Skocz do zawartości

quad core q6600 2.4ghz


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_
  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm, widze że znalazłeś nie lada oferty, to bardzo dziwne bo ja też nie znalazłem czegoś co by te 2 produkty mogło poróżnić na tych aukcjach, może dla tego że ten pieprzy sprzedaje jakaś firma a te 2-gi jakaś osoba :)

 

EDIT: Jednak nie, obydwie aukcje prowadzone są przez firmy, lecz może ta pierwsza się bardziej ceni :D

 

No i to też może dal tego że ta 2-ga firma sprzedaje ostatnią sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

e nie, to normalne, srenio jest tyle samo tych kolo 300 i tych po 500, moze te po 300 to nowa seria po obnizce cen?

a takie 300 funciakow za quadzika... mozna by sie skusic

albo taka oferta:

http://cgi.ebay.co.uk/Quad-Core-Q6600-1066FSB-ASUS-P5N32-SLI-Premium-WIFI_W0QQitemZ280112101393QQihZ018QQcategoryZ131535QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

patrzac na liczbe komentarzy ostatniego gosca nie moze byc wkretu;) a zestaw z plyta tanszy o 100 funciakow od samego procka, o co w tym chodzi?

 

 

ehh, sory ze tak modze ale to chyba bedzie ta obnizka, wlasnie zerklem do komputronika a tam kladzik za niecale 2000:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

rozumiem sytuacje jesli porownamy ceny w miare tanich procesorwo. ale jakbys na allegro mial quada za 3000 i 1700 to juz byloby to cos dziwniego, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chłopaki ....

czy różnica między Core2 Q6600- http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Quad_Core_S775_dual_core_64_bit_/Intel_Core2_Q6600_QuadCore_2_40_GHz_S775_BOX/pelny,id,39422/

 

a core 2 duo E6700-

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Core2_Duo_S775_dual_core_64_bit_/Intel_Core2_Duo_E6700_2_67_GHz_S775_BOX/pelny,id,30679/

 

jest bardzo znacząca ? Czy jest to różnica warta swojej ceny ? Czy nie warto inwestować w "stosunkową nowinkę". Ale głównie czy wydajność wzrasta faktycznie o 100% czy nie ? Powiedzcie coś proszę o tym.

 

[+] Proszę pisac o wydajności pod kątem renderingu w 3d studio max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 100% z pewnością nie. To tak samo jak różnica między jednym, a dwoma rdzeniami - w praktyce wyjdzie pewnie z 60 do 80%. Patrząc na ceny to X6800 powinien być dwukrotnie wydajniejszy niż Q6600, więc sam widzisz, że nie można sie tym sugerować. Ja sam mam chrapkę na tego Q6600 (teraz mam E6600), a skoro cena tak fajnie spadła to może już za niedługi czas postaram się go zdobyć. Mogę wtedy zrobić porównanie modeli E i Q, ale pewnie wtedy ty już dawno będziesz miał procka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Jim mee:

roznica miedzy quadem (uruchominoym na domyślnych ustawieniach, zero kręcenia) a x2 3800 kręconym do 2,5Ghz prawie 2 krotna (wiec pewnie z e6700 bedzie sporo mniejsza)

Prostą scenke tylko zrenderować zdołałem wiec wynik moze być troche mylący.

x2 3800 1m21s

g6600 42s

poza tym wymienilem plyte i pamiec (najtańsze kingstony 1g jakie byly:)) i procek chula az miło.

Tylko nie wiem czemu nie moge włączyć Qfana, tzn włączyć moge ale jakby go ignoruje, wiatraczek cpu ciagnie cały czas na najwyszszych obrotach, moze ktoś miał podobny problem? Bo to niby 1200 obr/min ale i tak głośno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

sprawdzałem

normalnie ma kolo 30 a po 15 minutach renderingu 40, nie wiem jakie powinien osiagać ale te chyba nie są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no moze nie jest to duzo ale to wiatraczek 12cm i te 1200 naprawde słychać :[

na poprzedniej płycie (tez asusa) z tym samym wiatraczkiem spoko qfan działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompem jest jak z furka... jak nie slychac warczenia silnika to to nie samochod tylko jakis kosmiczny fiat panda.. tak samo z kompem.. jak nie slysze warkotu wiatraczkow, to pewnie w srodku jest celeron albo jakis athlon... bleee ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek że kręcąc q6600 można nieżle pocisnąć rednertimes'y. Ja tak czy inaczej obawaim się wszelkiego rodzaju kręceń : /

 

Co do wiatraczka , sorka, nie znam nawet 1 programu służącego do sterowania wiatrakami i temperaturami.

 

Za to polecam taki 3.5" panel z pokrętełkami do obsługi prędkości wiatraczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym zbieral na quad xeon power :] do renderingu wystarczy ho ho :) a potem kupujemy kolejnego quad xeon power i spoqj na kolejne pare lat :) w renderingu nie macrowym :]

 

im wiecej zainwestujesz tym taniej bedzie to rozbudowac ale ram FBDDR ;/ i plyta tyana... uzywki uzywki - gdzie mozna was kupic hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: kupowanie quadro core jest jak na mój gust złym pomysłem. popatrzcie na sprawę ramu - wszystkie 4 rdzenie pchają się do 1 pamięci ram. Kanały są pozapychane więc wydajność spada. Jeśli w waszym przypadku niezbędne jest kupno nowego procesora zainteresował bym się jakimś core 2 duo mocniejszym. ale jeśli możecie poczekać, to poczekajcie na nowsze płyty specjalnie pod quad core. takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności