Skocz do zawartości

PAMIEC RAM;czy jest różnica w firmach?


hemi427

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem dokupic 2gb do mojego pc.Przegladałem allegro i jest roche rozbieżności pomiędzy cenami róznych firm choc ta sama pojemnośc.

Czy nazwa firmy ma jakąś znaczącą zmiane w pamięci?

Czy są też jakieś inne czynniki poza pojemnością i prędkością które warto by uwzględnić?

chodzi mi o DDR2

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Główne różnice to podatność na O/C i niezawodność. Czasem jest jeszcze fajna gwarancja (chyba w OCZ można bez konsekwencji zwiększyć napięcie sporo powyżej normy dla DDR2), lud gwarancja dożywotnia. Możliwe że rożne modele lepszych pamięci nie będą się gryźć w DualChannel, co sie często dzieje z tańszymi sztukami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa nie. Jakość wykonania tak :] Jak Voyager powiedział, markowe są stabilniejsze. Rozwinę tylko kwestię "dożywotniej" gwarancji. W rzeczywistości gwarancja taka wygasa w rok po zaprzestaniu przez producenta produkcji danego elementu. Ale i tak warto kupić nieco droższe, a firmowe pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O/C - overclocking, czyli podkręcanie. Przyśpieszanie sprzętu powyżej wartości fabrycznej.

 

Firmy:

Corsair - prześwietne pamięci

PDP Patriot, OCZ - rówież kozak

Geil, Twinmos, Kingmax, Kingstone, Goodram - średniaki.

Napisałem w kolejności od najlepszych do gorszych

Jezeli coś jest oznaczone jako noname lub nie ma napisanej firmy to jest odpad, który jednak jakoś tam działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki.Własnie ost cos myslalem o podkreceniu kompa,myslalem ze to dotyczy tylko procesora....Tak szczerze; bawiliscie sie tym? widac efekty? (pytam na żywo a nie jakieś ułamki w benchmarku :) )

jeszcze raz dzieki za te firmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle sie podkręca sam RAM (chociaż i tak można), ale chodzi o to, aby pamięć dotrzymała tempa CPU, gdyż podkręcając proca, trzeba zwiększyć taktowanie pamięci, a jak już wiadomo tanie się wysypują i uniemożliwiają wysokie OC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair - prześwietne pamięci

PDP Patriot, OCZ - rówież kozak

Geil, Twinmos, Kingmax, Kingstone, Goodram - średniaki.

Kurna, a polecali mi Geila Geje ze sklepu, dobrze zrobilem kupujac Patriot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, a polecali mi Geila Geje ze sklepu, dobrze zrobilem kupujac Patriot.

 

 

Nie wiem czemu żeś przyczepił się GEIL'a firma jedna z lepszych ;), Kupiłem sobie niedawno GeIL Ultra 2x 1GB śmiga aż miło poprzednio też miałem Geila żadnych problemów ;), a polecane

jednak na

1. PDP Patriot -> choć też nie wszystkie modele :D

2. Corsair, GEIL, OCZ

3. Kingstone

 

i reszta świata ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet wg, ciebie zrobilem lepszy wybor :)

 

wszystko zależy ;], od modelu i energii :D... a przede wszystkim portfela :D:D

PDP ma dobre pamięci -> jak również reszta, ale na pewno nie wszystkie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olałem Geila ktorego kupiłem uszkodzonego juz jako nowego, mogłmi mojego gtxa spalic a tego bym chyba nie przezył.

 

Powiem ci ze kupiłem pamiec tanio, 667mhz firmy chyba wilk elektronik. To chyba te goodramy czy cos.

 

I powiem ci jedno. Geile mi sie grzaly, a te nie grzeją sie tak jak tamte. No wiem roznica w mhz ale nie to jest wazne.

 

Kupiłem 4gb ramu za prawie 500zł zamiast wywalac tyle kasy na super pamieci geila które uważam ze są przereklamowaną kupą.

 

Skąd takie podejrzenia ? Nie wiem czy wiesz ale nawet układy elektroniczne i płytka są takie same jak w geilach w tych goodramach niby co mam.

 

Od kiedy czytałem w necie rozne artykuły dowiedziałem sie ze jedna czy dwie firmy NO NAME produkują np pamieci a inne firmy dolepiają nalepki i radiatory i to wszystko.

 

Mylisz sie, prawda jest taka ze faktycznie pare film na swiecie produkuje pamieci tylko ze w zaleznosci jak rygorystyczne przejda testy trafiaja do roznych klientow (czytaj mark produkujacych pamieci) i tak jak np. Geil zazyczy sobie cos tam, i pamieci tego nie spelnia a spelniaja podstawowe testy to co sie z taka partia dzieje ?? wysylana jest do np GoodRAMu a ze w tej parti sa czasami kosci ktore odpowiadaja testom Geil'a to sie kreca prawie jak te markowe.

 

Pamietaj, NIC nie jest tylko przylepka, jest jej udzial w cenie ale to nie jest TYLKO nalepka. Wiekszosc kosztow nawet w sklepie nie wiedza dlaczego a one wynikaja z wiekszych i bardziej rygorystycznych procedur testowych KTORE KOSZTUJA czas a czas to pieniadz dla fabryki.

 

To samo moja karta graficzna, zmienisz bios i masz GTX 8800 ULTRA. WYbierasz sobie firme ASUS i masz ze asus produkował niezłe co. Zauwaz ze karta Asusa kosztowała 2700zł a Msi 2100zł a przecie to tylko naklejka.

 

To ze sobie zmienisz logo nie znaczy ze masz TE same komponenty co montuje firma ASUS. Najprostrzym przykladem popatrz na komponenty uzywane przez rozne marki, kondensatory, filtry napiecia, firmy produkujace kostki. Mowisz ze PCB robi jedna firma wiec to to samo jest ?? A wiesz ze VW robi podloge z silnikiem i skrzynia a na nia montuja bude od SKODY, SEAT'a, AUDI i wreszcie VW i uwazasz ze to tylko kwestia marki i innej budy ?? Pomysl jakiej jakosci elementow uzywa AUDI, jakich VW a jakich SEAT czy SKODA. Nie daj sie omamic przez polityke cenowa tych tanszych elementow do komputera. Fakt ze czasami nie warto przeplacac ale trzeba miec swiadomosc CO kupujesz za 2500zl a co za 2100zl.

 

Oczywiscie ze produkcja tyc hsamych modułów jest tylko opłacalna. Potem w chipie czy jak to tam nazwac jest ustawione jaka ona bedzie dla komputera. Jak bedzie widzialna.

 

Wciaz zapominasz o jednym, procedurach testowych. Intel robi jeden procek a potem blokuje lub zmniejsza pamiec cache gdy pewna seria nie jest wstanie spelnic odp. norm testowych. Koszt produkcji jednego core2duo to ok 50$ cala reszta idzie na zwrot badan i kosztow opracowania jak i na zarobek dla firmy.

 

Takze kupiłem tanioche od Wilk Elektronik 4gb Dual 667 Mhz i komputer działa jak marzenie. Nawet timingi nie mają nic do rzeczy. Przeciez to tylko bufor ta pamiec. Pamiec mojej grafiki, tam spoczywa coś co jest duzo bardziej wazne niz fizyczna pamiec w przypadku np. gier...

 

Poczekaj az odpalisz 3dmax albo maya ktore przemieli Ci tak pamiec ze nie zostawi na nich nawet jednego bita i dowiesz sie co znacza dobre pamieci.

 

Poczytaj w necie i na forach, wiekszosc to chwyty marketingowe, koles sprzedający mi te najtansze tak chwalił Geila ze miałem wrazenie ze zrobi laske producentowi (marszałkowską ) A co robił na kompie ? Sprawdzał poczte i pociskał głupoty. Tacy sprzedawcy.

 

Fakt ze duzo sprzedawcow to kolesie ktorzy otworzyli sklep i nie znaja sie kompletnie na niczym, nie chce im sie drazyc tematu tylko sprzedaja jak Ci w biedronce lub innych marketach i mowia ze nie beda sie douczac bo za mala im placa. Tylko ze sa tacy ktorzy maja glowe na karku, wiedza ile powinni a jak sie trafi na klienta ktory uwaza ze wie wiecej niz on bo wszyscy sprzedawcy to lenie, wtedy najchetniej bym powiedzial ze mamy wyjebiste pamieci firmy koliko, to nowa firma ktora ma bardziej rygorystyczne testy niz patriot i geil razem wzieci. Jak pan bedzie krecil i uzywal 3dmax to TYLKO TE...

 

zlosliwosc ludzka nie ma granic prawda ?? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 3x1gb Kingstona 667 kosci wykrecone sa na 925 mhz przy 2.0v kosztowaly cale 110 zl jedna. I faktycznie nie grzeja sie nic w porownaniu do DDR1 jeszcze Geil z radiatorami ktore byly bardzo cieple.

 

a mozna wiedziec na jakich timingach masz ustawione te pamieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odswiezyc ten watek. Postanowilem kupic 4Gb ramu zamiast planowanych 2Gb ale z racji braku kasy chce ograniczyc ten wydatek do minimum. Stad pytanie - warto brac najtansze Kingstony http://www.camino.pl/opis.php3?ID=26171 , czy dolozyc 130zl i kupic OCZ Vista Upgrade http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=7389 ? Obie pamieci maja CL5, Kingstony nie maja radiatorow, ale nie wiem czy jest to takie niezbedne. W innym watku wyczytalem, ze dla 3d maxa wazniejsza jest ilosc niz jakosc (firma) pamieci. Dodam, iz prawdopodobnie bede pracowal na Vista x64 (lub Win XP x64). Aha, w gre wchodza jeszcze GoodRamy o takich samych parametrach, ktore moge miec za 550zl, ale nie jestem zbytnio przekonany do tej firmy... Co mi radzicie?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RA. A powiedzcie mi jeszcze czy lepiej 4x1Gb czy 2x2Gb ? Przewertowalem wszystkie mozliwe fora internetowe i nadal nie wiem co lepsze. Z racji oszczednosci kasy lepiej 4x1Gb ale przyszlosciowo 2x2Gb. Caly czas sie zastanawiam czy zamiast tych Kingstonow za 612zl nie wziac jakis lepszych pamieci ale wtedy 4x1Gb. Co Wy o tym sadzicie bo juz sam nie wiem co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przyszłościowo 2x2 GB i teraz żałuję, bo pamięci które przysłał dystrybutor zamiast poprzednich - zepsutych - są prawie tak samo zepsute (tzn. działają, ale na obniżonej częstotliwości). Teraz kupiłbym 4x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie większość ci powie: "Ilość! Nie jakość."

Ale między tymi 4GB, a 8GB różnicę odczują nieliczni. Mało kto wykorzysta w grafice tak dużą ilość pamięci. No i ta "atrakcyjna" cena kości 2x2GB. ;)

Bardzo dobre pamięci wybrałeś, właśnie myślałem czy ci takich nie doradzić. Zbierają wiele nagród. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

zmieniam kompa.Jesli chodzi o RAM to zastanawiam się pomiędzy KINGSTONE, PATRIOT, GEIL ...z tego co piszecie to PATRIOT będzie najlepszy. Mam jednak dylemat jak się ma parametr CL i częstotliwość do renderingu ??????Czy warto bulić za 800MHz RAM CL 2.5 , czy nie będzie większej róznicy jak będzie to RAM 400 MHz CL 4 ? ( 2x1GB Dual ). Soft :3dsMax8,Vray

Z góry dzięki za pomoc

P.S. procesor już wybrany CORE 2 Quad Q6600 2,4 Ghz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy 400 a 800 moze byc spora roznica ... poniewaz te to jak podejzewam 400 to ddr a 800 ddr2 :) ... chociaz to roznica tylko w rodzaju zlacza bo wydajnosc prawie taka sama

 

a jezeli chodzi Ci o najwolniejsze ddr2 vs te najszybsze to jasne ze jest roznica , do tego im bardziej wyczynowe ramy tym wiecej na nich wykrecisz

 

co do firmy wez te ktore beda tansze byle nie jakies noname i bedzie smigac ostatnio OCZ sie trafiaja w fajnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i żart, ale wyżej trzeba jednak zostawić miejsce dla takich gwiazd jak G.SKILL...

Inna sprawa, że jak już wydajemy większe kwoty na pamięci, to warto spojrzeć na to kto wyprodukował kości, a nie kto widnieje na opakowaniu. Jeszcze wcześniej należy sobie zadać pytanie czy będziemy podkręcać, ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyc Geil'a do sredniakow i zrownac go z Goodram to chyba jakis zart hehe

 

nie zart skoro robione sa na tych samych kosiach a jedyne co maja to kolorowe raidiatorki ( oczywiscie sa lepsze wypusty geili m.in. ale mowa o tych tanszych kosiac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale moiwmy o podobnej polce a ty wyskakujesz z goodram pro , ocz i geil tez maja pamieci z wyzszej polki i mozna juz je porownywac , natomiast z tych tanszych powiedzmy 100 zl za 1gb wszystkie sa praktycznie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko takie same kosci mozna dostac juz na zwyklych good ramach zreszta gdzie bylo napisane ze mowimy o podobnej cenie czy czyms takim ?? Moje zdanie jest takie jak ktos chce sie bawic w krecenie to niech bierze jakies 667 jak nie to niech bierze jakies najtansze 1066

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilismy o sredniakach wiec automatycznie ja przyjalem srednia cene

 

mam 667 kreca sie na 925 ( kingston na elipidzie ) roznicy w wydajnosci w aplikacjach nie ma , no chyba ze dla kogos 1-2% to cos , nie ma co ladowac w mhz bo poza benchmarkami nic nie daja ( soft i sprzet w pelni wykorzyystuje poprostu nizsze taktowanie pamieci i wiecej jakby to ujac nie przerobi i nie skorzysta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności