Skocz do zawartości

BŁĄD DANYCH (CRC) -> help me!


allied

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku mówie że celowo wrzuciłem posta do działu HARDWARE, bo wiem że mój problem może być związany ze sprzętem.

 

Skąd się bierze BŁĄ DANYCH (CRC) i jak się go pozbyć? Często pojawia się on przy spakowanych plikach lub plikach *.exe i różnego rodzaju plikach instalacyjnych. Powoduje że nie można zainstalować programy czy rozpakować archiwum. Jednak te same pliki działają poprawnie u moich kolegów. Co mam zrobić żeby pozbyc się tego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

prawdopodobnie zalezy od wersji programi win rar

misie tez tozdarzylo ze spakowane pliki wersja nowsza nie chciala otwierac (noramlnie) starsza wersja win rar

prawdopodobnie tak samo jest z innymi packerami ..

moze byc ze pliczki rar sa poprostu uszkodzone i tunie pomoze wiele :( chyba ze mozesz je reparowac plikami *par albo *par 2 jesli takich cudow nie masz to przykro mi pliki sa uszkodzone i tja to byloby na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRC - hmm jak masz taki blad tzn ze albo plik jest uszkodzony albo twoj procek ma juz wszystkiego dosyc, albo pamiec za bardzo podkrecona... jezeli ten sam plik chodzi u innych to pewnie jednak cos z twoim sprzetem CRC to jest najogolniej mowiac \"suma kontrolna\", jezeli jestes pewien ze plik jest w 100% dobry to blad moze powstac podczas transferu danych z dysku przez pamiec i procek spowrotem do dysku, w samej pamieci albo na procku, no ewentulanie jeszcze kabelek ale to akurat objawialoby ci sie czesciej...

ja stawiam na ppamiec albo procek.. jezeli mialbys inna wersje rogramu to pewnie wyskoczylby komunikat ze sposob pakowania nie obslugiwany lub cos takiego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad w przypadku win rar tak jest pokazuje crc failed ..

robisz update i wiekszosci przypadkow funkcjonuje

ale to przypadek winrar co do innch packerow nic nie powiem bo nieuzywam

moze byc ze sciagnales juz popsute pliki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg ja uzywam Total Commandera tam tylko poustalalem sciezki do pakerow i dostaje komunikaty troche inne :) takze przepraszam gdyz Winrara odpalam bardzo zadko i nie uzyskalem jeszcze takiego komunikatu :)

co za tym idzie moze to byc jeszcze wina packera :)

hmm BIOS no nie wiem dla mnie wydaje sie to malo prawdopodobne ale tutaj akurat nie powiem...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, nie wchodzą mi filmy z płytek, z twardego natomiast inne filmy wchodzą bez problemu. Najdziwniejsze jest to ze zanim zainstalowalam windowsa XP dana plytka mi chodzila a teraz nie chodzi:) i odwrotnie, plytki te co wtedy nie chodzily teraz chodzą. Zupełnie nie wiem co sie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W winrar mozna wlaczyc opcje aby program nie kasowal pliku po wypakowaniu (jesli zawieral bledy CRC) i byc moze bedzie dzialac; mozna to zrobic klikajac prawym przyciskiem myszy na dane archiwum wybrac \"Extract files...\" w dole okna bedzie opcja \"Keep broken files\" trzeba ja tylko zaznaczyc i mozna sprobowac co z tego bedzie; a noz i widelec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam podobny problem, tyle ze w sopakowanym archiwum znajduje sie 5 plikow .mp3. 2 z nich mozna rozpakowac, natomiast 3 nie. oczywiscie wyskakuje CRC Failed... slyszalem ze sa programy do naprawiania takich plikow (bo podejrzewam ze te 3 sa uszkodzaone) skoro 2 z tych 5 sie rozpakowuje. jesli ktos zna program, ktorym mozna by wyciagnac te pliki .mp3 ze spakowanego archiwum bede wdzieczny za informacje. pozdrawiam. wny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRC Checksum - suma kontrolna pliku. Błąd wyskakuje TYLKO (w przypadku źle sciągnietego pliku - niezgadza się jeden lub więcej bajtów i papa... (Uwaga! *.rar jak ktos powiedzial MOZE to byc wina starej wersji RAR\'a). Tylko to jest powodem. O błędach hardware\'owych można spokojnie zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vogel - mylisz sie, sprzet moze miec tu duzo \"do rzeczy\"

wystarczy ze odczyt z pamieci zakonczy sie jedynka a nie zerem jak powino byc i CRC sie nie zgadza taka sama sytuacja w przypadku procka, zwaz ze w wysokich temperaturach wlasciwosci magnetyczne materialow z ktorych zrobione nasze komputery ulegaja zmianie, wiec w szczegolnych przypadkach takich jak np podkrecanie ma to ogromny wplyw na CRC pliku *.rar...

pozdrawiam

 

ps. \"wysokie\" temperatury to dla naszych blaszakow juz 60C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności