Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Hummer (H1)


Kichas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dłubie sobie nad tym hummerem już od dłuuugiego czasu, i postanowiłem, że nadszedł czas aby ujrzał on swiatło dzienne :). I oto jest, jest to wmiare ostatni rendrer jednak jest jeszcze sporo niedociągnięć.

Niestety z braku czasu aktualizacje nie będą pojawiały się zbyt często :(. Czekam na waszą krytykę i opinie.

Mam jeszcze pyatnie do fanów tego kultowego samochodu, czy nie mają zdjęć podwozia - chodzi mi o zawieszenie i takie tam.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O widze, że ktoś też zabrał się za hummerka:] Jak na razie bardzo ładnie, tylko w kilku miejscach jest zbyt zaokrąglony i wycięcia na światła z przodu powinny mieć troche inny kształt. Ale bardzo ładny. Jakbyś mógł to zaodaj render ze zwykłym szarym materiałem i oczywiscie siateczke, tak jak już prosił Falcrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zdjęć podwozia to na http://www.hummer.com jest kilka w galerii, tyle że w małej rozdziałce. Jak chcesz to moge zrobic troche zdjęc mojego modelu Maisto (czy jakos tak:P) w skali 1/18. Troche na nich widac szczegulików.

Na koniec mam pytanie: robisz cywilną czy wojskową wersję hummerka??

I planujesz jekis otoczenie?? Może pustynia [rotfl]

Pozdro,

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tego hummera zacząłem jeszcze przed twoim kozioo jednak dlugo leżał i się kurzył :) i był bym wdzięczny za zdjęcia odwozia, co do zaokrągleń to masz rację jednak nie bardzo czaje o co chodzi z miejscem na światła?? Jeśli chodzi o lakier to jest brazilowy (a tak poza tym to wie ktos kiedy bedzie brazil do r6??). Oczywiście będzie to cywilna wersja a w koncowej scenie zamierzam umieścic 2 hummery \"open top\" i \" wagon\" albo na bialym tle albo hmm.. nie wiem :).

I oto bez lakieru - mam ndzieje ze polówka wystarczy

2.jpg

i siatka

3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaraz biore aparat i pstrykam fotki. Tylko powiedz jak rozdielczość?? max to chyba 2468 na 1900. Albo cos kolo tego:] A co do świateł to powinny u ciebie to jest zwykły czworobok, a powinien miec lakko wygięte na zewnątrz boki. Takie koło z rogami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Loozack [piwo], troche tego extrudowania było, jednak i tak szybko idze przesuwanie edgesów z shiftem :) - bardzo wygodna metoda i wydaje mi się, że wmiare szybka.

Juz lada dzien mój samochodzik stanie na własnych kołach :]

 

P.S: Wie ktos co z tym brazillem bo mental mi bardzo nie leży :(??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mental ciągle jest \"radioaktywny\" i ciezko mi bedzie dojsc do jakichś znośnych efektów więc narazie nie będzie wersji z lakierem :(, ale nie ma sie co smucić :) załączam pierwsza wersje kola. Z bliska jest troche kanciata ale z daleka wyglada dobrze a zależało mi na oszczędności poligonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi one nie pasują \"charakterem\" do hummerka:( Ale jak już, to ta 2 jest lepsza, tylko brakuje łączenia obręczy z ramionami. Wejdź na hummer.com, tam w \"build your hummer\" masz do wyboru kilka felg. Obejrzyj i wyciągnij wnioski:D A oponka całkiem przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, widze, że koła jeszcze raz będę musiał zrobić od nowa jakieś inne , a jeli chodzi o meteriał to wie ktoś jak zrobić żeby widać było, że to chrom(brazilowy) ale żeby nie świecił się jak ... Natomiast nie bardzo rozumiem tej histori :) możesz dokłedniej sprecyzować? bo sama siatka w tym miejscu jest dobra - nie ma tam błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem rzeczy które mi nie paszą:]

1. Zbyt duże wypukłości na drzwiach. Ale to mały problem, wytarczy zaznaczyć i przesunąć

2. zapomnialeś (albo jeszcze nie zrobiłeś) tego charakterystycznego ... nie wiem jak to nazwać. Ale chyba o to Kłobucowi chodziło

3. Symetryczność:] To auto jest bardzo asymetrycne:D Czas zając sie osobno polowkami

4. I jeszcze nie poprawiłes tych wnęk na światła. Teraz to głupio wygląda

To by było na tyle. Poza wymienionymi \"niedoskonałościami\" jest na prawde w porządku. Zapomniełem o felach... Nie rób z niego wersji \"czarne auto strasznego hiphopowego murzyna\". [rotfl]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To rzeczywiscie nie problem - poprawi sie

2. jeszcze nie robiłem tego pseudo zderzaka + wyciągarka,zrobie to jak wezme się za podwozie i takie tam

3. jest symetryczny poniewaz to jest tylko prowizorka te połówki nawet nie sa zweldowane :) ale juz to jest zrobione i przy nstępnym renderze będzie dobrze

4. To też już dzisiaj poprawiłem więc jak wyżej przy następnym renderze zobaczysz :)

5. Włąsnie nie wiem dlaczego się zrobił bug styłu przy kole :/ - zauważyłem to już w trakcie renderu ale nie chciałem przerywać

 

A co do fel to będę robił zupełnie nowe tylko narazie czekam na natchnienie :), jak narazie nie przypadły mi jakies nowe do gustu - więc odkładam sprawe kół :(

Teraz troche samo krytyki :d - przypomina mi on troche low ridera przez te koła albo za nisko jest nadwozie, co o tym myślicię?

Jeśli chodzi o kolor to czekam na jakieś interesujące propozycje :), jednak wersja wojskowa odpada :) mile widziane również będą propozycje sceny :)

Jeszcze dzisiaj może zamieszcze przednie swiatłą do komentarza(ale same bez auta)

 

A tak poza tym to nie pokazywałem jeszcze tylu:P, więc o to i on

 

8a.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok Cie nie było i tylko takie małe zmiany:P Oponki i koła wyglądają bardzo dobrze, ale chyba masz różnie te opony założone:D Popatrz na obydwa przednie koła:] Teraz dokończ w końcu ten przód i zabieraj się za zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier - nie wiem czemu masz problemy z zobaczeniem obrazka :( mam nadzieje, że jak tylko zobaczysz moje wypociny to skomentujesz :)

Fafex - nie mam pojęcia jak to się stało, że bierznik się odwrócił (kozioo też to już zauważył) i już to poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Fafex

Ja mam chyba schiza na tym punkcie, ale bieżnik na oponach ci się pochrzanił. Z przodu z lewej jest ok, ale już z prawej ma być odwrotnie. :)

 

no to mam następce :D

a tak btw, to mi też się to zdjęcie już \"troszeczkę\" otwiera... polecam założyć stronkę na www.tripod.lycos.co.uk ponieważ są tam o wiele lepsze transfery :)

 

powodzenia [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo otwotzyl mi sie rysunek :)

 

I po 1 strasznie ciemny ten samochod dopiero jak rozjasnilem to cos zobaczylem ;). Ogolnie model bardzo dobrze Ci wyszedl (oponki tez). Coz mozna powiedziec, rob dalej: zawieszenie i fajnie by bylo gdybys zrobil wnetrze :).

Bedziesz robil scenografie??.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zmienić serwer i mam nadzieję że nie będzie problemu z następnymi renderami. Następnym etapem pracy będzie własnie podwozie a potem wnętrze. A co do ewentualnej scenki to się jeszce zastanawiam, częściowo zależeć to będzie od końcowego efektu. Jak byście radzili zrobić scenkę: modelować, wstawić zdjęcie czy może wygenrewować coś w terragenie, a może macie jeszcze jakieś lepsze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah...mało ludzi cokolwiek pisze bo nie ma oczym pisać :) brak błęduów i naprawde dobra robota to wszystko...nic więcej...nic mniej...tylko życzyć wspaniałego wykończenia...:) chociash mi osobiście hammer nie brudny jakoś dziwnie wygląda...tak obco :P

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociash mi osobiście hammer nie brudny jakoś dziwnie wygląda...tak obco

 

Poczęści się zgodze (mam w planach scenke w plenerze) ale z drugiej strony co to za frajda brudzić samochód za ok 120 000$ :) Jakbym miał hummera to by na dywaniku w garażu stał :D I na wszelki wypadek przykułbym się do niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki wszystkim za opinie dzięki którym odrazu chce się pracować [piwo]. i jeszcze mały update z paroma nowymi bajerami i jasnym lakierem. Nastepnym etapem będzie podwozie :d lecz narazie jeszcze zbieram chęci na nie.

Sorki za małą rozdzielczość ale nie miałem za bardzo czasu żeby czekać dłużej.

 

14.jpg

 

P.s. Jak teraz z ładowaniem się obrazka ten już jest zamieszczony na serwerze tripod.lycos.co.uk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie nowy lakier wniósł dużo świeżości od razu wszystko lepiej widać niż na tamtym czarnym. Szkoda tylko że taki mały render dałeś. Daj większy...]

 

EDIT: Wydaje mi się też że fov jest skopany, ale to może przez ten mały render. Sprawdź to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu felgi mają kolor nadwozia?? Lepiej czarne wyglądały. Chyba:] a tego przodu to chyba nie dokończyłeś:] Może to wina rendera, ale pod światłami powinno być troche karoserii więcej. Tu wygląda, jakby cały przód był obcięty na jednej wysokości. Na tym obrazku widać o co mi chodzi.

hummer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy... w tm momencie zmnie zagiołeś :( przyznam się, że nigdy nie zauważyłem tego (wtedy jak zaznaczyłeś to na starym renderam - a o to ci chyba chodziło, nie? to nie zczaiłem o co chodzi :)). Teraz wszystko jasne i napewno poprawie.

Na referencjach na których się zworuję felgi były zazwyczaj pod kolor lakieru i stąd to:)

 

Z fovem nic nie zmieniałem może to wina małego rendera albo ...nie wiem, skończyły mi się pomysły. Może tak jaki powinien być aby było dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności