Skocz do zawartości

[modelowanie-szukam]Gitara elektryczna


czapka28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie poszukiwania dobrego tutoriala, w którym wymodeluję gitarę elektryczną. Dla własnych potrzeb, próbowałem sam zrobić, korzystając z tego, co juz umiem, wiele nie zrobiłem. Jezeli znacie cos dobrego, to wrzuccie w ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę rozbrajają mnie prośby o tutka do każdej rzeczy, którą ktoś chce wymodelować.

Niestey, gitary elektrycznej nie da sie wymodelować - bedziesz musiał zadowolić się klasyczną ;)

nie moge przejść obok tego obojętnie... :D :D :D :D :D hahahahahaha... :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, wiem, że to denerwujące. Sam to wiem, też się we mnie gotuje, jak czytam podobnej treści posty. Wiem, że masz mnie za dziecko neostrady. Ale po dwóch tygodniach mękolenia z marnym wynikiem, musiałem znaleźc coś, co pomoze mi osiagnąć efekt, a jednocześnie bedzie dla mnie dobre. Życzę Ci, żebyś znalazł sie kiedys w takiej sytuacji, może wtedy zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tutek dotyczący modelowania czegokolwiek nie pomoże?!?!?! tak naprawde każdy tutek o modelowaniu uczy zasad i sposobów modelowania, a nie przepisu na dobry model szklanki, miski czy czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen
Życzę Ci, żebyś znalazł sie kiedys w takiej sytuacji, może wtedy zrozumiesz. [\quote]

 

 

On już nie znajdzie się w takiej sytuacji ;)

 

Co do modelowania przedmiotów to jest jeden złoty środek, max, przesuwanie vertexów, chamferowanie krawędzi, extrudowanie, meshsmooth na początek wystarczy do stworzenia prostego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On już nie znajdzie się w takiej sytuacji

To o mnie? Za każdym razem, gdy coś zaczynam modelować jestem w takiej sytuacji.

Ale nie koniecznie poszukuję tutka do każdej rzeczy, którą mam zrobić.

 

Moim zdaniem tutorial powinien nauczyć funkscji, sposobu i okoliczności użycia pewnych narzędzi dostęnych w pakiecie. Na odrobinkę dalszym etapie tutek uczy jak budować siatki, w jaki sposób zabierać się za pewne rzeczy, w jaki sposób poprawnie myśleć.

Tą właśnie wiedzę wykorzystuje się przy tworzeniu każdego modelu. Bez względu na to, czy jest to gitara akustyczna, klasyczna, czy cymbały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Dokładnie Piotrek o to chodzi. Tutorial ma pokazać tylko i wyłącznie sposób modelowania, techniki, myślenie itp. A jeżeli nie potrafisz sam obmyśleć, danego kształtu czy modelu, no to już nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na tutorialach nauczyłem pracować z 3ds max'em ;s Każdy tutorial uczył mnie nowej rzeczy nie na zasadzie "To jest funkcja X - służy do Y" tylko pokazywały mi one praktyczne wykorzystanie danej funkcji :P

 

Polecam tutorial o gitarze klasycznej :P Nadaj jej kształty z widoku top na bardziej 'elektryczne' a potem smooth i masz gitarke elektryczna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności