Skocz do zawartości

Nowy komputer i od razu problemy :/


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Złożyłem sobie ostatnio zupełnie nową maszynkę - w założeniu miała być wypas pod next - geny, Zbrusha 3, Vistę i 64 bitowego maxa.... Niestety zauważam pewne bardzo wkurzające problemy

 

1) Komuter chwilami "zamiera" na pół sekundy - zwłaszcza w Mayce... Jak już się obudzi to leci jak szalony w viewporcie, więc to raczej nie jest wina słabych parametrów.

2) W Mayce przy obracaniu viewportów komputer chwilami miga na czarno :/

3) Momentami uzyskuję generalnie słabszą wydajność niż spodziewałbym się po tym zestawie.

 

Jak ktoś by wiedział co może być przyczyną takiego stanu rzeczy to byłbym bardzo wdzięczny za informacje. Konfiguaracja komputera to:

 

Płyta: Asus P5B - iP965

Procesor: Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MB

Ram: Geil DDR2 2GB(2x1GB) PC 670 Dual Chanel CL5

karta: Winfast Geforce 8800GTS 320MB DDR3 (320bit)

dysk: Seagate 200 GB

obudowa: IBOX Helios z zasilaczem 400W

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ziomuś I-Box, to nie zasilacz, to puszka z kablami. Jak będzie przeciążenie, to ci może cały komputer paść. Nie wiem, czy chcesz tak ryzykować. A jeszcze GeForce 8800 to potwór w pochłanianiu energii i potrzebuje porządnej zasiłki. Jak Karta dostaje za mało prądu, to sie przełącza w tryb oszczędzania energii i zmniejsza taktowanie.

 

Poleciłbym coś takiego:

http://zenfist.pl/pID/1027.htm - tania ale znakomita

Jak masz więcej floty, to weź to:

http://zenfist.pl/pID/1027.htm - prześwietny zasilacz

Jeżeli zależy ci na ciszy, to jakiś Seasonic, albo BeQiuet!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdym sprzecie z karta graficzna od 7xxx czuc rwanie przy pierwszym ruchu kamery(ale tylko na dx, na ogl nie ma tego, ale niestety wtedy mniej polylyka viuport), jezeli chodzi chodzi o miganie w viuoportach to mialem cos takiego na kartach ati, sprobuj inych sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" 2) W Mayce przy obracaniu viewportów komputer chwilami miga na czarno :/ "

 

 

tego chyb ajescze swiat nie widzial :D nakrec filmik kamera bo jakos sobie nie moge wyobrazic

 

mam prawie identyczny sprzet (:plyta proc ram) i 1sze co zrobilem to zmienilem coolera bo boxowe w docore sa strasznie tandetne ( traz freezer7, polecam)

 

+ to co wyzej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, zainstalowanie nowych sterowników pomogło :) Teraz jest już wszystko ok i MONITOR ;) na czarno nie miga :) - thx Klicek! :)

 

Być może faktycznie przydało by się lepsze zasilanie i chłodzenie, ale poczekam z tym aż będę podkręcał procka, pamięć itp. Na razie to standardowe chyba wystarcza. Mam listwę anty przepięciową i liczę że dzięki niej nie muszę już tak bardzo obawiać się skoków napięcia (jak się mylę to mnie wyprowadźcie ze słodkiej nieświadomości ;))

 

Windowsa Vistę pewnie zainstaluję jako drugi system - chciałbym zobaczyć czy może 64 bitowy system i 64 bitowy max / Maya będą lepiej śmigały niż 32. No ale zobaczymy.

 

Dzięki jeszcze raz za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyprowadzam cię z błędu. Listwa antyprzepięciowa słuzy do tego aby zabezpieczyc przed przepięciami w sieci elektrycznej budynku (jest takie przepięcie i bezpiecznik w listwie wyskakuje;)) natomiast nie uchroni Cię ona przed zmianą prądu i napięcia wyprowadzanego przez zasilacz na poszczególne komponenty komputera w przypadku zbyt wysokiego obciążenia zasilacza.

Więc moja rada jest taka: skoro wyrzuciles tyle kasy na komputer dorzuc jeszcze ze 200 na zasilacz bo pewnego pięknego dnia moze ci sie zasilacz z tej obudowy zająć żywym ogniem (nie żartuje). Może i wygląda to fajnie ale jakos komputery tego nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ci sie zasilacz z tej obudowy zająć żywym ogniem (nie żartuje). Może i wygląda to fajnie

Spory już czas temu, gdy pewnej nocy, jak co nocy, max coś sobie liczył, a ja przy okazji srufowałem w necie, z mojego zasilacza (350W, w komplecie z tanią obudową) buchnęły iskry. Efekt rzeczywiście był miły dla oka, ale tak się przeraziłem, że wyrwałem wtyczkę z gniazdka. Trochę czasu przed tym zdarzeniem kupiłem nowego procka i płytę, więc strach był tym większy. Sam zasilacz jakby sobie zrobił krzywdę to pal licho, ale gdyby coś mu się nadtopiło w środku i puścił 12V tam gdzie powinno być 5 to byłoby bardzo szkoda :]

Mimo, że zasilacz działał po tym 'wybuchu' (całkiem niedawno sprawdzałem znów - dalej działa) to rankiem dnia następnego poleciałem profilaktycznie kupić coś lepszego. 400W dla GF8800 to zdecydowanie za mało. Sama karta w chwilach uniesień będzie ci zżerała nawet ok. 170W.

 

p.s. Też jestem lekko rozczarowany c2d 6600... Trzeba kupić quada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400W zasilacz to wcale nie musi być mało, pod warunkiem, że jest to dobry zasilacz, a nie Papasumitsu.

Dobra rada i nauczka da wszystkich. Jeżeli coś się dzieje z obrazem, to najpierw trzeba przeinstalować sterowniki dla karty graficznej. Jeżeli nie pomaga, to sprawdzić czy aby karta się nie przegrzewa. Jeżeli tak, to sprawdzić przymocowanie radiatora itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności