Skocz do zawartości

Minibitwa 13: Sonda!


Bruneq

Zwycięzcą minibitwy nr 13 (model z konceptu) Zostaje:  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zwycięzcą minibitwy nr 13 (model z konceptu) Zostaje:



Rekomendowane odpowiedzi

Ok...z racji tego iż Moderatorzy nie maja czasu zrobic sondy postanowiłem ze ja to zrobie: tak wiec głosujemy i niech zwycięży najlepszy!!

 

 

1. BruneQ

 

render2oa8.jpg

 

 

 

 

2. Coin

 

pipi1zj3.jpg

 

 

 

3. Creator

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37814 (link do wątku)

 

 

 

4. Cruzh3r

 

obrazek12ps7.jpg

 

 

 

 

5. Mara

 

25.jpg

 

 

 

 

6. Tony M.

 

2finalbuggyvc5.jpg

 

 

 

 

 

Osoby nie uwzględnione w sondzie (jak macie jakies Ale to piszcie to was dorzuce!)

nielot007( http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37170 )

Marvey ( http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37352 )

Ognisty ( http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37376 )

PrZYbysz ( http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37247 )

 

Linki do wątków w ktorych modele były nie pełne (np bez texturek) nie zostały przezemnie uwzglednione w sondzie!

....natomiast w sondzie umiesciłem Creatora, chociaz jego Pliki znikneły!

 

 

Pozdrawiam

Bruneq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

głosuję na prace nr 1, jakos to autko mimo niedrobek strasznie mi się podoba :), pozostale pracki rownie fajne szkoda ze nie wszyscy dojechali do mety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coin, dużo się napracowałeś, szkoda że nie skończyłeś, widać że model na bardzo dobrej drodze, pomimo 6-ciu palców, ale cóż, zdarza się każdemu popełnić jakieś cudo czasem:p

Mam nadzieję, że skończysz, bo warto chyba! Masz mój głos.

 

Pozdrawiam bitewników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem sporo miedzy Coin'em a Mara ^^' ale w koncu zaglosowalem na enviro bo strasznie mi sie podoba klimat tej pracy i wogle profesjonalna robota, chociarz krasnolud tez jest najwyzszych lotow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Wszyscy zrobili bardzo ładne prace, ale ja stawiam na Coin.

6 palców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na Tonego M.

Za najładniejsze autko ze zrobionych, a przy okazji chciałem poprawić sytuacje jego modelu w sondzie w stosunku do tego co zrobił Bruneq (wybacz ;))

Coin - Gdybyś dokończył texturke... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długich namysłach.... punkcik dla Cruzh3r'a, jednak najlepiej odwzorowany koncept wśród wszystkich prac...bo o to w tej bitwie chodziło!Ale i tak Brawa dla Coina za wygraną w minibitwie! Myslałem ze bedize to Tony M. ...ale widac wszyscy wolą organike!:)

 

Ardeni - tego nie trzeba mowic bo to widac...a i tak nie wybacze!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Primo, moim zdaniem podczas organizowania tematu do bitwy 13 zostało zaproponowane wiele interesujących tematów i możnaby spokojnie wybrać coś z tego, aby uniknąć przydługawych dysput. Secundo, byłoby to także dobre rozwiązanie z tego względu, że nie czuję się kompetentny na tyle aby autoratywnie narzucać jakiś własny temat. Temat proponowany w pewnym momencie przez zwycięzcę poprzedniej bitwy to była zdaje się "drużyna" i moim zdaniem jest to temat na tyle obszerny że powinien odpowiadać każdemu, kwestia podpasowania odpowiednich limitów. Coś w ten deseń - drużyna ( grupa postaci bądź przedmiotów, broni, budynków etc posiadających pewne cechy wspólne w przypadku np spec oddziału piechoty morskiej, lub też po prostu odwzorowanie postaci z drużyny pierścienia chociażby ) Limit koło 1k na obiekt, minimum 3 obiekty tworzące grupę... to co już było rozważane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jakaś minidyskusję aby dopracować szczegóły tematu tak aby wszystkim pasowało :D Imo tematem tego obrazka są jednak postacie nie broń czy armor suit czy jak to tam sie zwie... a postaci są dwie więc jeszcze jedna i będzie ok - bo chyba skoro drużyna to 3 obiekty minimum... kwestia jak mówię do dogadania a ja nie chcę niczego narzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie...dlatego trzeba dogadac szczegóły! drużyna piłkarska to 11 + rezerwa a druzyna pierscienia to 6-7 osob!:) za to drużyna A to 5 osob!:) A moździez obsługiwała druzyna złorzona z 2ch zołnierzy (tu moge sie mylic) .... nieh wiecej osob sie wypowie, skoro ma byc druzyna...to ustalamy szczegóły i wszystko inne!

A Klicek idzei na łatwizne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Drużyna pikłarska to 11 modeli które różnią się teksturą głowy(czasami kolorem skóry).

 

Co do drużyny pierścienia, to członkowie są połączeni wspólnym celem jedynie.

Co do Moździeża to może obsługiwać 1,2,3 do 6 zależy jaki moździeż. (Mortar kombat).

 

Dobry pomysł z tymi budynkami. Może być kilka np. wież obronnych z RTS'a(level 1 level 2 level3 itp).

 

-Dobrym tematem mogło by być miasto z Herosów(1,2,3,4,5). Konceptów było by od cholery, w każdej części jest co innego. Ale to już wyższa szkoła jazdy.

 

-Zawsze może być też kilka obiektów outdoor(kamyki, drzewka, obeliski, menhiry, chatki)

 

- Można dać identiko sonde bez ostatniego tematu. Albo po prostu 3 następne koncepty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq - powiedzmy że jak są dwie osoby (obiekty) to nazwijmy to "parą" hehe ale to tak tylko się czepiając... jeśli chodzi o mnie to mi się pomysł podoba a zwaszcza to że w sumie to można robić co się podoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej użyć określenia "grupa" zamiast "drużyna"... Mi się tak widziało żeby można było podłączyć pod to także jakąś np grupę bohaterów, książkowych, komiksowych, filmowych... Dzięki temu byłaby jeszcze większa swoboda, a te tematy z herosami czy tam superbohaterami cieszyły się chyba sporą popularnością. Fakt że w drużynie piłkarskiej czy drużynie pierścienia jest tylu a tylu członków do niczego nie obliguje, jeżeli ktoś ma czas :D to robi wszystkich i na pewno lepiej przez to wypada, jak nie ma to wybiera trzech dowolnych bohaterów i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie "grupa", to będzie można wymodelowć cokolwiek w minimum trzech wersjach. Mało twórcze :) Moim zdaniem temat powinien być trochę bardziej zawężony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi zabawne by bylo tez pokazanie etapami jak np buduje sie taki budynek z RTS (fundamenty, muty, rusztowania, sciany, kolejne pietra, rusztowania, no i dach XDD) ale to moze na inna minibitwe :) a co do tej aktualnej to jednak dobre by bylo jakby temat jednak mowil ze ma byc >3 jednostek o o pewnych cechach ktore je lancza i tyle, czy to wyglad, czy cel urzycia czy zycia, co tez daje swobode ale i zmusza do namyslu a nie zrobinia pracy jakto bylo w BITWIE 3D i potem dodania jakiegos "malego" elementu :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbierając to wszystko do kupy, wyglądałoby to mniej więcej tak:

 

-drużyna, grupa minimum 3 jednostek, przejawiających pewne, jasno widoczne cechy wspólne, pozwalające jednoznacznie określić je jako zespół, całość lub część większej całości.

-Jednostka jest w tym przypadku terminem dosyć szeroko pojętym, może być to zarówno postać, jak maszyna, budynek, wszystko co można przedstawić w ramach przyjętych powyżej zasad.

 

Wiadomo, w przypadku drużyny składającej się z istot, wspólnym mianownikiem będzie najczęściej strój, jakieś elementy rynsztunku, broń itd. Miłośnicy modelowania rzeczy nieożywionych mogą zaproponować np. grupę robotów, jakąś eskadrę odrzutowców, konwój ciężarówek i tak dalej... Jeżeli chodzi o budynki to można by chyba dopuścić wariant wzmiankowany wyżej, czyli kilka etapów rozwoju jednej budowli ( jak w rts’ach ), jak też grupę kilku budynków, bądź to powiązanych ze sobą funkcją, istniejących rzeczywiście obiektów arch, lub też tych znanych z danej gry, o ile ktoś ma ich koncepty i chce je wykorzystać...Ok, nalałem dosyć wody. Limity 1k na 1 model, 512 tex na każdy? Chyba byłyby odpowiednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Może zwiększ limit na jedną postać do 1,5K

 

Temat bardzo fajny - chyba wezmę udział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności