Skocz do zawartości

w jakim formacie zapisac animacje do tv


Rekomendowane odpowiedzi

w jakim formacie zapisac animacje do tv? ma to być krótka animacja z jpgów i zastanawiam sie co wpisac w composition settings (bo pracuję w AE), czy wybrac ntsc 640x480? itd. i jakpotem zapisac całość? z góry dzięki za odpowiedź;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

640x480 NTSC ;) WAS IS DAS ... A w jakim kraju mieszkasz?

 

720x576 (4:3), pix asp. PAL 1.067, 23.97 k/s z przeplotem. Material taki najlepiej pozniej zapisac do DV bezstratnego, a oni sobie juz to przerobia. Dzwiek tez trzeba ustawic odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 720x576, owszem ale klatki na sekundę nie 24 ale 25 (24 jest kinowa).

Oczywiście z przeplotem. Dźwięk nieskompresowany najlepiej 48000.

Kompresor dv. Tak a propos, kompresja dv jest stratna, i to mocno, tyle że na rozmytym ekranie telewizora tego nie widać, ale kolory są często fatalne, co widać przy kluczowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku należy brać także pod uwagę korekcję barwną, poziomy luminancji, poziomy wygaszania bo później może się okazać, że płynie faza, obraz migota itp. Specyfikacja systemu TV na dany kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki ;-)) za szybką odpowiedź. jakoś sie udąło choć miałem problem ze scieżką dzwiekową , bo jakoś wyprzedzała obraz i musiałem ją rozciągnąć. a wogóle nei wiem czy to wina mojego kompa ale jak chciałem wyrenderowac podgląd to dochodziło mi tylko do 16,5 sekundy a potem jakoś nie sżło( ta zielona linia pokazująca ile sie załadowało szła w 17, 18 sekunde itd ale wtedy skracała się na poczatku w 1, 2 sekundzie itd, także bilans był taki sam. ale to szczegół w sumie. jeszcze raz dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zielona linia oznacza klatki animacji w pamięci ram. Jak brakuje ramu to usuwa stare klatki żeby wyrenderować te które mają być w preview. A co do dźwięku to nie wrzucaj do aftera mpg i mp3. To są formaty skompresowane i w czasie dekompresowania się coś rozjeżdża. Najlepiej pracować na quick timach albo avikach nieskompresowanych, albo sekwencjach plików (tiff, tga, rla), ale wtedy trzeba osobno dźwięk wrzucić najlepiej w formacie wav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh..zapytalem znajomego w jakim formacie wpypuszczaja w tv shoły i powiedzial, ze czesto sie nie ..... z jakims super formatem i poprostu wyrzucaja material w mpg ;) hyh troche to dziwne.. ale podobno normalne. Nie mowie oczywiscie o super TV typu polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności