Skocz do zawartości

Ostateczny wybor miedzy Am2 i C2D


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw AM2 - 1000 zl

Abit KN9

X2 3600 Brisbane

4 x 1 GB Kingston 667 mhz

 

Zestaw C2D - 1050 zl

MSI P6N SLI-FI

E 4300

2 x 1 GB Kingston 667 mhz

 

Jesli skusze se na c2d szybko pamieci nie rozbuduje , wiec stad opcja tanszego am2 i odrazu wiekszej ilosci pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cóż... różnica między 4GB a 2GB pamięci wyjdzie przy obróbce dużych scen z mnóstwem tekstur itd. E4300 to mimo wszystko szybszy procesor (podatny na znaczne podkręcenie), a to oznacza krótszy czas renderingu.

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy wykorzystasz 4GB. Choć z drugiej strony pamięci nigdy za wiele ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czy faktycznie roznica miedzy np podkreconym c2d na 3ghz a x2 na 2.5g powiedzmy bedzie faktycznie az tak duza ? 10-15% mnie nie zbawi w sumie. Cholera nie moge zadnych swiezych testow prockow znalezc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie większa niż te 15% (testowane w XSI+mentalray). Pytanie, czy zauważysz różnicę w ilości pamięci, czy wykorzystasz ten potencjał.

Poza tym zauważ, że przy np. 5 godzinnym renderze 10% to 30 minut! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w kierunku C2D. Lepiej od razu zainwestować w platformę. RAM zawsze można dokupić, prędzej cz później, a po jakimś czasie jak stwierdzisz, że AM2 nie daje rady, to znowusz dużo pieniążków trzeba będzie przeznaczyć na wymianę całej platformy. A tego C2D E 4300 zawsze możesz z czasem sprzedać i kupić szybszego/z większym cache'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale platforma Intela daje Ci większy potencjał. Przy AM2 jest niewielki wybór na późniejszą wymianę, także musiałbyś inwestować w płytę główną, kiedy jakaś nowa architektura wyjdzie. Na C2D długo będzie się dało wydajnie pracować, za jakiś czas możesz sprzedać E4300 i zainwestować np. w E6600 lub nawet C2Q Q6600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core duo górą!!!

 

Posiadam Core duo, i jest różnica... Tylko dobry zasilacz do tego... :)

 

Procesor miesięcznie pracuje aktywne średnio 532h, więc po 3 miechach testów, jestem zadowolony... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl tak na świeżo, czy będziesz robił ogromne sceny z parędziesięcio milionowymi poligonami oraz z texturami 4096x4096 ?? Myśle że C2D będzie lepszym rozwiązaniem no i w końcu kiedyś jak już nastaną czasy kiedy 2gb ramu nie będzie starczać będziesz mógł go spokojnie dokupić a procesor będzie nadal jakoś działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zesatw z C2D bedzie a jak pojawia sie finanse dojdzie ram :]

 

A co do pamieci hmm czasem zzeralo mi i 2gb i mielilo z dysku ale faktycznie to tylko w 10-20% przypadkow poki co wiec styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz byłem (i jestem) zatwardziałym athlonowcem to po przesiadce na c2d stwierdzam z bólem serca ... no dobra, wyrzucę to z siebie w końcu ... stwierdzam ....eeeeeee ..... że jest całkiem niezły :) (mam e6600 z 2 gb ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nowosci za rok bedzie to mozna kupic jak wyjdzie i potanieje :D a co do pliku wymiany musze poczytac to i owo wlasnie bo juz mi sie o uszy obilo ale nie mialem czasu sie tym zajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka opcja rozwazam :

Za cene : 1 262,35 zł

 

2 x Corsair 2x1024MB 667MHZ DDR2 non-ECC, CL4 DIMM »

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 65nm, BOX »

Gigabyte 945P-S3, 945P Express, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN, ATX »

 

Plyta do podstawowego OC wystarczy a szalec nie bede , ech pewnie z tydzien jeszcze bede sie zastanawial ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dygaj ja zanim kupiłem ponad miech rozważałem ;), na co wyładować kasę, mój wybór w tym czasie był ograniczony do P4 lub PD. Choć do moich zastosowań całkowicie wystarczy. :D.

 

Plik wymiany w windzie pagefile.sys,

W systemie Windows XP tylko jądro systemu operuje bezpośrednio na pamięci RAM. Wszystkie inne procesy i aplikacje korzystają w mniejszym lub większym stopniu z pośrednictwa pamięci wirtualnej. (SWAP). W pamięci RAM przechowywane są dane pozostające aktualnie w użyciu. Jeśli w pamięci RAM nie ma już miejsca, system przerzuca do pliku wszystko to, co w danej chwili nie jest mu potrzebne. Tworzy w ten sposób wolne miejsce dla danych bieżących. Jeżeli jakaś aplikacja potrzebuje informacji zawartej w pliku wymiany, jest ona z powrotem przenoszona do obszaru pamięci RAM. Trzeba wiedzieć, iż plik wymiany znajduje się na znacznie wolniejszym dysku twardym.

Windows XP potrafi zagospodarować/zadresować jedynie 4GB pamięci łącznie (RAM +plik wymiany).

Ilość konieczna Pamięci RAM zależy od aplikacji z jakimi pracujemy, objętości dokumentów oraz liczby programów używanych jednocześnie.

Dlatego niezależnie od zasobów będzie starał się ją maksymalnie wykorzystać, przechowując w jej obszarze zarówno dane aktualnie niezbędne, jak i te które w "jego ocenie" mogą się jeszcze przydać. Wynika z tego, że wysokie wykorzystanie pamięci RAM nie musi oznaczać od razu jej niedoboru.

Przede wszystkim określ swoje potrzeby, do jakich celów będziesz wykorzystywał komputer.

 

zastanów się nad płytą -> chipset x945 raczej bym już sobie na Twoim miejscu, darował -> poza tym moim zdaniem warto w płytę zainwestować więcej kasy bo to po 1. najrzadziej wymieniany element.

2. ~70% przypadków problemowych/ stanowi płyta główna., na płycie tej którą wybrałeś nie ma obsługi RAID, co z czasem może Ci się przydać.

Warto wydać ciut więcej pieniędzy na płytę:

moje propozycje.

 

Gigabyte GA-965P-S3 Intel P965 ~370

Asus P5B Intel P965 ~398.00 - dobra płyta w miarę za rozsądną cenę.

Asus P5B-E Intel P965 ~484.00 to samo co wyżej + FireWire

 

Ufff :cool:

to się rozgadałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , hmm poki co mysle ze te 2gb starczy bo do tej pory jak pisalem starczalo , wiec faktycznie zostane przy MSI P6N SLI-FI , moze te Corsair beda jeszcze w tak dobrej cenie i uda sie dokupic szybko :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności