Skocz do zawartości

Karta graficzna: GF 6600, czy 7600GT, co lepsze?


Gość lionek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lionek

Witam!

 

Zamierzam wymienić kartę graficzną w związku z czym mam pytanie do osób znających się na rzeczy: nie wiem, która karta będzie lepsza do tego komputera, który mam aktualnie (wymieniam tylko i wyłącznie kartę graficzną), interesuje mnie czy lepiej kupić nowszy model, czy starszy, chodzi mi tu o to, czy któryś z pozostałych komponentów nie będzie "wąskim gardłem" dla GF 7600 przez co nie będzie znacząco wydajniejsza od GF 6600. A teraz do konkretów

 

Konfiguracja mojego sprzętu:

Procesor: AMD Athlon XP 1800+ (1533 MHz, rdzeń: Thoroughbred-B)

Płyta główna: GIGABYTE GA-7VAX1394 (FSB 133MHz, efektywne 266MHz)

Pamięć RAM: 512MB DDR 333MHz, CL 2.5, podzespoły Infineon

Karta grafiki: Gainward GF 4 MX-440 64MB VIVO (AGP 8x)

Dysk twardy: Western Digital 40GB 7200rpm

Western Digital 160GB 7200rpm

Zasilacz: DEER max 350W

+Tuner TV, Combo CD-RW DVD, DVD-RW, stacja dyskietek, myszka, klawiatura, monitor, głośniki (czyli to wszystko co raczej nie ma wpływu na wydajność grafiki :P)

 

a teraz nad jakimi kartami się zastanawiam:

 

Leadtek Winfast A6600 TD 128MB 128bit (rdzeń: 300MHZ, pamięć: 550MHz) cena: około 240zł (może być coś podobnego, nie przekraczającego tej kwoty)

 

GALAXY GEFORCE 7300GT 128MB 1.4ns DDR3 (500/1400) cena: około 310zł

http://www.allegro.pl/item188879472_agp_galaxy_geforce_7300gt_128mb_1_4ns_620_1520_mhz.html

 

albo:

 

AGP PALIT GEFORCE 7300GT 256MB 128BIT DDR3 cena: około 340zł

http://www.allegro.pl/item188557222_agp_palit_geforce_7300gt_256mb_128bit_ddr3_sonic.html

 

i teraz ponawiam pytania: która z tych kart będzie lepsza dla mojego komputera, czy opłaca się poczekać i do zbierać te 70-100zł aby kupić nowszy model, czy nie warto kupować GF 7600 gdyż różnica w wydajności między tymi kartami na moim sprzęcie nie będzie znacząca oraz czy i jeżeli tak to przy której karcie będę musiał się liczyć z wymianą zasilacza?

 

A może macie inne propozycje kart? Jeżeli tak to proszę o podanie specyfikacji oraz ewentualnie odnośnika do strony producenta, albo sklepu internetowego (Allegro też może być :P)

 

W rachubę nie wchodzi wymiana innych komponentów, jedynie karta graficzna i ewentualnie zasilacz (o ile to konieczne).

 

Jeżeli chodzi o karty graficzne to oczywiście tylko AGP :P

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

W tytule miało być GF 7300GT, a nie 7600GT, cyferki mi się pomieszały :P przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za wielkiej różnicy to szczerze mówiąc nie będziesz miał, ale . . .

myślę że inwestycja w model typu 7600, jest nieopłacalna, w tym momencie model 6800GT lub 6800GS bardziej byłby pasowny choć też ich koszt przewyższa założoną cenę.

 

Także 7300 styknie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dozbierać do tego Galaxy 7600GS 256MB na DDR3 z Zalmanem. Opłaci się raczej. Tylko, że to prawie 500zł.

Choć sam mam 7300. ;) Ale z 256MB, bo na PCI-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na agp nie opłaca się imo inwestować w 7300, 6600gt powinien wystarczyć, poczujesz różnicę w grach itp, a jednocześnie będziesz w stanie odłożyc na przyszłą wymianę płyty głównej itp.

Gdybyś miał PCI to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam już drugiego kompa i powiem że nie opłaca się ładować takiego sprzętu do tej starej konfiguracji, lepiej już zainwestować kasiorke w pamięć, bo tego nigdy za dużo w kompie...

 

Miałem już słabszego kompa z mocną grafiką i to sie niestety nie bardzo ma do przyśpieszenia czy lepszej grafiki...

 

Co innego z pamięcią, ale to już kwestia innego teamtu... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakiś test na karty graficzne to zrobię u siebie na GF 7300 GT (express).

Powiem wstępnie, że nie powaliła mnie ta karta chociaż test

by zweryfikował więcej.

 

Nie wiecie gdzie można jeszcze dostać 6600 GT bo generalnie to nie ma

w żadnym sklepie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie , mialem asus i bez rewelacje OC slabe. Wiec nie ma co akurat tak sie trzymac tej firmy. Za 150 zl juz bez problemu znajdziesz uzywane 6600gt , branie nowego teraz to jak dla mnie kasa w bloto. Zasilka styknie chociaz warto pomysle o czyms lepszymy typu Fortron np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam kompa i chcę coś dobrać pod płytę Asus P5B i myślę o GF 6300 GT, ale mam ją w pracowni na Macu Pro na PCI 8 i wcale mnie nie powala ta karta.

Porównać można ją do Gigabyte Radeon X1600 Pro Silent.

 

Fortron? Hmm co to? Więc co polecacie?

 

Też bym poweidział do Autora postu, że 6800GT lepsza, ale zależy of firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zeby nie zakladac nowego wątku chce sie zapytac...czy to jest dobra karta graficzna?! bo kompletnie sie na tym nei znam!!!cena - DO 400 pln

 

 

GIGABYTE GF 7600GS PX 256 DVI/TV BOX

 

 

Karta graficzna GF7600GS 256MB 128Bit ,pamięci DDR2, częstotliwośc taktowania procesora:450MHz, częstotliwośc taktowania pamięci :800MHz, 8 potoków renderujacych, obsługa DirectX 9,0 ,złącze D-SUB, TV-out ,DVI , HDTV ,typ chłodzenia: radiat

 

or

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zeby nie zakladac nowego wątku chce sie zapytac...czy to jest dobra karta graficzna?! bo kompletnie sie na tym nei znam!!!cena - DO 400 pln

 

 

GIGABYTE GF 7600GS PX 256 DVI/TV BOX

 

 

Karta graficzna GF7600GS 256MB 128Bit ,pamięci DDR2, częstotliwośc taktowania procesora:450MHz, częstotliwośc taktowania pamięci :800MHz, 8 potoków renderujacych, obsługa DirectX 9,0 ,złącze D-SUB, TV-out ,DVI , HDTV ,typ chłodzenia: radiat

 

or

Nie, nie jest! Lepsze będzie coś z Galaxy z DDR3(500Mhz/1400Mhz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie tylko szkoda że jest 128 bitowa, to nie tak dobrze jak na te czasy, ja teraz kupuje 6800GT 256 bitową, o podobnej wydajności :)

 

Aha, no i widzę że ty chcesz kupić kartę na AGP, czy nie lepiej pozbierać troszeńkę więcej pieniążków i zakupić płytę gł. z PCIx ?? szybciej wydajnie i karty troszkę tańsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flcom - zmienialem wszystko niecaly rok temu....i z powody glupoty i ....poprostu głupoty wziolem płyte z agp ...teraz nie mam tyle $$ na zakup płyty!:)wole sama grafe! w sumie to moj redeon 9550 nie spisuje sie az tak zle....ale....no wlasnie...ale mysle czy nie zmienic na nic lepszego (chociaz w gry nie gram za duzo, mega Hi poly nie robie, a i compositingu dopiero sie ucze!!)...rozmyslalem czy za ta kase nie kupic sobie 2giego monitora...no ale jeszce przemysle cała sprawe!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli chcesz monitor to ja mam bardzo dobry na sprzedaż (2048 x 1534 rozdziałka) a co do karty to rzeczywiście nie potrzeba Ci jakiejś super karty jeżeli tak dokładnie się tym nie bawisz, i wiesz może dobrym będzie rozwiązaniem ta karta co napisałeś, może nawet znajdź coś tańszego a dokup może sobie więcej ramu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności