Skocz do zawartości

Zpis fragmentów renderingu


Gość Sahe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sahe

Witam.

 

Na poczatku wyjasinie o co hodzi.

Ostatnimi czasy po zostawieniu hodzasego renderingu na noc / wekend gdzies podrodze max wywala error. Nie jest to brak pamieci bo z tym sobie poradzilismy, ram nigdy nie pzrekracza 1.4gb na 4g. Tak 3GB switch jest ustawiony i dzila.

Moje pytanie brzmi gdzie i co nalezy ustawic aby wyrenderowane fragmenty automatycznie sie zapisywaly, co by nie tszeba byo liczyc ich ponownie.

Bo zaczyna to byc lekko frustrujace gdzy rano sie widzi ladne okienko erroru zamiast renderingu.

 

max 8.0

V-ray 1.5rc2

 

Edit

A zapomnialem dodac render idzie na jedmym kompie

 

Sahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi ci o to że chcesz zapisać np render zrobiony w połowie to może uda sie to zrobić normalnie ale niewiele ci to da bo drugiej połowy i tak niebędziesz miał. Ale może spróbuj otworzyć ten kawałek przez show last rendering a potem zapisać sobie normalnie z okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

To ze da sie zapisac podczas renderingo to wiem, sprawa polega na tym ze jak render idze w nocy anbo przez wekend to nie ma nikogo kto moze kliknac Save.

Wiec poszukuje metody na automatyczny zapiz wyrendorowanego fragmetu co pasek albo 2. Dzieki temu jezeli max padnie podrodzze to nie bede zmuszony liczyc wszytkiego od nowa tylko, od momentu gdzie pado. To zawsze godzina, 10 albo dzien do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

Gavreel pomysl ciekawy ale raczej odpada o programowaniu wiem mniej niz politycy o zyciu normalnyh obywateli.

Wiem ze da sie rendorowac okresilone paski naprzyklad na 2 kompah a potem scalic piki w jeden obrazek ale niewiem jak to zrobic, i czy jet to mozliwe liczac tylko na jednym kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

Ok

 

Problem rozwiazany. Poszlo przez Backburnera i teraz mam wszytkie paski zaposywane osobno a na koncu jeden obrazak + zapisane paski wiec jak cos siadzie podrodze to jakis kawaek roboty zawsze sie zahowa

 

Ten http://www.evermotion.org/tutorials/rendering/maxnet/ link wyjasina w calkiem przystepny sposób jak odpalic i ustawic Backburnera.

 

Sahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę martwić, ale jeśli rendering wywala się przy określonym fragmencie ujęcia, to i tak nie uzyskasz całości, bo wcześniej Ci się wysypie. Zostaniesz dajmy na to z połową sceny. Powinieneś skupić się na rozwiązaniu przyczyny. U mnie na przykład wywalał się czasem z powodu standardowego materiału, który zostawiłem na jakimś małym elemencie przez niedopatrzenie, lub gdy chciałem się wycwanić i użyć już gotowego, tyle, że jak mówię, standardowego. Powodem może być też VRay displacement, przy tym też miałem problemy, głównie przy displacement 3D. Sprawdź dokładnie i spróbuj znaleźć przyczynę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

Skrypcik zawsze moze sie przydac. Backburner dzia ale nigdy nic nie wiadomo.

niewiem dlaczego ale mam wrarzenie ze idze wolniej niz bez Backburnera

 

Sahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sahe

Touch dzieki za rade sprawdzilem. Max wywala sie casami ale nigdy 2 razy na tym samym fragmencie.

Wczesiniej sypal sie z powodu braku ramu. win poprostu go zamykal bez jakiego kolwiek komunikatu. Teraz ywala sie i mam error window. Cos musi byc w scenie bo zanim sypnie sie cay program w V-Ray logu pojawia sie czerwony komunikat i wszytko pada po 3 sek. Ale nie zaobserwowalem zby nastepowalo to 2 razy w tym samym miejscu, czasami na pierwszym kwadracie czasami na ostatnim niez nalazlem zadnej zaleznosci .

Aczkolwiek chcial bym sie dowiedziec co jest nie tak aby muc tego uniknac albo przeciwdzialac na przyszlosc

 

Sahe

 

Ps sory za brak polskich liter ale tu takowyh nie znaja ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności