Skocz do zawartości

Fotografia: V


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drakula - KIT

Kropa - dzięki ;)

Illy - jeśli chodzi Ci o portrety to długi czas + manipulowanie położenia modela ;)

przez pierwsze 6-7 sekund stałem sobie w kadrze a potem skok w bok poza kadr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nalałem mleko do szklanki (trochę wypiłem)

2. zdjąłem z aparatu obiektyw

3. przekręciłem go "na odwrót" (gwintem od filtra w stronę aparatu)

4. Przytrzymując obiektyw ręką, i zbliżając się na odległość ok 1 cm do szklanki, zrobiłem zdjęcie :)

 

Gdybym miał przejściówkę na m42 sprawa wyglądała by nieco prościej bo mógłbym założyć pierścienie pośrednie, ale trzeba sobie jakoś radzić :)

 

----------------

 

kolejny dziwy temacik w ramach zajęć.

 

Aranżacja otoczenia z płaszczyzną barwną ;)

 

1.jpg

 

11.jpg

 

3.jpg

 

5.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Pozdrawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę kolorki (gł. te chłodne) żeby przełamać nieco monochromatyczność. Reszta szła z RAW'ów więc tam delikatnie poprawiałem ekspozycję, kontrast i dodawałem winietki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę kolorki (gł. te chłodne) żeby przełamać nieco monochromatyczność. Reszta szła z RAW'ów więc tam delikatnie poprawiałem ekspozycję, kontrast i dodawałem winietki ;)

 

czyli ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Vorek świetne zdjęcia widać że czegoś tam Was uczą ;) ale ja raczej stawiam na talent ;)

najbardziej podobają mi się autoportret kreacyjny 2'gie i 3'cie no i Pij Mleko

pozdrowinoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illy - jeśli chodzi Ci o portrety to długi czas + manipulowanie położenia modela

przez pierwsze 6-7 sekund stałem sobie w kadrze a potem skok w bok poza kadr

nienie, te portrety to wiem jak zrobic. ale te abstrakcje nie wiem jak

 

 

 

a plaszczny to druga fotka fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, serdeczne pozdrowienia. :) Miło było spotkać, mimo, że przypadkiem... ale za to w jakich okolicznościach! :D Mam nadzieję, że sesjowy stres mija, by w końcu zniknąc zupełnie. Ale z takimi pracami to chyba nie masz się czego bać? Ha? :)

 

PS: Praktica w użyciu. Działania nieśmiałe i amatorskie, ale ile radości! :D Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Festiwalu głównie zajmowałam się obróbką szkła i słuchaniem o sposobach tworzenia ceramiki. :) Ale warto było. Zdjęcia na forum już niedługo wrzucę, naprawdę, obiecuję. A wtedy nie zostawicie na mnie suchej nitki- słyszałam, że tweety szczególnie się w tym lubuje. :D Ha? Już nie mogę się doczekać. ;)

A jeśli chodzi o negatywy- to niby nic, a jednak mają to coś. Światło. Ziarno. Klimat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o napis "Ilford HP5 Plus" to nie odzywam się do Ciebie jeżeli pomyślałeś że dorobiłem go w PS ;)

 

Jeżeli chodzi Ci o efekt "starości", kurz itp. to taki mały trick polegający na zeskanowaniu negatywu "zwykłym" skanerem, nie przystosowanym do materiałów transparentnych ;)

 

W PS tylko odwrócenie kolorów, desaturate i levelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o napis "Ilford HP5 Plus" to nie odzywam się do Ciebie jeżeli pomyślałeś że dorobiłem go w PS ;)

 

nie nooo skądże znooowuuu ;)

 

Jeżeli chodzi Ci o efekt "starości", kurz itp. to taki mały trick polegający na zeskanowaniu negatywu "zwykłym" skanerem, nie przystosowanym do materiałów transparentnych ;)

 

czyli cyk zdjęcie, wywołałeś film i wsadziłeś to zwykłego skanera? fajnie :) chociaż pionowe liie mi nie pasują. jakby było ich mniej byłoby imho lepiej ;) trzeba było też wrzucić jakiś włos czy paproch na skaner żeby zasymulować brudne szkło czy coś w tym guście ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się fota z autobusem, ale poprzednie skanowanie kliszy już nie bardzo, bo, mimo że 'klimat' jest, to uważam to za przerost formy. Jednak to ASP, tam głównie (tylko?) forma się liczy. :p

 

Najciekaszym ujęciem kolorowej płaszczyzny jest imo przedostatnia Twoja próba.

 

Super Ci idzie focenie, pewnie profesorowie zadowoleni.

Trzymam kciuki za dalsze sukcesy, a - i cieszę się, że używasz KITa, ja tam uważam, że można z niego coś konkretnego wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprzet znacznie ulatwia prace

ale nie jest powiedziane ze dobry sprzet ulatwia prace

 

bo dla fotografika w studio, lepszy moze byc bydlecy obiektyw ktory ustawiasz 20 minut pochadzacy z zenita ale z jednym szklem od minolty, do tego porysowanym, bo akurat fotografik robi wg. jakiegos tam swojego widzimisie

 

w reposterce owszem, ale chyba widac ze Vorek nie robi reporterki (przynajmniej w tym watku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robię reporterki, chyba się do tego nie nadaję ;) Używam KIT'a bo na nic innego mnie obecnie nie stać, nie dlatego że tak kocham ten obiektyw, chociaż można z niego dużo wycisnąć, szczególnie na dużych przysłonach.

 

Sprzęt znacznie ułatwia pracę, także w studio (kto robił zdjęcia KIEV'em bez możliwość synchronizacji z lampami, ten wie o czym mówię ;) ) Ale nie jest wyznacznikiem jakości (w sensie treści i przekazu, nie ostrości obrazu)

 

Bardzo podoba mi się fota z autobusem, ale poprzednie skanowanie kliszy już nie bardzo, bo, mimo że 'klimat' jest, to uważam to za przerost formy. Jednak to ASP, tam głównie (tylko?) forma się liczy.

 

Forma liczy się tak samo jak treść. Te skany to pewnego rodzaju eksperyment, poszukiwanie właśnie jakiejś formy, środka wyrazu, pewnej estetyki prezentowania fotografii. Cały czas czegoś szukam w fotografii. Nie mam stylu, więc nie zamierzam się jej trzymać :)

 

Dzięki za posty, cieszy mnie że jakaś dyskusja się tu pojawiła :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności