Skocz do zawartości

2 Monitory 15 cali LCD i >20 cali CRT - który wybrać?


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze monitora LCD, ale o rozmiarze 15 cali. Rozmiar niewielki, gdyż monitor będzie używany tylko w dwóch celach - do tego bym miał ciągle przed oczyma referencje, a druga sprawa to ciągły podgląd rendera. Cena raczej do 300 złotych. Z góry dzięki za pomoc...

 

http://www.allegro.pl/4386_15_cali.html?id=4386&order=t&view=gtext&p=0

 

I jeszcze monitor CRT - mam tu namyśli jakiegoś EIZO, bo chyba są najlepsze. chodzi mi o to by sie sprawdzil w grafice i tyle. Jakieś pomysły?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tych co podałeś:

to moim zdaniem warto spojrzeć na:

BELINEA 101536

BENQ FP 567

SAMSUNG 570S

15"EIZO FlexScan L360

 

Boldem oznaczyłem moje typy ;)), warto by jednak przed zakupem bliżej im się przyjżeć, o ile głównym czynnikiem jest cena/obraz statyczny to EIZO wypada najlepiej ;).

 

 

a odnośnie CRT'ka to jaki ma być 19",21",22" i do jakiej kwoty ;).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na allegro jest za 200zl ale troche zniszczony:/ rzeczywiscie trudzno z jego dostepnością... znalazlem jednak w jednym sklepie internetowym za 490... zobaczymy:D

 

edit: jest jeszcze dell za 300 zl na tym samym kineskopie co eizo t965 (trinitron) http://allegro.pl/item199430684_super_okazja_dell_p1130_trinitron_najtaniej_.html#photo

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu kupilem na allegro monitor crt 19 cali sony za jakies 380 chyba no i zadowolony nie bylem :) obraz juz trochu rozmyty podregulowac sie za bardzo nic nie dalo wiec troche kiszka :)

 

to taka przestroga :D a co do lcd to jeśli faktycznie tylko do podglądów jakichś to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna męczyło mnie to pytanie, czy to właśnie po to większośćgrafików ma dwa monitory ? żeby na jednym cały czas podglądaćreferki a na drugim pracować ? nie którzy nawet mają jeden panoramiczny drugi zwykły ale w jakim celu ? i dlaczego akurat CRT do pracy a nie lcd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT jest lepszy i tyle:P

 

najlepsze crt kosztuje tyle co przecietne lcd, a najlepsze lcd nie dorownuja klasą przeciętnym crt;)

tu chodzi o kolory, lcd raczej nie potrafią tak dokladnie ich odwzorowywać, nie uzyskują takich rozdzielczosci wysokich co crt, ale oczywiscie ja tutaj ekspertem nie jestem, chociaz conieco juz wiem:P

 

żeby na jednym cały czas podglądaćreferki a na drugim pracować
miedzy innymi;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności