Skocz do zawartości

4GB czy 2GB


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien dylemat:

zastanawiam się nad zakupem pamięci ram, nie mam zbyt dużo kasiory a chcę jednak usprawnić swój sprzęt. Doradźcie co wybrać 2GB super ramu czy 4GB najtańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ROFL xD

 

Nie ma to jak "kunkret". Brawo illy. ;D

 

Z pamięcią to jest tak: wszędzie tam, gdzie potrzebny jest jak najszybszy dostęp do danych w pamięci oraz ich częsta zmiana (np. gry) znaczenie ma szybkość owej pamięci.

We wszystkich innych przypadkach ilość będzie decydującym czynnikiem. Do pracy z aplikacjami 3D idź w ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie!

Już się zdecydowałem - kupię 4GB

Miriam doradził mi Geil Dual Ultra 2x2x1GB DDR2 667MHZ

 

czy jest jeszcze jakiś wybór w cenie do 700zł za 4G - mam płytę 945P/G/PL Neo2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 4x1GB goodramów 667MHz cl5. na płycie z chipsetem 945 i tak nie będziesz się bawił w OC, a jeśli kiedyś zmienisz mobo to prawdopodobnie będziesz miał możliwość osobnego taktowania CPU/ram (nowe płyty oparte na nv6x0i albo ati).

Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać - goodramy kosztują 129zł sztuka.

 

edit: a tak swoją drogą to arevulopapo dobrze pisze w poscie poniżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cię odciągał od kupna 4GB Geili (zwłaszcza, że złe nie są), ale powiem co sam zauważyłem. Też kupiłem ostatnio 4GB i nie żebym żałował, ale jak na razie słabo się przydają. W typowych projektach (wizki, animacje) max nie wychodzi ponad 1,5GB. Na siłę go zmusiłem do użycia całej dostępnej pamięci, ale udało mi się to dopiero po zrobieniu lasu z ok. 7 mln polygonów. Zatem jeśli nie tworzysz gigantycznych scen to raczej nie będzie takiego zysku z tych 4GB, ale na przyszłość już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkosc ramu 667 a 800 czy 1000 widoczny jest w benchmarka bo w praktyce nie daje takiego kopa

 

na allegro z tanich i dobrych sa Geil 2x1gb w dualu po 269 zl ! w sklepie 330 zl , bdb cena sam zamierzam kupic , te pamiatki juz maja radiatorki wiec plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności