Skocz do zawartości

Scena 3d: biurko dziecka (moja pierwsza pracka)


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam program 3ds max od niedawna. Od razu uprzedzam ze jestem bardzo początkujący. Narazie gotowy jest tylko marker. I jeszcze zastanawiam sie gdzie go umiescic. A oto i ta nieszczęsna pracka ;)

marker.jpg

Mam nadzieję że pomożecie mi dokonczyc to. I tylko sie nie śmiejcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł z rakietą bardzo mi sie podoba ale raczej go nie zastosuje. :) A z renderem to chybiles. Bo to jest Brazil i jedno omni. Jeszcze sie pobawie z renderem i postaram sie zmienic scenerie. Może jakies propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudelko z kredkami unosi sie w powietrzu.

 

Poza tym kompozycje nijaka. Zrob moze z tego zdjecie miejsca pracy dzieciaka, ktory na chwile poszedl po soczek, ale zaraz wroci i dalej bedzie tworzyl:)

Wyobraz sobie jak takie miejsce moze wygladac, na pewno kredki nie sa w jednym kawalku i nie sa poukladane w pudeleczku;)

O, jeszcze fajnie by bylo zamienic to zimne jarzeniowe swiatlo gorne, na sloneczne i cieple swiatlo boczne.

 

Ogolnie fajnie to wyglada. Cos jest nie tak z renderem (Brazylia), ale od tego jest juz Fotoas. Jak chcesz go przyciagnac, to dopisz gdzies w temacie \"brazil\" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc posłuchalem się dobrego duszka (DruG\'a) ;). No i nie będzie widac calego biurka a jedynie fragment blatu.

 

stol2.jpg

 

Kredki poprawie tak aby wyglądaley na używane, a jutro zamieszcze model lampki. I jeszcze dodam że w finalnej wersji nie będzie widac tego kantu biurka. Teraz ide spac.:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kredki porozrzucane a na kartce ani sladu ich uzytkowania jak dziecko maluje to zazwyczaj wyciaga i smaruje :) nei wyklada kredek na darmo chyba zeby w zebach potrzymac :) a i ustaw swiatelko na 0,3 dodaj drugie gdzies po drugiej stronie nieco wyzej i na 0,4 a w env dodaj jakas mape hdri tylko cos z roznymi kolorami nie jakas ciemna i daj tu wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie razilo od poczatku kiedy polozyles ta kartke na pisaku - kartka, wyglada jakos dziwnie, na prawde papier jest sztywniejszy czyli ten krotszy koniec chyba nie powinien sie zalamac w dół, poza tym tak sobie patrze... no nie wiem poczatek mi sie podobal pisaczek, kartka, wystarczylo zrobic zblizenie dac DOF-a w tle prowizorycznie wymodelowac pokoj i starczy, te kedki mi jakos nie pasuja, no nie wiem, poza tym dalbys swojemu dziecku taki pisak do zabawy?? ja nie!! hihi

sprawa druga - swiatlo.. nadal mnie nie przekonuje... nie ma jakiegos zdecydowanego oswietlenia, moze lampka powina sie swiecic, w tedy cala reszte moglbys zrobic ciemna no nie wiem, na pewno popraw FOV kamery bo za bardzo rownolegle mi sie wydaje :)

 

pozdrawiam

 

ps heh znowy elaborat :) walnalem

 

ps tak sie zreflektowalem, w zasadzie to dziecko nie musi byc takie male :) ale kredki pastelowe nie pasuja mi do tego mazaczka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko z założenia chodzi juz do zerówki. Więc napewno nie jest za male na pastele. :D

Z tego wszystkiego wyszly mi dwie prace - jedna to zbilzenie na te markery, jakis rysunek i koniec, a druga to jest jakas bez zastanowienia fragment biurka, porozrzucane kredki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pastele nie jest za male :) ale na \"permanenta\" moze troszke :) hihi

wiesz zeby to mialo rece i nogi musialbys znalesc jakies ciekawe ujecie kamery, bo w tej chwili to sa po prostu kredki i stojacy mazak jak rakieta interkontynentalna :)

nie wiem moge sie mylic :)

a tak pozatym to lampka fajna :)

pozdrawiam :)

 

a lampka nie musi sie swiecic tylko wtedy jakies inne zdecydowane swiatlo by sie przydalo..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej podobaly mi sie pierwsze ujecia. Mowiac o miejscu pracy dziecka mialem raczej na mysli skupienie sie na pracy wlasnie, na rysunku. Niech on bedzie glownym bohaterem, niech pokazuje pasje, z jaka tworza dzieci. Idealem by bylo, gdybys dal jakiemus maluchowi takie kredki i zeskanowal to co naskrobie:)

 

Mozesz wymodelowac jakas zabawke, ktora bedzie lezala obok. Dzieciaki podczas zabawy smigaja po calym pokoju, rozrzucaja swoje rzeczy. Raz robia to, za chwile tamto, a jeszcze za moment wracaja do tamtego.

 

Powtorze jeszcze raz o swietle. Nie kaz sie temu dziecku bawic sie w nocy przy lampce. Zdarza sie przeciez czesto, ze maluchy maluja na podlodze, lezac wsrod gratow. Rzuc na to wszystko troche slonecznego swiatla i bedzie miodna, cieplutka scenka! Teraz jest biurko w pokoju bez okien;)

 

Zreszta, to Twoja scena, zrobisz jak bedziesz chcial:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak jak patrze na ta kartke - nie wydaje ci (wam) sie ze jest za mala? taki jakis dziwny format, mniesza od A4 a chyba wieksza od A5,(w sumie zalezy na czym sie chcesz skupiac..) ale abstrachujac kredki sa fajnie rozrzucone :)

podtrzymuje co mowilem wczesniej

pozdrawiam

 

ps. czepiam sie w dobrej wierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge większy, bo teksturka jest duża.

Ktos mi radzil żeby umiecic 2 omni i chyba przez to ta pracka gorzej wygląda.

 

ps. Strasznie przesadzilem z pologonami. Obecnie jest:

38 obiektów

25467 faces:o

przez to strasznie dlugo sie renderuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z ikei, robilem ją z pamieci bo kiedys taką mialem.:) A z kablem to ja oszukawszy troche i temu tak wygląda. Nie przywiązywalem do niego zbytniej wagi gdzyz to jeszcze nie sa finalne rendery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności