Skocz do zawartości

New PC & new problems...


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Wiec tak, nareszcie mam kompa, ktorego mi skladaliscie tu - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=37720 heh, z miesiac czekalem az mi gosciu ze sklepu zlozy, no ale wazne ze jest :D

3dsmax, zbrush itd. smigaja az milo :)

No ale niestety mam kilka problemow :/

1) nie moge pisac polskich liter, poniewaz mam windowsa xp 64 bit, a on nie jest po polsku :/ Jak zainstalowalem kilka programow po polsku to w nich sa polskie litery, ale ja z klawiatury nie moge ich napisac :/ Jak naciskam np. Alt + a to mi jakis sygnal dzwiekowy z glosnikow leci, a litery polskiej nie ma :(

Co robic?

2) litery na ekranie mam tak jakby rozmazane... takie miekkie... heh, nie wiem jak to okreslic :) Da sie cos z tym zrobic?

3) niewiem dlaczego, ale windows wykrywa mi tylko 2.93GB RAM'u :( A mam 4GB... plz help! :(

 

PS niewiem czy w dobrym dziale to napisalem, w razie czego niech jakis mod przeniesie ten watek tam gdzie byc powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

co do języka to: Control Panel>>Regional and Language Options>>Advanced>> i tam z listy rozwijanej wybierasz 'Polish'.

potem przejdź do zakładki Languages>>Details. jako Default input lanuage wyierasz Polish- Programers. Z listy Instaled Services usuwasz wszystkie języki oprócz wcześniej wybranego.

Restartujesz kompa i powinno działać.

 

a co do ramu to dziwne bo x64 powinien wykrywać taką ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav - 1. thx :)

2. hmmm... mam Asusa P5B Plus i z tego co wiem to moze pomiescic max. 8GB RAM'u...

chudy - hmm... w default input language mam tylko english :/ Jak dodac tam polish?

A co do ramu, to tez sie dziwie... wie ktos moze co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi czcionkami to najprawdopodobniej gdzies w ustawieniach, systemu lub karty graficznej masz zaznaczona opcje clear type, jezeli tak to mozesz ja wylaczyc, albo skalibrowac tak zeby na twoim monitorze czcionki wygladaly ok.

Jezeli nie to mozesz to sciagnac ze stronki microsoftu (o ile dobrze pamietam jest w powertoys for windows xp) i sprobowac moze cos poprawi.

Na razie siedze w linuksie wiec nie podam ci dokladnych namiarow, ale licze na to ze sam znajdziesz :-)

 

edit: co do plyty, w jakich kosciach masz ten ram ?? 2 x 2GB czy 4 x 1GB, moze w tym lezy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyta to Asus -> poszukaj w BIOSie zakładki "Advanced Settings" (albo configuration... nieważne :D), dalej -> North Bridge Config. -> Memory Remap Feature -> ustaw na "enabled". To powinno rozwiązać problem pamięci. Rozmazane czcionki mogą być jeszcze winą rozdzielczości... Masz może LCD? W LCDkach pulpit musi mieć taką rozdzielczość jak ma matryca monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki - odznaczyłem clear type, ale poprawy nie widzę :)

A co do kalibrowania, to jak to zrobić? :D

RAM mam 4 x 1GB

arevulopapo - ok, thx :) Jak przyjedzie gościu od kompa to mu powiem, żeby tam w BIOSie pogrzebał :)

Co do monitora to mam LCD, ale rozdzielczość mam ustawioną na 100% dobrą.

chudy - hehe, dzięki :) Już wszystko działa :)

wookie - spoko, mi chodziło tylko o możliwość pisania polskich liter, ale już wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności