Skocz do zawartości

jak przyspieszyc?


Gość pmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pmaj

Witam wszystkich

 

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam nadzieje ze ten post trafia we właściwe miejsce.

 

Otóż zamieniłem 3 letni laptop o parametrach: Centrino 1,6GHz, 1G SDRAM, ATI 64MRAM, na nieco szybszy komputer IntelCore2Duo 1,8GHz, 2G SDRAM, NVIDIA Quadro Fx 1500. Miało być szybciej, ale niestety nie widać zbytniego przyspieszenia w renderowaniu ani w 3dsmax ani w np. archicad bo tez robie projekty. Sam komputer owszem - działa szybciej, ale może czegoś jeszcze nie ustawiłem ??

 

Sterowniki NVIDII 3dmaxtreem są zainstalowane, więc powinno działać, tymczasem różnica w szybkości pomiędzy tymi dwoma komputerami to ok. 5 - 10 %. Czy może te karty nie przyspieszają samego renderingu a tylko wyświetlanie 3d ? Być może są jakieś opcje które powinienem ustawić? dotyczy to również renderowania w archicad.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki.

pozdrawiam

pmaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość pmaj

Witam

 

OK - to nie sdram a ddr2 - my mistake, w starszym również był ddr.

podejrzewam ze to nie problem z samym sprzętem - myślę że to ustawienia.

 

wyniki w 3dmarkach wydają się być zadowalające - w pamięci mam wynik z 3d mark 2001 - to jest ok. 24 000

 

pozdrawiam

pmaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi Ci o działenie w viuportach to na pewno sprobuj przelaczyc sie z ogl na dx ;)

 

Jezeli chodzi o renderowanie, to nie mam pojecia, ale nie jest mozliwe ze działa Ci tak samo jak ten Twoj wczesniejszy ;) jezeli to jest laptop to sprobuj podpiac go pod prad bo z baterii leci na oszczednym trybie LOL (sorry ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program cpuz, sprawdź jak jest taktowany procesor i jaki ma mnożnik.

Jeżeli nie zgadza się. Może być to wina technologii speedstep(oszczędność energii). Albo może to być źle ustawiona szyna FSB (powinna być 266). Dlatego może działać szybciej. Pamięci DDR2 wolniejsze od 800, są wolniejsze od zwykłych ddr(czas dostępu CAS).

 

speedstepa można wyłączyć(jak jesteś podpięty do sieci) w ustawieniach zasilania, windowsa.

 

Mówisz o prędkości renderingu czy w vjuportach. Rendering = cpu, vjuport = RAM i karta graficzna.

 

btw. QUADRO FX 1500? W viewporcie niema prawa się nic wieszać.. winna musi byc pamięć...

 

Jest taki program (PŁATNY) nvidii który robi że GPU karty graficznej może być wykorzystywane do rendera w 3dmaxie itp. Musisz go sciągnąć od nvidii. Wtedy powinno renderować dużo szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności