Skocz do zawartości

Karta GeForce ASUS n6600GT 128MB AGP (x8)


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moze to nie za bardzo wlasciwa grupa ... sorki wielkie, ale mam nadzieje, ze wlasnie tutaj znajde odpowiedz na moje pytania.

 

Mama taki oto sprzet:

INTEL PENTIUM IV 3Hz

1GB RAM

280 GB HDD

Video: ASUS N6600GT 128 MB (AGP)

MS Windows XP PRo SP2

SoundBlaster !Live

 

Karta dzialala bez zarzutu we wszystkich grach 3D, ale w World Of Warcraft cos sie chrzani i to nie malo. Normalnie standardowo gra dziala na Direct3D., bo mozna ja odpalic w OpenGL.

 

Gra dziala dobrze, fajnie, plynnie, wszystko jest wyswietlane obliczane, cieniowane itd idealnie, w rozdz. 1280x1024 32 bity moge miec ok45 fps ale tylko do pewnego momentu .... nagle cos sie dzieje i teraz wkestia przypadku, albo tylko fps spada do ok. 10 fps albo gubia sie detale, albo wogole karta zaczyna wyswietlac jakies smieci na ekranie i nic sie z tym nie da zrobic. Kiedy wracam do windowsa wszystko jest ok. I teraz kiedy wyjde z gry i wejde na nowo te smieci pozostaja, ale czasami (10%) karta powraca w grze do prawidlowego wyswietlania. Przewaznie musze zrestartowc kompa, zeby wszystko zadzialalo na nowo, ale z kolei znowu po paru chwilach t osamo ....

Sprawdzalem DirectX wszystko dziala poprawnie. Zainstalowalem najnowsze sterowniki do karty 92.24 itd. zeby sprobowac rozwiazac problem. Mialem takze inne gry 3d, ale one dzialaly poprawnie.

 

 

Z kolei kiedy uruchomie gre w OpenGL wszystko jest wyswietlane dobrze, tylko znowu wyswietlanie (animacja) zacina sie, tak ze na ok pol sekundy wszystko stoi i tak na okretke.

 

Nie wiem o robic, bo nie wiem nawet gdzie szukac rozwiazania. Moze ktos z Was spotkal sie z takim problemem i zna jakies rozwiazania.

 

Dziekie wielkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Być może karta Ci się przegrzewa. Sprawdź temperaturę karty jakimś programem. Standardowo w kartach grafiki kiedy karta się przegrzewa pojawiają się właśnie śmieci w postaci artefaktów (chaotyczne linie, pixele na ekranie itp). W nowych kartach bywa tak, że jeśli procesor się przegrzewa, może ona zmniejszać jego taktowanie bądź detale automatycznie.

 

Abu być 100% pewien, spróbuj może wstawić inną kartę i sprawdzić czy problem będzie nadal występował (pożyczyć na chwilę od znajomego np.). Jeśli nie to karta.

 

Teraz jeżeli by się przegrzewała, to możesz albo obniżyć taktowanie procesora/pamięci poprzez program (Riva Tuner np.). Albo też zainwestować w nowe chłodzenie, czy to karty, czy przepływ powietrza w obudowie, albo oba naraz.

 

PS: A jeszcze mi tak przyszło do głowy, że może Twój zasilacz nie dawać rady. Napisz jaki masz zasilacz. Procesory P4 dużo energii pobierają (kręcone nawet 100W). Bo dla Twojego komputra zalecałbym zasilacz 400W dla spokojnego sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może karta Ci się przegrzewa. Sprawdź temperaturę karty jakimś programem. Standardowo w kartach grafiki kiedy karta się przegrzewa pojawiają się właśnie śmieci w postaci artefaktów (chaotyczne linie, pixele na ekranie itp). W nowych kartach bywa tak, że jeśli procesor się przegrzewa, może ona zmniejszać jego taktowanie bądź detale automatycznie.

 

Abu być 100% pewien, spróbuj może wstawić inną kartę i sprawdzić czy problem będzie nadal występował (pożyczyć na chwilę od znajomego np.). Jeśli nie to karta.

 

Teraz jeżeli by się przegrzewała, to możesz albo obniżyć taktowanie procesora/pamięci poprzez program (Riva Tuner np.). Albo też zainwestować w nowe chłodzenie, czy to karty, czy przepływ powietrza w obudowie, albo oba naraz.

 

PS: A jeszcze mi tak przyszło do głowy, że może Twój zasilacz nie dawać rady. Napisz jaki masz zasilacz. Procesory P4 dużo energii pobierają (kręcone nawet 100W). Bo dla Twojego komputra zalecałbym zasilacz 400W dla spokojnego sumienia.

 

Mam zainstalowany program Smart Doctor z ASUS Enhanced Driver i nie wiem na ile moge mu wierzyc, ale slysze ze zmniejsza czesto obroty wiatraka co by znaczylo, ze temperatura jest ok. Przewaznie kiedy wychodze jeszcze z dzialajacej gry :P. Kiedy wchodze w Zawansowane to temperatura jeszcze nigdy nie przekroczyla 50C, a prog z tego co pamietam jest ustawiony standardowo na 127C. To chyba jeszcze duzy zapas. Jedna rzecz mnie niepokoi, bo orginalny wiatrak chodzi jakby mial odleciec przez pierwsza minute po wlaczeniu kompa, a potem sie uspokaja. Mozliwe ze jednak chlodzenie nawala :///

 

Zasilka chyba ok bo wlasnie do tej karty dokupilem Tagan'a 525W albo 550W, nie pamietam :/, napewno wiecej niz 500W i na sam procesor CPU kupilem Arctic Cooling kuler :) i temperatura (jesli iwerzyc indormacjom ASUS'a) w obudowie nie wieksza niz 45C a procek nie wiecej niz 50 (zaloze z przesada ze 55C).

 

Sterowniki mam najnowsze narazie ale zmieniam je co chwile bo okazuje sie ze na starszych sterownikach na gra chodzi najlepiej tzn. 71.89 (znaczy narzadziej sie rabie !!!! )

 

A jakie ze tak spytam dokupic chlodzenie do tej karty? Co byscie tak przy okazji Zaproponowali? Acha no i chyba musze jakas paste termoprzewodzaca uzyc jesli hcialbym zmienic chlodzenie, tak mi sie wydaje ....

 

Acha. Tak osobiscie na tyle na ile moge powiedziec po wszystkich mozliwosciach, cos nie tak z dzialaniem Direct3D, aczkolwiek testy DriectX wychodza bez problemowo !

 

Jezeli ktos mialby chwile czasu, moglby mi wytlumaczyc na czym polegaja parametry W zaawansowanych ustawieniach karty (chodzi mi o zakladke Performance, tam gdzie jest Antialiasing, V sync, Anisotropic itp.)

 

Dziekie wielkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie niepokoi, bo orginalny wiatrak chodzi jakby mial odleciec przez pierwsza minute po wlaczeniu kompa, a potem sie uspokaja.
Spokojna głowa, nie musisz się martwić, bo to raczej norma z tego co wiem.

Zawansowane to temperatura jeszcze nigdy nie przekroczyla 50C
Tutaj też wszystko w normie. Nawet jeśli czujnik by miał troszkę nakłamać to nic groźnego. Nowego typu karty na procesorze nierzadko osiągają nawet 100stC. Dlatego nie inwestował bym w chłodzenia dla karty.

Zasilka chyba ok bo wlasnie do tej karty dokupilem Tagan'a 525W albo 550W
Wystarczył by nawet 400W;). Masz duży zapas mocy i na pewno stabilne napięcia (w końcu Tagan). Także zasilaczem bym się nie przejmował.

 

Jeśli coś posypało się w systemie, to możesz, jak bardzo Ci zależy, przeinstalować go. Jeśli to nie pomoże, to proponuję się zwrócić w majlu do Blizzarda o pomoc techniczną. Powinni coś powiedzieć w tym kierunku (ja osobiście spotkałem się z problemem na Radeonie 9550 Gigabyte'a w grze Medieval: Total War - przy uruchamianiu kampani wychodził mi do Windy, nie pomagały patche, nie pomagały sterowniki, ani format. Doczytałem się gdzieś odpowiedzi na mejla w podobnej sprawie do twórców, którzy powiedzieli, że niestety to problem na jakiejś puli kart graficznych. Ale przynajmniej jakiś punkt zaczepienia. Warto spróbować).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem system i wlasnie instaluje gierke. Sam jestem ciekaw czy to wogole mialo sens, ale przynajmniej bede pewny ze wszystkiego probowalem. Dzieki wielkie za tych pare slow. Chcialbym sie jeszcze tylko dowiedziec gdzie moglbym sie dowiedziec o tych wszystkich parametrach do ustawienia w zakladce zaawansowane w opcjach jarty graficznej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, najlepiej poszukaj po googlu, bo nie wiem o jakie dokładnie opcje pytasz. Ale np Antialiasing, to taka technika, która pozwala rozmywać ostre krawędzie obiektów. Np:

 

Anti-aliased-diamonds.png

 

Anisotropic Filtering z kolei to technika wyostrzająca teksturę widzianą pod jakimś (dużym) kątem. Normalnie oddalona część tekstury jest rozmyta, a przy zastosowaniu AF, jest ona wyostrzana. Np:

 

Anisotropic_compare.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekie wielkie za zdjecia i zobrazowanie tych efektow. Sorki za zbyt ogolne pytanie (troche sie wyglupilem). Skad macie wiedziec co jest w moich ustawieniach karty :/// (tak jakby kazdy w Polsce mial GeForce N6600GT w kompie). Racja - lepiej poszukam w google i ewentualnie spytam, jak czegos niezrozumiem. Co jest calkiem prawdopodobne ;p

 

Dzieki. Pozdrawiam.

 

PS. A tak na marginesie to odwiedzilem strone Blizzarda i sie usmiejecie. W technical FAQ znalazlem opis kartach graficznych, co i jak. Nie jestem jedynym nieszczesnikiem, ktory ma problemy z ta gra. Wymienionych jest kilka kart z roznymi problemami. Malo tego zalecane stery do mojej karty to UWAGA! 61.77. Troche stare!. To ja na moim CD'ku z przed przynajmniej 1.5 roku mam 71.23 (bodajze). Najnowsze to 94.24. Niezle co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Wiec tak. Przeinstalowalem caly system, zainstalowalem na nowo gierke i jak narazie wszystko chodzi tak jak ma chodzic :))), nawet przy nowszej wersji sterownikow niz zalecane, hehe.

 

Domyslam sie, ze wina byla po stronie sterownikow DirectX, bo dopiero po tym wszystkich skojarzylem sytuacje, ze moja zona instalowala gre dla siebie i zgodzila sie na ponowna instalacje DirectX'ow. Sprawdzilem i gra instalowala ta sama wersje 9 na 9, niby nic a jednak cos sie schrzanilo.

 

Jeszcze raz dziekuje za pomoc. A tak dla przykladu zapodam zrzuty to co sie dzialo podczas grania, dla porownania te dobre i te "niedobre" :)

 

Pozdrawiam.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności