Skocz do zawartości

BENCHMARK 2003


FRODO

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak ja(programista) wraz z windou(grafikiem) robimy benchmark w stylu 3dmark2001. Większość modeli do 2 demek już jest. Niestety nie są poteksturowane bo ani ja ani on nie umiemy się do tego zabrać. Przydała by się jakaś chętna osoba do współpracy. Te 2 demka są takie większe poczeba jeszcze wymyśleć pare mniejszych. 1 demko to ulica w nocy, a drugie to robot leżący na stole w zdemolowanym pomieszczeniu. Więcej napisze w czwartek. Osoby zainteresowane tekstórowaniem prosze o pisanie postów. A bym zapomniał benchmark pisany jest na konkurs informatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz i racje że dziwnie to tygląda ale już i tak niejest to aktualne bo wymyśliłem coś innego z tymi teksturami. Lecz jednak prosił bym o jakieś pomysły na mini demka takie jakieś proste żeczy tak jak w 3d mark np. koń co sie tam obraca.

Z góry dzięki :)

 

A powiem tylko że mamy zrobioną scenke składającą sie z 100 000 polibudek i na mym celeronie 800, 128mb , gf2 400mx ultra w 800x600x32 osiągam ok.80 fps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo to wygląda :(, przydałyby się jakieś chmury bo przezcież Ziemia z kosmosu nie jest taka \"goła\" :(. Sorry, ale takie cos mozna zrobic w 10 minut :/. Wystarczy kula + tekstura + tło :/ Nic trudnego nawet dla poczatkujacych (jestem jednym z nich). Stać cię na wiecej :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na programingu ani na benchamrkach nie znam się w ogóle, ale zastanawia mnie jedno, czy taka scenka, np. z obracającą się Ziemią może być jakkolwiek miarodajna ?? Przecież to na luzie pociągnie chyba każdy sprzęt, ale możliwe że się mylę.

 

Jeżeli już jesteśmy w takich klimatach to bym proponował coś bardziej moco - chłonnego np. jakies wybuchy, meteoryty etc. lub efekty świetlne (słońce), ale nie jesteś grafikiem to chyba bedzie ci trudno zrobic coś takiego :(. Chociaż są tutoriale i do takich rzeczy. Ale wystarczy popatrzyć np. w 3dmarku tam kazda czesc benchmarka jest skomplikowana, nie ma zadnych prostych scenem tak jak ta tutaj. Oczywiscie porownanie moze okazac sie za mocne bo wiadomo 3dmark to jeden z liderow, no ale równiez wzor do nasladowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłobuc

athlon 1.2 gh

512 ram (266 mhz)

gefroce 2

start ok 700 fps

end ok 54 fps

 

Frodo

Celeron 600@800 mhz

128mb (133mhz)

geforce 2 mx 400 ultra

 

start ok 450 fps

end ok 20 fps

 

Sedech

Athlon 2000+

gf4 Ti

512mb (333 mhz)

 

start ok 1200 fps

end ok 43 fps

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejt

 

Zrobiłem test jescze raz, bo cos mi nie pasowało, że mam koniec taki sam jak ci co maja 2 razy lepszy sprzet

 

A więc:

Athlon 1.2

512 DDR 266Mhz

GeForce 2 64

 

start - tak jak wtedy - 700 fps

end - 36 fps :) w 30 sec. (54 bylo w 28 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominałes o czymś takim prostym jak koń :) bądz inny i zrób np. kobrę :) zastygniętą w bezruchu:)a kamerka zawija się na około niej lub jeżeli tak bardzo lubisz kosmos przejście np. w prędkość nadprzestrzeni jak w STAR WARS:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.fc.piwko.pl/d1.rar

1. aby testy wyszły poprawnie należy wyłączyć wszystkie programy (antywirusy, przeglądarki itd.)

2. nie ruszać myszką, nie naciskać klawiszy

3. uruchomić najlepiej naciskająć enter

 

umnie działa na 10 testów:

1.235

2.234

3.235

4.236

5.234

6.235

7.233

8.234

9.233

10.236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660,661,661,660 - u mnie widać pełną stabilność...

 

A co do testów... Bardzo wysilającym testem by było coś w stylu karuzeli w 3dmarku2001, chodzi mi o tą z tymi, hmm... ile tam ich było... (kilkoma :D) światlami...

Wiec moze zrob jakis model, daj kamere obrotwą i postaw wokół niego z dziesiec źrodel swiatla... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demka jescze nie sprawdziłem, ale uczynie to na pewno w najbliższym czasie.

 

Mam taką małą sugestię, napisałes bowiem ze pracujesz nad sceną ze sniegiem - moim zdaniem bedzie to kolejne demko sprawdzajace particlesy - po co tyle tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie probowalem wstawic cos innego (a moglem?).. Chwilke sie pobawilem, powstawialem se bzdety i wyszlo cos takiego:

 

http://ru178.internetdsl.tpnet.pl/~chris/demo-by%20chris.rar

 

A i wlasnie odkrylem fajną opcje :P kiedy klikniesz na ten czajnik i przy kliknieciu jednoczesnie poruszasz myszką to mozesz przesuwac kąt widzenia... Mówie to oczywiscie innym, bo przecież to ty Frodo musiales uwzględnic to w kodzie :P:D:D:P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności