Skocz do zawartości

Scena 3D: Projekt Pubu


gedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w szkole dostalem prace do wykonania - zaprojektowac pub z wykorzystaniem elementow nowoczesnych wzorcow przemyslowych. Projekt w zasadzie mial byc wykonany na kartce A3, ale ze ja chcialem podszlifowac swoj, jeszcze niezbyt rozwiniety warsztat 3D, postanowilem wykonac prace na komputerze. Jak widac, nie ma jeszcze oswietlenia, tekstur i wielu elementow wystroju, ale po to wlasnie umiescilem to w dziale WIP, zeby dzieki waszej pomocy uczynic to cos, jak najlepszym czyms (w miare mozliwosci) :) Chcialem jeszcze dopisac, ze nie dbam o duza ilosc szczegolow, poniewaz zalezy mi, zeby calosc jak najszybciej sie renderowala... Jesli widzicie cos, do czego moznaby sie przyczepic, a jest tego duzo, to czepiajcie sie (a przy okazji doradzcie, co moglbym z tym zrobic) :D

 

Dzieki z gory...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obrazek nr 2. Moim zdaniem za barem powinny być jakieś połki z napojami wyskokowymi, bo trochę to pusto wygląda. Dałeś też jakąś dziwaczną pespektywę.

 

By the way, zmień temat, bo ci go usuną, powinno być Obiekt 3d: Projekt pubu lub jakoś podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, puleczka z piwem juz na gorze sie robi :D Beda jeszcze szampany i inne takie tam... Rowniez telewizor sie znajdzie... Co jeszcze ?! Hmmm, caly czas mysle... Perspektywe zrobilem taka, zeby bylo widac jak najwiecej w jednym kadrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw grubosc scian zew, sa z cienkie. Bedzie to widoczne jak okna wstawisz powinny miec min 34 cm, wew 12 badz 6cm ale raczej sie stosuje 12 szer cegly. Ja bym ta balustrade czyms przymocowal do podlogi. Zreszta podobna balustrade robilem w moich wizkach. I pobaw sie swiatlem bo oswietlenie do d... Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary calosci to 10x10 metrow... Przejscie nie wiem czy jest za waskie, bo w sumie ma szerokosc mniej wiecej metra, czyli zmiesci sie tam jedna osoba na szerokosc barkow na pewno:D Ciasno jest troche byc moze, ale taki juz urok pubow... Dorabiam powoli szczegoliki, na ile czas pozwala...

Aha, grubosc scian zewnetrznych wynosi okolo 10 cm- wydawalo mi sie, ze tyle wystarczy. Z reszta, kto bedzie na to patrzal:D Dzieki za pomoc...

Niedlugo updacik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie mam duzego pojecia o projektowaniu wnetrz, ale nie wiem, czy ceglana sciana pasuje do wnetrza o charakterze nowoczesno - przemyslowym? Wiem, ze temat zaklada tylko uzycie takich elementow, ale w konfrontacji z drewniana podloga i ceglami na scianie powstaje straszny kontrast form i w zasadzie nie wiem, czy bar jest stylizowany na nowoczesny ale zabraklo kasy na wykonczenie scian i podlogi, czy odwrotnie, stylizacja rustykalna a z braku funduszy wspolczesne wykonczenia kupione od znajomego, ktory wlasnie zamykal knajpe o zupelnie odmiennym charakterze? [lol2] Oczywiscie tak tylko sobie pisam, nie wiem jak przewidujesz koncowy efekt. Jesli chodzi o wlasciwa prace z MAXem, to musisz jeszcze troche popracowac, bo nie wyglada to zbyt dobrze. Jest za malo drobiazgow i raczej slabo dobrane materialy. Ale wszystko przed Toba! Powodzenia!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gedzior. Jeśli dobrze rozumiem to projekt obejmuje tylko dwa pomieszczenia? Moim zdaniem za bardzo różnicujesz materiały, jest ich tam multum na ścianach i posadzce. Każdy zajmuje jakąś część ograniczoną falistą linią bez jakiegokolwiek porządku. Te \"falki\" są przypadkowe, nie tworzą żadnej kompozycji - uporządkuj je. Widać to chociażby na rzucie z góry albo na rysunku z balustrada-ten kleks na ścianie trochę przypadkowy. Nad barkiem proponuję może jakieś wiszące półki na kufle.

Ps. nie mogę się powstrzymać żeby nie skomentować zdjęcia nr3. Z jednej strony wyjście na schodkach opartych na półokręgu, z drugiej deski idące po fali która za drzwiami nie ma kontynuacji, a ściany poplątane.Jak pisałem wyżej, wyrzuć niektóre z tych elementów i uporządkuj je. Zobaczymy co wykombinujesz:)powidzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie. Kurcze, problem w tym, ze mialem jakis swoj zamysl na temat wystroju tego pubu i powoli gubie sens tego wszystkiego. Chcialem pomieszac style, bo bardzo mi sie podoba mieszanie np cegiel ze szklem, lub metalu z drewnem. Szczegolow jeszcze nie widac, bo nawet ich nie zrobilem:D Na pewno nie jest to koncowy efekt wszystkiego. Staram sie jak moge, ale powoli sily i czas mnie opuszczaja. Dzieki wielkie za porady, niektore (zeby nie powiedziec, ze wszystkie) pokazuja mi, ze chyba zmierzam w zlym kierunku, no ale co tam, chyba jestem zbyt leniwy na jakies wieksze poprawki, wiec wole isc za ciosem. Najwyzej dostane pale na semestr :D

Dzieki jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest lepiej, z tekstuką ściany jakoś to wygląda, ale... telefon za nisko i \"sprzęt grający\" jest za mały... pomyśl sobie jakie ktoś musiałby miec małe palce, żeby wcisnąć przycisk w tej Twojej wieży :D

 

Ale pocieszę Cię, że jest lepiej, widać jakiś postęp :) Pracuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest lepiej ale parę poprawek by się znalazło. Prawda ze telefon jest za nisko. Moim zdaniem półki są za cieńkie. Ta z puszkami coca-coli by się jeszcze utrzymala ale ta ze sprzetem wydaje sie byc z cieniej listwy-poza tym ma tylko jeden uchwyt mocujacy:) Moze zamiast tylko półek zrobisz za blatem jakies szafki stojace?Ta ściana ceglana tez jest niepotrzebnie pusta-półki mogą przecież i na niej być.A wogóle takie to małe że tą ścianke ceglana bym usunął-bedzie przestrzenniej.Telefon wogole bym wywalił. Jego miejsce jest na zapleczu. Pisałeś że lubisz różnicować materiały-cała ściana jest z jednakowego załóżmy tynku, może właśnie na niej coś zaproponuj np z cegły tylko coś pasującego do układu półek. Miłej dalszej pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D Kiedys bylem w pubie (naprawde) i zwrocilem uwage na zawieszony tam przy barze bardzo nisko telefon (jeszcze nizej niz moj). Barman musial sie niezle gimnastykowac, zeby sie do niego dostac. Ja przechwycilem pomysl, ale chyba rzeczywiscie jego miejsce jest gdzie indziej. Sprzecik grajacy, to narazie sam equalizer (czy jak to sie tam pisze). Jeszcze nic mocnego, w kazdym razie :) Dojdzie jakis deck i kilka innych bajerkow. Puleczki... Hmmm, w sumie ustawilem ich grubosc na 1,5 cm - tyle ile ma blat mojego biurka:) Myslalem, ze wystarczy, no ale chyba macie racje:) Dzieki wielkie za pomoc. To naprawde pomaga w robocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jak by to powiedziec... Caly moj projekt odszedl w niepamiec. Nie wiem jakim cudem, ale skasowala mi sie cala zawartosc pliku, w ktorym bylo wszystko zapisane :/ Zostaly pliki poboczne, ale co tam... Chyba trzeba bedzie sie zabrac za cos innego... BLAH... Jeszcze chyba to do mnie nie doszlo :D Musze sie z tym wszystkim przespac... Cholera, a tyle juz mialem zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności