Skocz do zawartości

NVIDIA Quadro FX 3500


Wit

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuje właśnie profesjonalny zestaw do grafiki 3d. Głownie pracy w 3ds. Typ padł na stacje robocze Della Precision 690. Pytanie następujące:

Czy warto kupować NVIDIA Quadro FX 3500?

Na co ta karta ma wpływ? Czy rendering jest szybszy? Czy tylko sam proces modelowania?

Ma ktoś już jakieś doświadczenie z kartami tej klasy? Może ktoś by mi coś doradził...

Będę wdzięczny za każdą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość michlord

Czy warto kupować NVIDIA Quadro FX 3500?

Nie!!!

Na co ta karta ma wpływ?

Na viewporty

Czy rendering jest szybszy?

Rendering wykonuje cpu, chociaż są renderery wykorzystujące gpu

Czy tylko sam proces modelowania?

Jeszcze są gry :D

 

Myślę, że warto brać karty z obsługą direct 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, że zależy mi na szybkim serwisowaniu komputera. Jeśli złoże sobie go sam to nawet więcej niż 2tys zaoszczędze. Ale w wypadku awarii nie będę mieć przez kilka dni maszyny pracy... a to wiąże się z konkretnymi stratami finansowymi.

 

Komputer nie ma służyć do gier, a konkretnie do pracy 3d. Mówiąc szczerze te 3tys więcej to nie jest aż taki wielki wydatek. W takim razie czemu służą te karty skoro zysk niewielki dają?

 

Najbardziej jestem ciekawy opinii użytkowników tej, albo podobnej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawdaz pracuje na duzo gorszym modelu.. bo fx1500 takze pewnie nie ma co porownywac do 3500, za to mozna porownac cene.. z moim bidnym domowym GF 7600GS. Roznica "nie wielka" w odsiezaniu VP ale cena to przepasc miedzy nimi. Ja sie zawiodlem osobiscie, bo myslalem ze orginal nie modowany bedzie chodzil o niebo lepiej... a tu kupa. Jak dlamnie to lepiej juz ta kase zainwestowac w dodatkowy RAM, ktorego zawsze brakuje albo w SLI hmm tylko jestem ciekaw czy pakiety 3d juz obsluguja takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z przedmówcami. Moim zdaniem warto zainwestować w taką kartę jeżeli bierzemy się za poważne projekty. Nie dość, że przetwarzanie viewportów jest zauważalnie szybsze, to jeszcze dochodzą takie rzeczy jak sprzętowe wygładzanie siatki (co działa naprawdę dobrze w serii Quadro), Two-sided Lighting, Shared Back Buffer, 3D Window Clipping, do tego dochodzi wsparcie rysowania obiektów 2D na scenie 3D oraz gigantyczny bufor ramki (co ma kluczowe znaczenie przy dużych oteksturowanych scenach), itd. Nie wiem jak model 3500, ale najnowsze serie obsługują również tekstury 8K x 8K. To wszystko tylko część funkcji i nawet jeśli niektóre z nich uaktywniały się po modyfikacji za pomocą SoftQuadro, to ich wydajność w porównaniu z oryginalnym Quadro była o wiele niższa.

...i jeszcze garsta szczegułów od Nvidia:

 

Obsługa do 65 tys. instrukcji vertex

 

Obsługa 128-bitowego koloru

 

Pełna 128-bitowa jednostka zmiennoprzecinkowa (IEEE)

 

12-bitowa precyzja obróbki subpikseli

 

Rendering 8 pikseli na cykl zegarowy

 

Sprzętowy antyaliasing punktów i linii

 

12-krotny sprzętowy antyaliasing (FSAA)

 

Sprzętowe wspomaganie dwustronnego oświetlenia

 

Wyjście na okulary stereo 3D (OpenGL Quad Buffer)

 

2 wyjścia cyfrowe DVI-I dla monitorów LCD

 

Optymalizowany kompiler dla Cg, OpenGL i Microsoft HLSL

 

Wysokowydajny sterownik dla Windows XP/2000

 

Sterowniki OpenGL optymalizowane pod profesjonalne aplikacje graficzne

 

:)

 

oraz

 

PNY Quadro FX 3500 umożliwia jednoczesną pracę na dwóch monitorach analogowych do rozdzielczości 3840 na 2400 punktów na każdym monitorze.

 

x_x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności