Skocz do zawartości

Czy redukowanie taktowania RAM jest ok dla kości ?


Jim mee

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko odwrotne do kręcenia :)

 

Zamierzam kupić pamięci 1142Mhz 5-5-5-15 i przetaktować je na 800. Jak sądzicie jaki wyjdzie z tego timing ? i

 

i czy jest to bezpieczne dla kości pamięci ??

 

Tak czy inaczej muszę je przetaktować w dół , ponieważ płyta gł . obsługuje do 1066.

 

Pozdrwawiam , Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oj chlopie poczytaj troche o czesciah ;] , plyta i tak poleci z nimi tyle co chodza , zreszta napisz jaka plyte , pozatym po co wywylac tak gruba kase na te pamieci ? mocno przeplacasz , no chyba ze bawisz sie w benchmarki bo w rzeczywistosci roznicy miedzy 800 a 1150 nie odczujesz zadnej ba nawet miedzy 667 , a takie pamieci jak napisalem sa w sumie koszmarnie drogie , nie mowiac ze spor 667/800 mozna podkrecic do 1000 przy takim timingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta ROG Commando. Co do czytania Wookie , to czytam już dużo za dużo .... do tego brakuje czasu , a obowiązki tracą na tym. No i jak tu do wszystkich podzespołów nadrobić "dokładne zaległości" 3 letnie.

 

Trudno mi to wyjaśnić , ale w przypadku pamięci nie chodzi o kase. Ale! nie kupuje też tych po 2300 , tylko tańsze. Nie chodzi o benchmarki , ale o rendering i jakąś tam świadomość.

 

Napisałem że nie chcę kręcić w górę , tylko chciałbym się dowiedzieć , może wie ktoś ciekawą rzecz o kręceniu w dół - zmniejszaniu Mhz na rzecz timingu.

 

ok , pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma krecenia w dol czegosc takiego , za ile te pamieci bierzesz ?za 400 zl 2gb ? jak tak to jeszcze ok i faktycznie sie oplaca jak wiecej to tylkot racisz , nijak nie bedzie mialo to wplywu na rendering i go nie przyspieszy , a pamieci na 800 i CL4 na pewno pojda jesli nie jeszce nizej , ale to trzeba sprawdzac a nie gdybyac - kosci roznie sie kreca sa na roznych kosciach a ty nie napisales jakies chcesz kupic !!!! wiec co my mamy wiecej ci powiedziec ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brzmi super. Ale jakoś nie mam przekonania do Allegro jeśli to nie jest to coś małego jak pajączek na plecy czy książka.

 

Chodzi mi dokładnie o przetaktowywanie tej kości :

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1142 MHz CL5-5-5-15

 

Jest podobna które ma to fabrycznie zrobiona co ja planuję , ale wolę mieć więcej mocy "schowanej" i przypuszczam na przyszłość po lepszej cenie uda mi się je sprzedać. A to ta druga:

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL3-4-3-9 Dominator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę z timingami w swoich Patriotach i powiem szczerze, że nie mają żadnego wpływu na czasy renderowania. Szkoda w ogóle tracić czas na kombinowanie z tym. Zmiana częstotliwości dawała już jakieś zmiany w czasie liczenia, ale były one poniżej 2%, więc równie dobrze mogły być spowodowane tym, że antyvir pobierał aktualną bazę sygnatur wirusów :]

Wniosek: nie nakręcaj się na cyferki (zwłaszcza na timingi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to corsairy sa drogie o tych ktore mowisz czyli przeplacasz , i zadnej mocy schowanej nie masz , zreszt ajk wyzej kolega napisal

 

z allegro nie znaczy ze od kogos prywatnie mialem na mysli sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności