Skocz do zawartości

Bitwa2d:"Little massacre is also beautiful"


Rekomendowane odpowiedzi

WERSJA DO NOMINACJI:

Postanowiłem podejść do tematu w sposób nietypowy korzystając z dobrodziejstw czarnego humoru. Zdaję sobie sprawę iż jest to ryzykowne posunięcie. Scena przedstawia trójkę gangsterów którzy radośnie konteplują uroki "małej rzeźi" jakiej dokonali.Mam zamiar dodać jeszcze dymki przedstawiające krótki dialog miedzy nimi obrazujacy sytyuację i bardziej bezpośrednio nawiązuja cy do tematu bitwy. Do wykonania użyłem tylko jednego zdjęcia jako tekstury na tylnej ścianie ( jako zielona tapeta).

 

nabitwema322eeo9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny klimat w tej kanciapie-tapeta jest zajebista.wszystko pasuje ,ale nie widze związku z tematem narazie.Musiałbyś chyba jury postraszyć tymi kolesiami zeby to przeszło.A dymek uważam za niepotrzebny , bo sytuacja jest bardzo jasna,,,a raczej mroczna hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna pracka,

 

tylko że podobnie jak moris nie widzę związku z tematem

że to gangsterska żeźnia widać, ale nie widać że jest mała, wygląda na większą.

 

koleś w czerwonym ma coś nie tak z głową, jakby za bardzo z tyłu.

usunęłabym tapetę zpod krocza szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeżeli chodzi o związek z tematem to postaram się jeszcze pokombinować w ramach tej pracy.. stąd też moje pytanie o dymki. Krótki dialog rozwiązał by problem ale nie wiem czy jest możliwy do użycia?

W kwestii krocza:) - tapeta zniknie, tam pojawi się ostrzejsze oświetlenie no i dym z lufy tommy-gun'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze dymki jak najbardziej dozwolone :D ogolnie szkic jest zarabisty :D kolorki juz troche mniej ale mam nadzieje ze poprawisz :) Jesli chodzi o zwiazek z tematem to moim zdaniem jak najbardziej podchodzi :D Przynajmniej nie kolejne dziecko czy cus tylko oryginalne podejscie :p

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dowiesz sie cos w sprawie dymkow,daj znać..ale bardzo bym sie zdziwił bo to zwyczajnie wykraczałoby poza rodzaj formy czysto plastycznej.Pozatym ,gdyby było dozwolone to mielibysmy na forum samych poetów.Fajnie jakby ci sie udało stworzyc grafike ,ktora opowie o tym ,co chcesz napisać.Sam rysuje komiksy i pewnie miałbym sporo dymkow do puszczenia w temacie " małe jest piękne",ale nie o to chodzi...A co do entuzjazmu Fidiasza w sprawie oryginalności tematu,to pewnie by sie zaskoczył widząc pare komiksów...niemniej mi sie podoba i własnie kolorki mi sie podobają a nie szkic.To one stworzyły ta atmosferkę.Jestem zdziwiony komentarzem fidiasza,wydaje mi sie ze troszke błądzi w chmurach.hi hi ..pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego norden- wklejak jest dozwolona o ile nie przekracza 10% całości obrazu ( patrz regulamni:) ) i w konsekwencji w finalnej wersji nie bedzie przekraczać nawet 5 % (po nałożeniu światła i cieni) gdyż w tej chwili myśle że nie przekracza 10.. pozdrawiam.

 

PS: proszę łaskawie o nie wyciąganie innych moich prac bo to się ma jak piernik do wiatraka w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty słaby jesteś jednak.... ;]

 

"W przypadku Bitewników 3D: fotomontaże nie wchodzą w grę. Jedynie co możecie zrobić to poprawić kontrast pracy, wydobyćinne kolory lub zmiksować ze sobą wyrenderowane warstwy. Domalówki są dozwolone ale w niewielkim stopniu (nie więcej niż 10% obrazka)."

 

A co jest napisane pod tym tekstem...... to proponuje jeszcze raz do regulaminu powrócić jednak ;D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty do mnie mówisz?

 

CYTAT (!!!) z regulaminu bitwy 2D (!!!!)

"W prowadzonej Bitwie w pierwszym poście (można dodać później poprzez edycję) należy umieścić króciutki tekst (max. 3 zdania), który będzie widoczny dla Jury razem z pracami do oceny. Należy w nim przybliżyć założenia swojego projektu, określić czy jest się twórcą projektu czy też opiera się go na czyimś projekcie i czy w scenie zostały użyte zdjęcia (jako tekstury, jeśli były tylko referencjami to nie należy tego pisać). Tekst ten będzie widoczny dla jury w języku angielskim. W razie nie znajomości tego języka wystarczy go napisać w języku polskim i poinformować o tym moderatorów Bitwy, a tekst ten zostanie przetłumaczony na język docelowy.

Tekst ten należy umieścić w swojej Bitwie najpóźniej na cztery dni przed podsumowaniem (czas potrzebny dla tłumacza)."

 

Zapewniam Cię że w opsie pracy nie omieszkam wspomnieć że frgament sciany za główna postacią jest podmalowywanym zdjęciem.

Przypominam że to jest bitwa 2d.

 

 

"Ale ty słaby jesteś jednak.... ;]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden - mowa jest o 2d, a ty wyjeżdżasz Grzegorzowi z regulaminem 3d, który ma zero powiązania. Tapeta w tle z poprzedniej pracy została użyta jako textura i ma nijaki wpływ na wygląd pracy. Równie dobrze GrzegorzPrzybys mógł namalować odzielnie jakikolwiek wzór i odpowiednią ilość razy skopiować, albo użyć poprostu jakiegoś zdjęcia.

Pozatym krew mnie zalewa jak czytam niektóre twoje wypowiedzi : "Ale ty słaby jesteś jednak.... ;]" - do czego to ma nawiązywać. Odnosisz się do ludzi jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Odsyłam np. do poprzedniej bitwy gdzie miałeś pretensje co do tego jakie prace wygrały i że twoja jest na tak odległym miejscu, albo do wypowiedzi na digarcie jakoby na cgtalk pojawiały się głównie beznadziejne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, z Panem nordenem znamy się dość dobrze osobiście i próbuję sobie to tłumaczyć bezsensowną chęcią przygadania koledze..

Jak ktoś za przeproszeniem pie****** to to zawsze wyjdzie na jaw.:)

Dzięki Marduk za wyjasnienie sprawy. Generalnie wolałbym jendak żeby komentarze dotyczyły jakiś uwag do mojej pracy:D Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grzes :D a wiec, fajnie prowadzisz tę pracę do fazy końcowej, ale troche jednak nie ma tej spójności z tematem, bo Ja np bym się nie skapnął jakbym zobaczył takową pracę(czy ona jest na "małe jest piękne"..) no ale nic pozostaje mi życzyć powodzenia i pozdrawiam. Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca bardzo ciekawa, ale pomijając zgodność z tematem bitwy jeden mały szczególik psuje trochę wrażenie. Z pozy leżącego gościa i dymu wynika, że uchwyciłeś moment tuż po wystrzale, dlatego dziwi trochę umiejscowienie dłoni która nawet nie jest blisko spustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka spoko, aczkolwiek mam wątpliwości co do zinterpretowania w pracy tego, co jest "małe i piekne".

 

PS. twarz gościa w srodku, choć najbardziej centralna i ściagająca wzrok - wydaje mi się najsłabsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłoń jest w porządku, ale powinna być umiejscowiona na chwycie przy spuście. Ten gość musiałby mieć naprawdę długie palce żeby pociągnąć za spust trzymając broń w tym miejscu. Po drugie z takiej giwery raczej trudno się strzela jedną ręką. Można sobie zrobić krzywdę. :) Podrzut lufy do góry jest znacznie mocniejszy niż w przypadku pistoletów. Ogólnie psuje to trochę niezłe wrażenie. Gdyby udało się zrobić coś przynajmniej z lewą dłonią byłoby o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie spodziewałem się że taki błąd merytoryczny może tak popsuć odbiór estetyczny:D:D Mi chodziło raczej o to że koleś tego tomsona trzyma "tak o". a strzał odbył się jednak jakiś czas temu, jednak rogrzana lufka karbainu jeszcze dymi. Trochę to komiksowe i przerysowane aczkolwiek jeśli to aż tak razi to mogę nad tym poprawcować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. szkoda ze kompletne odplyniecie od tematu :) bo praca fajna, kolorki fajne, moze zamist tego kolesia na dole wrzucic jakaś zolta gumową kaczke :) Bylaby praca z jajem :)) kontrast miedzy mala kaczka i gangsterami, no i spojnosc z tematem :D nie mowie, ze to musi byc koniecznie zolta kaczka..to tylko propozycja / sugestia :) pozdro i powodzenia.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności