Skocz do zawartości

Fotografia: Kropa the beginning


kropa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czuję się na siłach, żeby się z wami mierzyć, ale zebrałam się wreszcie i postanowiłam pokazać kilka moich fotek. Jakby co nie oszczędzajcie krytyki-chętnie się dowiem co jest w nich nie tak. Sorki, jeśli za dużo fotek wrzuciłam :/

 

7b895281f4ee27a0med.jpg

 

a87d918d88653a0dmed.jpg

 

37ce6aec54a3a5eamed.jpg

 

966c2b077a42a825med.jpg

 

92cc0b40736995f1med.jpg

 

b49b450e0b598440med.jpg

 

10d05ecfe128947amed.jpg

 

1ff0ea74f0862ed6med.jpg

 

0d3f16e2f4ddef97med.jpg

 

e6c4109196989df5med.jpg

 

cd1bdfd17ec9176amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1.- chyba troszke przeswietlone ale ciekawe swiatlo

2.- w drugim natomiast bardzo fajne swiatlo :)

3.- klimatyczne ale moznaby lepszy kadr dac

4.- za ciemne

5.- przeswietlone

6. bardzo fajna kompozycja i swiatlo

7.- jakos mi nie podchodzi

8.- klasyczne foto bardzo ladnie wyszlo

9,10,11. - powiem szczerze ze nic w nich specjalnego nie ma...

 

Ogolnie widac ze wiesz o co chodzi (mowie jakbym ja wiedzial :p).

Powiedz jaki sprzet i czy retuszowales te zdjecia ??

Powodzenia w kolejnych sesjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to aż Canon A630 :P Część fotek przeszła retusz a jeśli chodzi o to pierwsze to efekt ten wyszedł podczas zabaw w photoshopie-uczę się tego programu więc bawię się na różne sposoby i jakoś tak wyszło (może niezbyt ciekawie ale mi się spodobało bo dla mnie ta fotka ma pewne przesłąnie :P).

 

Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropa --> Ja ma nadzieję, że ta cisza tutaj, to tylko stąd, że latasz z aparatem i się 'dokształcasz'?;))

 

Kochaniutki-w ciągu długiego weekendu zrobiłam jakieś 1000 zdjęć więc dużo ćwiczyłam :p Kilka wrzuciłam do działu pt. "Długi weekend" a co do reszty to sama nie jestem pewna (jeszcze nie uważam swoich fotek za wystarczająco dobre, by chwalić się nimi przed wami). Myślę, że następne wrzucę w przyszłym tygodniu jako relację z mojego wyjazdu-o ile znajdę czas na focenie :) Co do dokształcania się od strony czysto teoretycznej to szwagier obiecał mi ,że pożyczy ksiażkę o fotografii ;)

Także niedługo wracę z nowym, mam nadzieję lepszym materiałem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ocenial technicznej strony, bo sie nie znam. Ocenie te graficzna.

 

Zdjecia sa nudne jak flaki z olejem. Jedynie ostatnie zdjecie jakos probuje soba zainteresowac.

 

Nie wystarczy nacisnac "pstryczka". Probuj znalezc cos ciekawego w obiekcie, ktory fotografujesz. Sprobuj zlapac jakis nastroj, jakas fakture, jakis pattern, problem.

 

Imho kazdy fotograf powinien byc mistrzem w rysunku i malarstwie. Nie po to, zeby mistrzosko odtwarzac rzeczywistosc, bynajmniej.

Chodzi o to, zeby wyrobic w sobie wrazliwosc chociazby na takie rzeczy jak kompozycja, rownowaga w obrazie.

 

Kup porzadna ksiazke o fotografii, poczytaj troche o tej sztuce. Na pewno nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto.

Studiowania malarstwa juz nawet nie mowie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch-nie musisz usuwać, mi się podoba ;)

 

A do kolegi Animatora: fotki, które wrzuciłam na początku były w większości jednymi z moich pierwszych ćwiczebnych fotek. Cały czas się uczę, robię masę zdjęć i staram się wyłapać to, o czym pisałeś. Wiem, że rzadko kiedy wyhcodzi coś ciekawego ale praktyka czyni mistrza więc daj mi trochę czasu. Książkę o fotografii już mam-dzisiaj zaczęłam studiować ale jest gruba więc trochę potrwa zanim ją wchłonę (pewnie skończe jakoś po sesji :() :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kompozycyjnie wszystkie zdjecia sa slabe.

 

W sensie kompozycji rozumiem tutaj prowadzenie wzroku. Wg mnie dobre zdjecie to m.in. takie, ktore zatrzymuje wzrok widza w kadrze. Ale ten wzrok musi byc w ruchu, musi krazyc lub odbijac sie od elementow zdjecia. Im bardziej w ten sposob zaintrygujesz i im dluzej zatrzymasz widza, tym wieksze szanse na sukces.

 

U Ciebie wzrok wylatuje z kadru lub zastyga w jednym miejscu.

 

Oczywiscie to nie jest przepis na swietne zdjecie, ale mysle, ze to dobry punkt wyjscia do dalszej pracy. Pozniej wchodzi swiadomosc i kontrola tych mocnych punktow obrazu i relacji miedzy nimi, w czym na pewno przydatna jest wiedza i doswiadczenie o ktorej pisze Reanimator.

 

Aha, bardzo mi sie podoba pomysl z cieniami na budynkach!

 

EDIT:

 

Przegladam forum i wlasnie znalazlem przyklad ciekawej, zrownowazonej kompozycji:

pierwszy obrazek w watku http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=38076

 

Mam nadzieje, ze peter_muler sie nie obrazi za edycje:

peter_muler.jpg

 

Oczywiscie nie tylko linie form czy kierunki zwrocenia twarzy ludzi wyznaczaja kompozycje. Tu np jeszcze wazna role odgrywaja faktury, ktore swoja atrakcyjnoscia czy gestoscia "obciazaja" czy "osadzaja" dany fragment obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całym szacunkiem do tego co napisałeś-proszę nie wymagajcie ode mnie niewiadomo jak dobrych fotek po 2-3 miesiącach nauki fotografii(z małymi przerwami), szczególnie, że większość z tych które tu wrzuciłam robione były po miesiacu, może dwóch odkąd zaczęłam bawić się w fotografię. Wiem, że moim zdjeciom brakuje zazwyczaj tego czegoś(dynamiki,ruchu,czegoś interesującego), ale póki co bardziej ćwiczyłam się od strony technicznej, a przynajmniej starałam się ćwiczyć żeby fotki chociaż trochę sensownie wyglądały.

Powiedz mi-czy w zdjeciach robionych w plenerze, powiedzmy jakieś widoki itp też powinien być widoczny ruch, kierunek itp? Bo rozumiem zdjecia robione na mieście, gdzie są ludzie, zwierzęta, pojazdy itp to jak najbardziej można coś takiego uzyskać ale jeśli możesz podeślij zdjęcie powiedzmy kwiatów czy ładnego widoczku, które będzie miało w sobie dynamikę-bardzo mnie to ciekawi.

A w międzyczasie jeden fociak, który zdążyłam zrobić na dworcu PKP :) Trochę go oczywiscie przerobiłam, pewnie i tak będziecie uważać,że jest do dupy ale co mi tam-walcie z grubej rury :D

c557d466545a42f2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator juz ocenil zdjecie, ale chyba skasowal. W kazdym razie.. stac Cie na wiecej ;)

 

Powiedz mi-czy w zdjeciach robionych w plenerze, powiedzmy jakieś widoki itp też powinien być widoczny ruch, kierunek itp? Bo rozumiem zdjecia robione na mieście, gdzie są ludzie, zwierzęta, pojazdy itp to jak najbardziej można coś takiego uzyskać ale jeśli możesz podeślij zdjęcie powiedzmy kwiatów czy ładnego widoczku, które będzie miało w sobie dynamikę-bardzo mnie to ciekawi.

No wg mnie tak, tylko mam nadzieje, ze sie oboje zgadzamy, ze owa "dynamika" nie koniecznie rowna sie pojeciu dynamicznego zdjecia. Skomplikowany uklad kierunkow itd moze opisywac takze zdjecie od ktorego emanuje spokojem.

 

Dobrym przykladem pieknych krajobrazow, kwiatow sa zdjecia Ansela Adamsa czy Edwarda Westona:

http://205.178.161.74/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=9

http://www.edward-weston.com/edward_weston.htm

 

Zwroc np uwage jak roznymi metodami domykaja przestrzen przy krawedziach kadru. Co ciekawe — poniewaz zwykle czytamy zdjecie od lewej do prawej — zamkniecie kadru po prawej jest na ogol mocniejsze (np. wiekszy kontrast lub sugestywniej zarysowana krzywizna) niz po lewej, bo tutaj nie potrzebujemy tak mocnej stymulacji do powrotu w kadr. Wydaje mi sie wrecz, ze z lenistwa nie sledzimy lewej krawedzi kadru od dolu w gore tylko od razu lecimy w lewy gorny rog. Oczywiscie mozna to naturalne prowadzenie wzroku przelamywac w mniej lub bardziej wyrafinowany sposob.

 

To jeszcze dorzuce jakies linki o kompozycji, ale mozna znalezc ciekawsze w sieci:

http://www.kki.pl/lech/porady/kompoz.html - tu sie robi ciekawie dopiero od polowy, lepiej czytac od dolu ;)

http://www.jezioro.com.pl/artykuly.html?id=247&strona=5 - srednie, ale cos mozna znalezc

http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=3275&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Reanimator juz ocenil zdjecie, ale chyba skasowal. W kazdym razie.. stac Cie na wiecej "

A co napisał, skoro skasował? :]

Jakoś ostatnio chyba nie czuję,żeby stac mnie było na więcej :( Heh, chyba przeżywam depresje fotograficzną :)

Może i macie rację, chyba zanim zacznę teraz robić fotki usiądę, dużo poczytam i popatrzę jak robią to Ci lepsi i może coś mi wreszcie kiedyś wyjdzie :(

 

Leander: Dziekuję Ci bardzo za linki, na pewno z nich skorzystam. Fajnie, że ktoś mi pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam w Ciebie wierzę kropa;) So... don't give up;) A w ostatniej fotce brakuje mi pionu. Myślę, że niepotrzebnie tak wychyliłaś kadr.

 

Pozdrawiam i owocnej nauki życzę;)

 

Edit:

 

2003912570118586608_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz: Fajne kadry kolega ma.

 

Musisz miec w sobie potencjauu skoro Leanderek eseje tworzy :P
Hehe, leander - odkrywca talentow ;)

 

Może i macie rację, chyba zanim zacznę teraz robić fotki usiądę, dużo poczytam i popatrzę jak robią to Ci lepsi i może coś mi wreszcie kiedyś wyjdzie
Im wiecej zdjec tym lepiej, nie ograniczaj sie. Bez tego raczej ciezko o postep. Bardziej ufaj intuicji i nie przejmuj sie za bardzo tymi zasadami, ale ich znajomosc moze tylko pomoc.

 

Do szukania rownowagi w kadrze mozesz tez korzystac ze zdjec, ktore masz. Niezlym cwiczeniem na kompozycje, jest kadrowanie duzego zdjecia w mniejsze. A te mniejsze w jeszcze mniejsze, i tak do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, leander - odkrywca talentow

Headhunter

 

 

dariusz: duzo zdjec ktore na prawde przyciagaja uwage, nawet z miniaturek, niezle!

Kolega baaardzo ładne zdjecia robi nie tak jak ja

To cwicz! Rob fotki. Zastanawiajac sie nad zasadami nic nie zrobisz. Szukaj czegos co ci sie podoba, az w koncu stanie sie to twoim stylem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzecie w pytke :)

Prosze bardzo to Ty tez czlowiek morza :p moze spotkamy sie kiedys w gdansku badz w gdyni jak tam bede - a raczej bede bo wybieram sie na studia na politechnike ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie zrobiłam już odsyć dawno, trochę je przerobiłam oczywiscie w photoshopie-jakoś spodobał mi się ten efekt i w sumie jestem ciekawa waszego zdania. Jednym się podoba, innym nie, kumpel twierdzi,że aparat za duży. A jak wy myślicie?

16442009d85339bdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :D Mi się bardzo podoba... pomysł na fotkę najbardziej bo wykonanie .. pozostawia wiele do życzenia :/

 

ciemne tajemnicze a zarazem uwydatnione to, co powinno być uwydatnione.. czyli oczy.. To spojrzenie trafia do mnie.. BRAVO.. DLA CIEBIE PLUS ZA POSTĘP :)

 

ps. tylko ten niebieski refleks na obiektywie ZENITA lekko odwraca uwagę.. proponowałbym stonować z barwami foty..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący efekt uzyskałaś, przykuwa uwagę;) I to spojrzenie, o którym wspomniał już rudylew, choć to walor nie tylko samego zdjęcia;)

Co do tutoriali, to tyle co 'podpowie' Ci google. Sam korzystałem z anglojęzycznych, więc za bardzo nie pomogę, ale PS sam w sobie trudnym programem nie jest, trzeba się z nim tylko trochę obyć;) Dobrze jest się też samemu po prostu pobawić różnymi efektami, przenikaniem warstw, maskami, kanałami i zobaczyć co z tego wychodzi;)

 

Na PW wysłałem Ci małego bonusa, niestety in english;)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm w jezyku PL to moze poszukaj w PSD MAGAZYN (http://www.psdmag.org) lub ComputerARTs, oni tam chyba czesto zemieszczali Videotutki na CD na temat photoshopa, w jezyku ENG poszukaj na Lynda.com i DigitalTutors.

 

zalezy czego chcesz sie nauczyc,

 

edit:

http://www.psdmag.org/pl/psdmag/filmy.html rzuc okiem tutaj,

 

btw, cos w tej ostatniej fotce jest ze mi sie nawet podoba ;)

 

czolem

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem najprostsze rozwiazanie jest tym najwłaściwszym;), a ramkę uzyskasz najszybciej albo przez skopiowanie zdjęcia na nową warstwę umieszczając na warstwie pod najzwyklejsze wypełnienie (paint bucket), na przykład kolorem czarnym i zmniejszając następnie wcześniej skopiowaną fotkę (Ctrl+T i kursorem zjeżdżasz do rogu 'zaznaczenia', które się pokaże); lub możesz też skorzystać z Canvas Size, którą to opcję znajdziesz klikając prawym na pasku tytułu zdjęcia. Możesz tam dodać (relative) z każdej strony zdjęcia dodatkowe mm/cm/pixele, co sobie wybierzesz, a na dole okna także kolor jaki ma się pojawić na powiększonym obszarze;) Zapoznaj się też z funkcją Stroke dostępną z menu Edit;)

 

Powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba to ucięcie, dzięki niemu nie jest fotka podobna do miliarda innych tylklo do 1/2.

no i ładnie przerobiłaś go, przypomina bardziej wybuch niż dmuchawiec. :}

Natomiast bobas jest świetny, strasznie mi się podoba- gratuluję postępów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności