nie znam i możliwe, że niektóre części będą się "gryzły" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialbym 8600GT za polowe ceny GTS ktorego mozliwosci pewnie nie wykorzystach za to np do budy dobrej dolozyl a zasilke jak pisalem - Topower 480w bodaj 26a na lini 12V ( linia podwojna ) 265 zl http://www.zenfist.pl np tam.

 

A co wczesniejszego pytanie jak to po co proca podkrecac ? Dla mnie bardziej pytaniem na miejscu jest po co przeplacac za 2.66ghz np jak mozna kupic 1.66 i na 3ghz go wykrecic bez problemu :] , fakt tego 2.66 tez podkrecimy ale te mocniejsze duzo slabiej sie podkrecaja poprostu. Tak czy owak zestaw w sumie dobry zlozyles.

 

PS Plyta AB9 ze wzgledu na bdb OC i sama w sobie jedna z najlepszych plytek pod c2d w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc płytkę zmieniam z Asus P5B-Plus Intel P965 na Abita AB9 :)

Więc zestawik wygląda tak:

 

Pł. gł. - Abit AB9

CPU - Intel Core 2 Duo E6700/2.66GHz/1066FSB 4MB LGA775

GPU - GeForce 8800GTS Gainward 320MB

HDD - WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

RAM - PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 533 MHz CL4-4-4-12

DVD-RW - LG GSA-H42N

Zasilacz - Topower TOP-480SPW EZA

Razem wyszło ~4500zł czyli akurat górna granica :)

Już chyba raczej nic nie będę modyfikował w zestawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wydajesz tyle kasy w sprzęt to zainwestuje jeszcze w pożądną obudowe. np jakiegoś chiefteca. obudowy są po prostu rewelacyjne. nic nie trzeszczy tak jak w tanich blaszakach, wszystko jest precyzyjnie wykonane, cały montaż odbywa się bez narzędzi. są naprawde warte swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze zainwestuj trochę w jakieś chłodzenie procka ? boxowe wentylatory są zazwyczaj marnej jakości, a procesor po 12 h renderowania może być troszkę ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności