Skocz do zawartości

abit czu gigabyte?


gd18

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Jaką płytę polecacie pod

core 2 duo 6600

ram geil ddr2 800 ultra

 

Gigabyte GA-965P-DQ6

czy

Abit AW9D

 

 

 

Dodam, że im wiecej czytam forum i testów porównawczych tym trudniej jest mi zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przy okazji zapytam sie czy jest sens ładować kasę w karte? np

 

7900 gto (cena ok 800 zł)

lub tańszą 8600 ge (cena ok 530)

 

komp służy jedynie do zarabiania na siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie dlaczego nie 7900GTO bardzo porzadna karta mi tam np. narazie dx10 nie jest potrzebny i visty tez nie posiadam i niezbyt chetnie w jej trone sie ogladam wybral bym 7900gto ma pozadne chlodzenie i ladnie smiga w viewportach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kupujac 7900gs za 500 zl masz praktycznie to samo i taniej , jak dla mnie obecnie nijak nie oplaca sie w to gto inwestowac poprostu za taka kase wolal bym juz 8800gts poszukac i pare zloty dolozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta 8600GE to nie jest okrojona wersja, lecz full wypas ze wszystkich 8600 czyt. najbardziej wydajna. Ale moje pytanko brzmiało czy opłaca sie inwestować w karte, tzn w dobra karte, jezeli komp sluzy jedynie do pracy, i max wydajności pod względem czasu renderu.

 

Czy karta za 500zł w zupelnosci wystarcza, aby nie było jakiś problemów z wyświetlaniem obrazu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz wizualki architektoniczne i takie tam, to szybka karta nie zwiększy ci wydajności renderingu, ale pomoże w uzyskaniu płynności we viewporcie (więcej polygonów), a więcej pamięci ram na karcie pozwoli na płynne wyświetlanie większej ilości/większej rozdzielczości tekstur.

z tego co się orientuje to w przedziale do 500 zł najlepiej brać teraz 8600GT, a do 1100 zł 8800GTS. 8600GTS to po prostu podkręcony fabrycznie GT więc nie polecam.

w zasadzie to na razie nie ma nic interesującego z supportem Shader Model 4 w przedziale pomiędzy 500, a 1000 zł, a nie wiem czy warto wydawać więcej niż 500 zł na kartę SM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno temu GIGABYTE zaliczał się do taniego ścierwa. Zatem nie wiem co się tak na niego uparliście. Fakt, od jakiś 2, może 3 lat ich płyty są całkiem dobrze zrobione. Niestety daleko im do Foxconn'a (wielu inżynierów z Abita) czy DFI (i znowu inżynierowie z Abita) jeśli chodzi o jakość wykonania (co za tym idzie podkręcalność). ASUS to to też nie jest.

Nie testowałem tego Abita, o którego pytasz, ale ten GIGABYTE jest bardzo dobry.

Dobra jakość GIGABYTE to obecnie zasługa ASUS'a, który to udostępnia swoje rozwiązania technologiczne tej firmie poprzez różne konszachty (joint venture, wspólne fabryki, czy zlecanie części produckji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności