Skocz do zawartości

sprzet do grafiki


torm

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic sobie sprzecik do grafiki 3d.. a konkretnie do 3ds maxa, a ze za bardzo sie na tym nie znam to prosilbym o mala pomoc:) potrzebuje:

- plyte glowna

- procesor

- karte graf

- ram

(proces najlepiej jakby byl sempronik... chociaz jak juz mowilem nie znam sie na tym:P) i chcialbym sie z tym calym sprzetem zamknac w jakis 3 tys. PLN

wielkie dzieki za wszelka pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najlepiej żeby NIE BYŁ sempronik ;)

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420 np. http://allegro.pl/item192079245_intel_core2_duo_e6420_2_13_ghz_4mb_s775_box_3_l_gw.html

 

Pamięć: przynajmniej 2GB np. http://allegro.pl/item191674452_nowe_geil_2048_6400_dual_2_1024_6400_cl_5_5_5_15.html

 

 

Płyta główna: http://allegro.pl/item193432229_super_cena_gigabyte_965p_ds4_p965_express_dual.html

 

 

Dysk: 320GB od WD/Samsunga ok 300zł

 

Karta graficzna: http://allegro.pl/item190891794_gainward_geforce_8800gts_320mb_320bit_xhd_pcie_box.html

 

+ Obudowa z dobrym (min. 400W) zasilaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Remedy'm. jeśli ma byc do grafiki to zapomnij o sempronie i zainwestuj w dwu rdzeniówke inaczej niedoczekasz sie finalnych renderów. z drugiej strony rewelacji w 3 tysiakach też nie złożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym ze za 3 tysiaki rewelacji nie zlozy. Na tym forum są ludzie ktorzy robią ekstra grafiki na sprzecie z przed paru lat. A w tym momencie wydanie 3k na samego kompa daje naprawde niezłą maszyne.

 

Z tą grafą to tez bym sie powaznie zastanowił, wydawanie 1/3 budrzetu na rzecz ktora jedynie przyspieszy viewporty (no chyba ze planujemy Gelatio :) to dla mnie ciut przesada.

 

no i torm zastanów się do czego ci ten sprzęt będzie? Bo jak chcesz vizki trzaskać, to olej wszystko tylko wal w RAM i moc obliczeniową :)

 

Edit: i tak jak Remedy podeslal, RAM firmowy i porządny stabilny zasilacz. Lepiej mieć sprzęt o ciut niższych parametrach ale stabilny, bo nic tak nie wkurza jak Max sypiący się w połowie modelowania ni z tego ni z owego (miałem takie zabawy w pracy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniałbym wagi karty graficznej w komputerze do grafiki ;) Poza tym, są jeszcze filmy do oglądania oraz gierki do grania. Pewnie, że można za tę kasę kupić dobrą kartę graficzną i jeszcze jeden dysk. Kwestia uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym przyinwestować w RAM (Corsair) niż dać tyle w grafe, wydaje mi sie ze 7900 wystarczy (7800 chyba nie produkują już, więc tylko allegro pozostaje) a do tego dobre Core Duo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remedy wielkie dzieki:) chyba cos takiego sobie zloze.. (fakt gry tez jeszcze sa wiec karta sie przyda:) a co do ramu to zawsze mozna dokupic:) jak bede wykorzystywal sprzet to w sumie nie wiem.. robie rozne rzeczy w 3ds maxie... samochody... krajobrazy.. czasem jakies pojedyncze przedmioty z ktorymi lubie przesadzac w ustawieniach rendera i materialow:P aha i jeszcztyanko czy do tego sprzetu wystarczy zasilacz Aton EPS-400ATX PFC? bo cos takiego wlasnie mam (a jesli nie to jaki zasilacz byscie proponowali?)

 

i co to **** jest Gelatio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Karta graficzna GeForce 7900 GS Point of View 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) 599.00

2 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator 757.00

3 Dysk twardy IDE/SATA WD Caviar SE-16 200 GB 16MB cache SATA-II 258.00

4 Płyta główna Gigabyte GA-965P-DS4 Intel P965

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 571.00

5 Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX

zawiera: wentylator procesora 867.00

 

razem - 3052 na komputroniku, a znając zycie na siriusie pewnie to samo bedzie za 2700 i reszta na zasilacz/obudowe

 

procesor musi byc dobry, bo jego najtrudniej wymienic, zwlaszcza ze kolejna zmiana pewnie bedzie na penryna a to juz moze byc inny socket. k. graf jest wystarczająca, a zawsze mozesz dokupic drugą na sli. ramy to samo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak polecam apollo:) hmm a czy to prawda ze do 3ds maxa jesli dwurdzeniowiec to tylko od amd jakis? Slyszalem ze sa one bardziej wydajne i nie wysypuja sie tak jak c2duo. Opinie sa podzielone m.in. na purepc.pl. W sumie i tak mnie jakos bardziej ciagnie do intelka:P Moze ktos sie wypowiedziec w tej kwestii?:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zaciągnięte do pracy dwa kompy. Jeden z C2D E6600, a drugi z Athlonem 64 X2 4200 + (s.939). Athlon jest prawie dwukrotnie wolniejszy. Fakt, że jest rozstrzał między modelami, ale jednak ;)

 

@hkropinski: SLI na Intelu 965?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

ja generalnie przejechalem sie troche na tym ze za malo ramu wzialem (komp ma teraz jakies 8 miesiecy)

 

cpu: p4 D 945 (2x 3,4ghz)

ram: patriot 2x 512 ddr2 667 dual

plyta: asus p5b deluxe

dysk: sata 250 barracuda

grafa: asus 7600gts na pcie

zasilacz: tagan 480W

 

za taki zestaw w komputroniku zaplacilem okolo 3300,-

 

po miesiacu korzystania musialem zainwestowac w chlodzenie (scythe infinity) gdyz po 15 minutach pelnego obciazenia cpu wlaczal sie alarm :) teraz daje rade, tylko tak jak mowie - do wiekszych projektow to mam za malo ramu :/ (chociaz rownie prawdopodobne ze to moja wina bo nic wielkiego jeszcze nie zrobilem a dwa projekty musialem porzucic z powodu braku ramu :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, komputronik ma wysokie ceny ale czasem zdarza sie tak, że konkretny przedmiot ma tam tak niską cene, że sie w głowie nie mieści i schodzi w ciągu jednego, dwoch dni. Tak na przykład było z dźwiękową X-fi... (teraz juz cena wzrosła) a kolejnym dobrym przykładem są pamięci Corsair 2x1GB za 300 zł których znowu nie moge dostać bo już sie skończyły... a co do kompa to "hkropinski" podal fajny zestawik sam na taki bym sie skusiłw twoim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

Witam

 

mam nadziej ze nik mi ni bedzie mial zazle jak zadam tu pytanie [ stawianie nowego watku raczej niema sensu]

jest ktos wstanie cos powiedzoiec o plytach pod dwa procki ? i czy wogole ma sens skladanie zestawu pod rendery z taka plyta czy lepiej odrazu postawic dwa kompy

oscylujemy w okloicy 5-6k zl albo jak kto woli 1 - 1.5k GBP

 

Sahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sahe moim zdaniem w tej cenie będziesz miał sporo problemów ze złożeniem porządnej maszynki pod Xeon'y, imo lepiej zainwestuj w jedną solidną maszynkę na Core 2 Duo lub Quad Core ewentualnie, jednak postaw sobie na początku pytanie czy będziesz w stanie wykorzystać w 100%.

procesor to nie wszystko. ;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

ok

wielkie dzieki.

To zalatfia sprawe. A juz bastrachujac od kosztów to jakie jest rozsadne minimum zestawu z plyta pod 2 procki. I cay to prawdza ze wydajnosc takiego zestawu bedzie wieksza niz 2 blaszaków ?

 

to ja poszedlem poszperac an sieci za czyms w granicah 1- 1.5k GBP

 

Sahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlozylem sobie w koncu ten sprzet... a mianowicie..

GEFORCE 8800GTS 320MB 320BIT XHD PCIE BOX

GEIL 2048/6400 DUAL 2*1024/6400

Gigabyte 965P-DS4, P965 Express, Dual

INTEL Core2 Duo E6420 2.13 GHz

 

no i wszystko ladnie pieknie... wlaczam kompa.. wiatraczki sie kreca... niby wszystko gra.. brzeczek milczy... ale obrazu jak nie ma tak nie ma... wie ktos moze gdzie tkwi problem? .. ratujcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to ma byc sprzęt do grafiki to chyba nieco żle zrobiłes.... imo karte graficzną masz najmocniejszą tutaj, a ona moglaby byc przynajmniej o dwie klasy niższa, za to ramy ktore dales są slabiutkie, a to one powinny byc razem z prockiem najwazniejsze... oczywiscie to tyljko takie moje male reflekcje;) co do twojego problemy to sprawdz czy dobrze jest podłączona karta graf bo u mnie przy najmniejszych luzach się nie załącza.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamieci ma bdb na co mu lepsze hmm ? przecierz benchmarki go nie interesuja

 

a co do proca czemu zly ?

heh... tyle ze 2gb geila w benchmarkach pewnie i tak wyjdzie mierniej niz w praktyce... nie są bardzo dobre, w takiej cenie i takiej jakości mozna by ich kupić przynajmniej 2x tyle...

 

Co do procesora to autor sam napisal ze komputer bedzie do grafiki, wiec po co brał tak dobrą k. graf kosztem procesora, który jest znacznie ważniejszy? moglby byc szybszy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek mozna podkrecic nie widze sensu obecnie pokowania kasy w najwyzsze modele , z mojego e4300 z 1800 wycisnalem 3100 poki co , chyba nie musze mowic o zysku w wydajnosci , a nie musialem kupowac czegos dwa razy drozszego , sam cache nie wiele pomaga

 

co do pamiesci w wiekszoci placi sie jednak za marke i radiatorki bo robione sa na kilku rodzajach kosci przez 2-3 fabryki np. wiec czasem nie warto przeplacac ale jednak smiem twierdzic ze 80% kupujacych nie jest tego swiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pamiesci w wiekszoci placi sie jednak za marke i radiatorki bo robione sa na kilku rodzajach kosci przez 2-3 fabryki np. wiec czasem nie warto przeplacac ale jednak smiem twierdzic ze 80% kupujacych nie jest tego swiadoma

 

nie dokońca

 

procek mozna podkrecic nie widze sensu obecnie pokowania kasy w najwyzsze modele , z mojego e4300 z 1800 wycisnalem 3100 poki co , chyba nie musze mowic o zysku w wydajnosci , a nie musialem kupowac czegos dwa razy drozszego , sam cache nie wiele pomaga

 

ok, podkrecisz sobie procek za 500 na taki za 800, ale jak kupisz taki za 800 to mozesz go podkrecic na taki za 1500, wez jednak pod uwagę ze nie kazdy chce podkrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokońca

 

ok, podkrecisz sobie procek za 500 na taki za 800, ale jak kupisz taki za 800 to mozesz go podkrecic na taki za 1500, wez jednak pod uwagę ze nie kazdy chce podkrecac

 

Nie do konca tak jest - procki z nizej taktowanym zegarem z regoly daja sie lepiej podkrecac (mozna wiecej Mhz wycisnac procentowo) w porowaniu do prockow z wyzej taktowanym zegarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei kręcąc procek za 500 wysoko wypada mieć płytę, która umożliwia wysokie OC oraz solidne pamięci, które udźwigną wysokie FSB, bo "OEMy" raczej nie pójdą na GHza. Zresztą, jak hkropinski powiedział, nie każdy chce podkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie super pamieci ;] mam kingstony 110 zl za kosc proca 3100 pamiec 925 i wszystko ladnie lata

 

jak nie do konca ? kupujac pamieci placisz za - kostki na jakich sa / marke / jakos wyrobu ( laminat np. czy sa radiatory ) , sporo "markowych" pamieci ma te same kosci co tansze a radiatorki w wiekszosci o kant ##&%^ mozna rozbic ;]

 

co do proca jak juz wspomnieli to te z nizszej polki wlasnie lepiej sie kreca , za e4300 dalem 390 zl poszedl mi poki co na 3100 , za e6xxx trzeba dac 2x tyle a wykrecisz obecnie moze 3200-3500 , ostatnio procki coraz gorsze do oc norma , a co do plyty mozna kupic juz abita ab9 za 400 zl niecale ja za gigabyta n650sli dalem 435 zl , plyta z duzym zapasem do oc ( proc fsb 340 a sprawdzalem to i 450 fsb wyciaga , wiec proc poprostu dalej nie idzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ktos sobie zlozy komputer

 

procek e6xxx - 500zł

ramy 4x1gb - 4x100zł=400zł

plyta abita za 400zł

grafa znając twoje podejście jakies geforce 7300 za 300zł

 

i co? powiedz jeszcze ze to super maszyna do grafiki bo jest na dwurdzeniowym procesorze i ma 4gb ramu?? za 1900zł? wciskanie kitów:/wybacz ale 1gb porządnej pamięci nie kupisz za 100zł

 

edit: sprawdż sobie jak sytuacja wygląda na rynku kart graficznych... 8800 ultra tez mają taka sama architekture jednak są wersje za 2000zl i za 3500zl... i mimo tego ze architektura ta sama to jakos nie jest tak ze kazdy kupuje tą wersje za 2000 i powie ze sobie moze podkręcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kolega ktoremu komp nie odpala sobie poradzil

ale ja mialem problem dopoki nie zdjalem zaslepki z drugiego zlacza zasilania i nie wsadzilem tam 4-pinowca

 

co do kompa za 3000 pln

 

ja zlozylem:

 

e6300

2x512 patriot 800 mhx 4-12-4-4

dysk 160

i gf7600

asus p5b deluxe (tutaj moja chełpliwość)

 

i moge poleciec w jakies testy

da sie taniej (abit)

ale ja chcialem tak jak jest, w sumie poza karta muz. jestem zadowolony, teraz tylko ramik, nowy cooler i dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności