Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Lancer Evo 7, Volvo S70,Subaru Impreza


Cine FX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm, popieram jakies nowosci itd ( np ogladanie 20 fokusa staje sie nudne...), ale twoj model nie robi na mnie najmniejszego wrazenia bo jest mnostwo bledow przy samym modelingu o reszcie nawet nie ma co wspominac, dlatego proponuje zaczac modeling od czegos prostrzego, jak sie juz nauczysz modelowac to sam dostrzezesz swoje bledy, ehh, ale sie rozgadalem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal wrzucic jakies szkice wedlug ktorych modelujesz, masz takowe prawda?

mi to pachnie mazda rx-7

proponuje siatke i render bez lakieru...

acha nei podobaja mi sie chromy na nadkolach, przypominaja nieudany tuning fiata 125p :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi te światla właśnie audi przypominają:]

A co do samego modelu to byłoby dobrze gdybyś dał render bez materialow i siatke.

No i wielkość rendera:D troche mniejsze, a jak juz chcesz dawać w 1280x960 czy cos kolo tego do na osobnym serwerze i bez takiej kompreji

No i tak jak Quadysz chętnie obejrzałbym szkice, jeżeli takowe istnieją.

To by było na tyle. Chyba:]

Pozdro,

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę tak:

przód - Mitsubishi Lancer Evo 7,

dach - Subaru Impreza WRC,

tył - cholera wie :P

a tak w ogóle to myślę, że skoro dopiero się uczysz to lepiej zrób już istniejący samochód... zawsze będziesz mógł się wtedy podpierać blueprintami i setkami zdjęć :)

pozdrawiam [piwo]

P.S. te felgi już gdzieś widziałem [hmmm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos niekonsekwentny i strasznie dziwny (raczej w negatywnym tego slowa znaczeniu - oczywiscie to jest tylko moje zdanie) jest design tego modelu, probowales go sobie obracac w viewportach? moze pokaz nam inne widoki, bo jak narazie to widac tylko straszna niekonsekwencje w sklejaniu kilku modeli, poogladaj sobie samochody z boku, wiem ze jest twoj projekt wiec nie chce sie tu wtracac ale jedna linia sie zaczyna potem dziwnie sie konczy, przod samochodu ostry, agresywny tyl z kolei bardziej obly...

dlatego prosilem cie o jakies szkice bo moze po prostu model jest jeszcze nieskrystalizowany w formie ale jakis kierunek powineines miec tak mi sie wydaje..

keep working i ni ezalamuj sie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co musisz wyprostowac siatke mocno, najlepiej usuwajac czesc linii tak najprosciej, ale teraz wyglada tak jakby go ktos dokladnie oklepal gumowym mlotkiem :)

niektore krawedzie wydaja mi sie zbyt miekkie..

aha jakbys mogl zamiescic siatke lowpoly, jest bardziej czytelna...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz modelingu to sama konstrukcja tego samochodu jest conajmniej dziwna :| Jest mało proporcjalny (może to przez ujecie kamery), mało opływowy. Nie lepiej było by jakbyś bazował na jakiś bluprintach i sam wprowadzaj jakies zmiany ? Zycze powodzenia :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, Quadysz potraktowal bledy bardzo lagodnie, ale dobra, skoro chcesz sie uczyc akurat na samochodzi to przynajmniej zrob jakis juz istniejacy, z blueprintami itd, bedziesz mial przynajmniej wizje tego jak to ma wygladac, no bo to twoje cudo jest tragicznie wymodelowane i prawdopodobnie juz nic z tym nie zrobisz. nie wiem jaka metoda modelujesz, ale na poczatek radzil bym spline, potem mesh. tyle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie obchodzi, co gość potrafi i zgłosiłęm do moderatora:] Takie odzywki jak w pierwszym czy ostatnim posice sa naprawde załosne... A ze ja mam dzisiaj i tak zły dzien to postanowilem sie wyładowac na kimś, kto zasługuje na kare:D I wolałbym, żeby tan biolog (eugleno, wodniczko...) sie nie rejestrowal... Bo szkoda forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie czemu anonymousy na takie cos sobie pozwalaja, jak chcecie sie wypowiadac tak ostro to sie zarejestrujcie, teraz to mi przypomina dzwonienie pod losowo wybrany numer i pytanie czy to zoo albo czy ma pani ciepla wode (numery stare jak swiat stosowane w przedziale wiekowym od 7 do max 12 lat), zawsze latwiej jest zlbuzgac kogos jezeli sie niczym nie ryzykuje, dla mnei jest to baardzo dziecinne wiec jak najbardziej przychylam sie do opinii kozia i wiggles tez ma racje...

ludzie trzymajcie poziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muhahah

mimo ze jestem tutaj nowy... zastanawia mnie jedno. dlaczego forum nie jest zamkniete dla gosci? :\\

 

jesli chodzi o sam model. wydaje mi sie ze powinienes najpierw usiasc do projektu z kartka i olowkiem. zaprojektowac chociazby sama bryle. Twoj samochod nie trzyma proporcji... gdyby mi zaproponowano kupno... powiedzialbym O NIE :)

 

moze chociaz zacznij od leciutkiej siatki?

 

powodzenia... czekamy na update :)

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie czesto znajdzie sie za duzo cwaniaczkow co potrafia krytykowac innych a na siebie nie popatrza... co do rejestracji na forum mysle ze jezeli ktos ma caly czas 0 postow i nie odzywa sie od dluuuuugiego czasu powinno sie kasowac takie uzytkownika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę piszcie jak mogę zrobić bardziej ostre krawędzie bo mnie na nich zależy

Wiem, że siatka jest trochę pogięta ale zacznę ją poprawiać.Alusy są z programu ale obiecuję że je zmienię (użyłem je tylko dla lepszego wyglądu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi wiggles o Anonymousów i tych co mają 0 postów to sie niestety niezgodzę - wiele osób przychodzi aby tylko oglądać - jeśli natomiast są proplemy - mozna informować Moderatorów.

 

Jeśli chodzi o model to nie wiem czy siatka jest już po mesh-smooth czy jakimś podpodziale czy to oryginał - bo jest troche chaotyczna. Mimo tego zapowiada się nieźle - po wielu autach dłubanych z referek nareszcie cos bardziej twórczego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardzo twórczy ten samochodzik. Sam bym nie wpadł na to, że można w taki wymyślny i fajny sposób wkleić światła Skody Superb na przód Subaru czy tam Audi, do tego dokleić kabinę Boeinga 767 i w taki fantazijny sposób zakonczyć twór F-16. Fajny modelik, tylko faktycznie nie adekwatnych rozmiarów do przeznaczenia(ten wlot wskazuje na rajdówkę). Zaznacz BARDZIEJ szyby, bo nie wiem jak będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zdecydowanie za gesto... a ostre krawedzie uzyskasz dajac dwie linie w niedalekiej odleglosci od siebie...

moj wiek hmm hehe stary juz jestem :) rocznik 1977 :D najlepszy

a nie mam pojecia ile robilem mercedesa... ale dlugo glownie z powodu braku czasu i problemow technicznych. wiesz ja uwazam ze sztuka jest zrobienie swietnego modolu w krotkim czasie, bo jezeli ja wydlubalem takiego mercedesa to kazdy moze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod wygladajak zelazniak. Nie lakier ale ten bok. Jest prawie idealnie plaski. Jak dodasz widelce albo hak to bedzie dzwig albo sztaplarka. Wez jakos jeszcze zaokroglij go w dol albo nie wiem jakis kant. Ciecia, kanty lamania. Obejrzyj pierwszy lepszy nowy samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :) mi tam przynajmniej patrzac na 1 screen przod to wykapana skoda octavia, no powiedzcie sami, octavia jak sie patrzy : )

 

wg mnie, moglbys zrobic auto z turnieju NASCAR lub Derby, tekturki nalozylbys w kolorze matowym, brudne zardzewiale, wtedy te wgniecenia w modelu mialy by znaczenie jak najbardziej dodatnie, walnij teksturke z numerem 78 na bocznej tylnej szybie, i bedzie wypas, bo te auta sa tak konstruowane, max wytrzymalosc, czyli te no na s jak one sie zwa, progi pod drzwiami sa masywne, i nie maja swiatel, bo i po co. : )

heh te kolumny wgniataja w fotel : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co mogę zmienić w kształtach samochodu(Bok z kantami, uwypuklenia itd.)będą mnie bardzo przydatne i jeśli ktoś wie jak zainstalować MENTAL RAY-a to był bym bardzo wdzięczny (chodzi o powiązanie z maz-em mam instalkę ale mówi że mam europejski sprzęt i mam zmienić dane w pliku)jeśli ktoś ma ten plik to proszę o przesłanie będę wdzięczny(plik o nazwie maxtrans.ini w podfolderze max-a plugcfg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam MAX 5 ale te rendery ostatnie robiłem z FinalRenderem ale nie popisałem się wogóle .Samochód ma być typu z 2fast 2furious lub NFSU. jeśli mogę poprosić to napisz ustawienia do swojego final rendera\"przy mustangu bo są bardzo ładne.Aha po ustawieniu kilku rzeczy w material editor(final rendera)

żle obrazek mnie się renderuje pisze że musi zamknąć scenę i pyta czy ją zapisać nie wiem co robić z tym.Proszę o pomoc POZDRO .Jeszcze jedno twój mustang \"IS THE BEST\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności