Skocz do zawartości

Sprzet


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe tylko do podkrecania musisz sie przygotowac :) zobaczyc czy wentylatorki na pewno podolaja, ile stopni ma procek przy normalnej pracy etc, jak przesadzisz to bedziesz musial wedrowac do sklepu,

ale z doswiadczenia wiem ze takie zwykle podkrecanie niewiele ci da

2% nawet 10% nie zauwazysz wiec po co ryzykowac,

prace w maxie usprawniaja duzo maxtreemy ale musisz pokombinowac z karta graficzna :) opis softquadro jest gdzies na forum...

ja osobiscie nie polecam podkrecania, kiedys byly jeszcze mozliwosci, niezapomniane celerony 300A dzialajace na 450 :) teraz juz inaczej sie torobi rezerwy mocy sa mniejsze jezeli podkrecisz sobie z athlona 2000 na 2400 to nie zobaczysz wielkiej roznicy a zywotnosc procka spadnie o polowe, bo nawet jezeli odprowadzisz cale cieplo radiatorkiem to i tak sprzet dostaje swoje, temperatura to nie jedyny czynnik etc....

 

heh znowu elaborat dzis cos sie rozpisuje :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sprzet to:

1. procek athlon 1700

2. plyta glowna Gigabyte a model nie pamietam

3. grafika gefoece 2 MX 400

4. pamiec 256 DDR 266

5. twardziel 20 GB ata100

 

a podkrecanie nie dziala bo plyta glowna jest do bani. nie ma regulacji w biosie taktowania i innych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze dokupilem se 512 ramu ale gryzie sie ona z ta co jest juz w srodku! A jakbym chcial zmienic plyta zeby podkrecic to moj procek by tego nie wytrzymal teraz ma 65 - 70 stopni a co dopiero po podkreceniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas lipa, sproboj wyczyscic dokladnie z kurzu, ja jak nie czyscilem doklanie mialem jakies 70 stopni, jak kiedys mnie naszlo , wyjalem plyte i wszystko wacikiem wyczyscilem to spadlo do 47, tylko to wystarczylo aby temperatura spadla o 30 stopni, a to przeciez niejest tak malo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem tak jest ze 512 gryzie sie z 256, proponuje sprzedac 256 albo wymienic na 2 256 ale lepiej sprzedac :) kosci musza byc takie same...

im szybsze pamieci tym wrazliwszy jest sprzet...

pozdrawiam

MeG zazdroszcze 1GB :) ja sie zbieram i zbieram ale jakos zawsze brak kilku miedziaków :D do kupienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Quadysz

hehe tylko do podkrecania musisz sie przygotowac :) zobaczyc czy wentylatorki na pewno podolaja, ile stopni ma procek przy normalnej pracy etc, jak przesadzisz to bedziesz musial wedrowac do sklepu,

ale z doswiadczenia wiem ze takie zwykle podkrecanie niewiele ci da

2% nawet 10% nie zauwazysz wiec po co ryzykowac,

prace w maxie usprawniaja duzo maxtreemy ale musisz pokombinowac z karta graficzna :) opis softquadro jest gdzies na forum...

ja osobiscie nie polecam podkrecania, kiedys byly jeszcze mozliwosci, niezapomniane celerony 300A dzialajace na 450 :) teraz juz inaczej sie torobi rezerwy mocy sa mniejsze jezeli podkrecisz sobie z athlona 2000 na 2400 to nie zobaczysz wielkiej roznicy a zywotnosc procka spadnie o polowe, bo nawet jezeli odprowadzisz cale cieplo radiatorkiem to i tak sprzet dostaje swoje, temperatura to nie jedyny czynnik etc....

 

heh znowu elaborat dzis cos sie rozpisuje :) pozdrawiam

hmm to powiem ci ze sie mocno mylisz jak odpalilem maxa na niekreconej grafice to jest roznica i to wielka. podobnie jak mam przed soba opcje renderingu np kilku godzinnego to te np dodatkowe 400 mhz , mimo ze to sie nie przelicza bo zwiekszasz fsb, czyli zyskujesz wiecej niz 400 mhz to daje duzo. ryzyko?? przy obecnch plytac prawie kazda ma opcje wylaczania termicznego wiec ryzyko jest sladowe, a wykryxie ze proc spalil sie przez podkrecenie jest niemozliwe. wic jak jest na gwarancji to prubujcie bo mozna wiele zyskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze czas zuzycia procesora plyty czy pamieci pracujacych ze zwiekszona czestotliwoscia, czy jeszcze lepiej napieciem jest duzo krotszy niz tych pracujacych normalnie

fakt ze w tej chwili ktos kto ma mozliwosci finansowe to moze wymieniac sprzet co pol roku i dla niego podkrecanie nie straszne ja jednak pozostane przy swoim zdaniu ze nie warto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój procek ma już chyba ze 3 lata PIII800MHz. A odnośnie rady to przede wszystkim pamięć. Też bym chciał mieć 1G. Przez jakiś czas miałem 512 ale mi jedna kość 128 padła :(.

Ale jakoś się pracuje. Ważniejsza jest organizacja pracy i przemyślenie modelu. Czasami nie warto robić zbyt wielu szczegół w miejscu gdzie ich nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha wszystko zalezy od budzetu.

Generalnie amd jest tanszy od intela wiec jesli brak kaski to na nizszym pulapie cenowym dostaniesz lepszego athlona niz intela.

Teoretycznie bo porownywanie taktowania nie ma sensu dla tak roznych platform.

 

W praktyce - mam athlona 1700 (1.4ghz) + 1gb ram i nowiutkiego P4 ht 2.8ghz + 1gb ram dual channel - roznica we wstepnych renderingach ok. 45 procent; roznica w cenie 5 razy wyzsza + drozszy ram.

 

Podsumowujac koszty to chyba niezbyt oplacalny skok predkosci.

 

Chyba nie bede odkrywczy twierdzac ze lepszy najslabszy athlon na dobrej plycie z duzym ramem, szybkimi dwoma dyskami i gf4200 na maxtreeme niz najszybszy pentium w konfiguracji z hipermarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności