Skocz do zawartości

obiekty złożone


grychu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możesz wykonać boolean między obiektami low-poly, choć i tak w 90% przypadków taka siatka nie będzie się nadawała dla meshsmooth\'a.

Najlepiej używanie boolean ograniczyć do absolutnego minimum, gdyż to narzędzie ma więcej wad niż zalet.

 

Jest jeszcze alternatywa - plug power boolean, ale nie miałem okazji z niego korzystać, więc o nim nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś we właściwościach na lowpoly??

I nie pomogło??

Low poly oznacza obiekt o niewielkim stopniu zagęszczenia siatki. W odróżnieniu od hipoly, który jest już odbajerzony na maxa. Nie da rady tego zrobić za pomocą jednego pociągniecia (magiczego przycisku). Nad tym trzeba troszkę posiedzieć. Koledzy pisali, że boole działąją najlepiej właśnie na mało skąplikowanych obiektach. Dlatego pisali lowpoly. A powerboola nie używałem więc nie podpowiem. Pytanie brzmi czy tak naprawdę potrzebujesz wycinanki boolami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze jest. Zaznaczasz ścianę (wewnętrzną i zewnęrzną), robisz inset. Przestawiasz vertexy, robisz na \"wciśniętym\" (inset) poligonie extrud (ujemny) i usuwasz poligon (niepotrzebne). POtem tylko weld i gotowe.

Żadnego zbędnęgo wierzchołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie potrafisz?? Masz obiekt editpoly. Zrobisz go przez konwersję (prawy przycisk na obiekcie i convert to poly) potem przechodzisz na poziom poligonów i zaznaczasz poligon. Jeżeli tego nie potrafisz to już nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Jaką masz wersję maxa? W piątej wersji są rozbudowane możliwości polymodelingu. Inset umozliwia jakby zrobienie drugiego poligonu przeskalowanego o odpowiednią liczbę (którą możesz albo wpisać ręcznie albo dobrać dynamicznie przeciągając myszą (kursorem) po strzałkach góra dół. Co to extrud też chyba wiesz. A ujemny, żeby się zrobiła dziura, a nie \"parapet\". Dalej usuwasz niepotrzebne poligony (czyli te które robiły extrud). No i jeszcze został weld na vertexach, żeby się potem model gdzieś nie rozjechał (po co dwa wierzchołki w jednym miejscu).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maxa5.

Chyba mam dzwi lewe ręce.....Jakbys mógł przysłać mi screeny z maxa z opisem krok po kroku.Byłbym bardzo wdzieczny.Te dotychczasowe opisy są ok ale niestety nie potrafie sobie i tak poradzić :-(

Z góry bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności