Skocz do zawartości

Co zrobic ze sprzetem??


Kuciel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, posiadam: Athlon 2000xp + , 768 DDR 333Hz Kingstona, Ge-Force Fx 5200, MSI KT3 ULTRA 2 i chodzi mi wszystko wolniej niz powinno, (np 3d mark 2003 wyswietla 1750 punktow, jak przeloze karte grafiki do kompa kolegi taki sam tylko Athlon 1700 xp, czyli słabszy, on uzyskuje 2400 punktow i gry tez szybciej chodza u niego) dopiero co formatowalem dysk i niewiem czemu tak sie dzieje :(:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Up date biosa zrobilem wczoraj w punktacji nic nie pomoglo, mam Detonatora 52.16 (chyba najnowszy), a plyty glownej nie moge zainstalowac bo jeszcze drivery pod windowsa 2003 Server nie wyszły, qmpel ma XP teoretycznie wolniejszy system, ale ja tam sie nieznam

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no jak nie masz sterow do plyty to bedzie wolniej dzialal...

jak nie wyszly stery do w2k3?? stery tobie potrzebne to tylko i wylacznie Via 4in1 service pack i one sie instaluja pod w2k3... bo mniemam za twoja plyta opiera sie na chipsecie via kt333...

odnosnie benchmarka to nie wiem czy 3D mark jest odpowiedni chyba ze twoim glownym celem sa gierki, i nie wiem tez czy XP nie jest szybszy pod wzgledem gier od 2003 server

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 2003 to chyba nie systemik do gier .. wydaje mi sie ze nazwa wskazuje na SERVER na serverze sie nie gra chyba ze z nudow ;)

a update via daje w przypadku 3dmark nawet do 500 800 pkt wiecej ... i quad ma racje ze xp jesli o gry chodzi jest szybszy ... tja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na quadro mozna przerobic i instaluje sie bez problemu tylko potem u mnie dziwnie sie komp zachowywal, mial dziwne nieuzasadnione przestoje wiec zrezygnowalem z tego na razie, moze to byla wina riva tunera RC a moze nieodpowiednich sterownikow, w kazdym razie maxtreeme jak na razie nie udalo mi sie zainstalowac z max6 wiec i soft quadro nie wiele da chyba ze uzywasz innych aplikacji jak maya i XSI

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam nedznego kompa zainstalowalem sterowniki od plyty znacz sie Via 4in1 i osiagnalem 1200 punktow, w ustawieniach karty wzialem jak najlepsza wydajnosc i doopa to samo, niewiedziec czemu nie moge wlaczyc wiecej niz agp x1, nawet po przestawieniu na wyzej restartuje sie i nic sie niezmienia nadaj jest 1, w biosie ustawilem na najwyzsze co na mojej plycie jest 4, pomozcie, przeinstalowanie sterownikow od karty nawet na jakies starsze nic nie dalo nadal moge tylko 1x :( ja zawsze mialem pecha do sprzetu, a i powiedzcie czy duza jest roznica w Fx 5200 a 5600, bo tego co mam chyba wymienie na szybszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica jest niewielka stosunkowo.. zalezy ile bedzie cie to kosztowalo, a co do agp to musisz poszperac na necie odnosnie w2k3 wiele rzeczy trzeba wlaczac recznie czy to w uslugach czy to w rejestrze czy jeszcze inaczej... jezeli po zainstalowaniu Via 4in1 zwolnil to przeinstaluj jeszcze direct x i na koniec jeszcze raz stery, niestety to zostawia smieci ale powinno pomoc

nie pytajcie mnie czemu ale kolejnosc instalownia roznych gadzetow ma wplyw

 

ps zwroc uwage jeszcze jaka fx5600 bo zwykla jest nastepcą MX-a dopiero Ultra jest nastepcą GF4Ti :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności