Skocz do zawartości

Mysz


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegos czasu mam problem z myszkami sam nie wiem czemu :) co nie kupie to po jakims czasie sie okazuje ze lipa ! Mialem juz razera który okazal sie zbyt mały i przez to az reka bolała po paru h zabawy, teraz mam logitecha niezbyt drogiego i ma tak beznadziejne slizgacze ze sie przesuwa tragicznie :) No wieć proźba tutaj czy moglibyście jakas mysz polecic cena to raczej max 200zl ważne dla mnie zeby dobre slizgacze były , ciche przyciski no i przyzwoita rozdzielczosc pracy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może Logitech MX1000

Sam mam już 3 sztuki i wszyscy są zadowoleni.

Niezły patent z kółkiem dymanym na boki

Brak baterii - tylko akumulator doładowywany przez postawienie myszki i na prawdę na długo wystarczy oprócz tego kontrolki naładowania akumulatora i alarm na długo przed tym jak padnie - tak i na myszce jak i na kompie.

Ale używam podkładki - takiej najtańszej szmacianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam , co do ślizgaczy to i tak mi sie nie oplaca dokupić teraz bo mysz i tak porażkowa. Mam pytanie jeszcze czy ten gibany na boki scrol nie przeszkadza ? bo akurat jak pewnie wiecie przy 3d to scrola sie uzywa caly czas. Pozatym jakos nie mam jeszcze przekonania do braku kabla, kiedys mialem bezprzewodówke i po calym dniu pracy to baterie padaly juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie problemy, też chcę takie;) Od kilku lat mam A4tech'a Office8K Optical 800CPI i działa bez problemu, a ma kilka solidnych upadków za sobą, kiedy pies ogonem machnął i zrzucał ją z biurka. Nie mogę powiedzieć o niej nic złego. Rolka w max'ie jak najbardziej się sprawdza (Zoom), a w grach można dodatkowo zaprogramować sobie przyciski, których jest aż 8(licząc z przyciskiem jakim jest także rolka). To stara myszka, raczej nie ma jej już w ofercie, ale na komputroniku jest jej kolejna wersja za całe 35zł

 

http://www.komputronik.pl/Myszki/A4_Tech/przewodowe_optyczne/A4_TECH_Navigator_Opto_BW_5UP/pelny,id,14545/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mysza wystarczy prawie na tydzień. Nim padnie mruga do mnie na czerwono.

 

Scrolla w 3d się używa? Chyba jako trzeciego przycisku tylko...

 

Scrolla to używam chyba równie często co innych przycisków. Jako środkowy przycisk i jako kółko zoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dosc czesto zmieniam myszki mialem juz jakies a4tech'y, razery itp ale najlepszy okazuje sie logitech g5, dlaczego? duza ilosc przycisków które można poprzypisywac sobie funkcje jakie by trzeba wciskac na klawiaturze np: ctrl+x+a+b+c = jedno klikniec myszki :), ma sie 5 przycisków programowalnych z czego z prawie wszystkich korzysta sie bardzo wygodnie nie to co w razerach :), warto sobie dokupic slizgacze koszt ok. 10 zł i dobrze miec dobrą podkladke polecam steelpada S&S :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze logitecha albo a4techa ale tylko do 50 zł. Powyżej to śmiecie. logitech żadziej się psuje jeżeli chodzi o kulkowe, i lepsze laserowe ma.

 

scroll= zoom

 

no ja za swojego mx1000 dalem 250 ....i juz rok bez zadnych problemow!! nawet bateria trzyma 6-7 dni! a uzywana tylko w przerwach na spanie!

Osobisice nie zamienil bym jej na zadna inna! ostatnio dokupilem do niej slizgacze za 15 pln i podkladke! teraz to lata!:) chociaz w moim odczuciu nie polecam podkladek materialowych do niej bo sa miejsca gdzie minimalnie preskakuje..ale to jak jest pylek jakis lub cos chyba!:)

Co do ilosci przyciskow to ma ich bardzo duzo! z nowym softem mozesz kazdy zaprogramowac ...i tym sposobem w maxie najwazneijsze rzeczy mam w myszce!Super sprawa...tylko ciezko sie przesiada na innego kompa bez mx1000!:)

 

pozdrawiam

Digital -> tobie mruga? u mnie sie pali statycznie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam i polecam Logitech MX 610, elegancko chodzi, ma 10 programowalnych przycisków, wygodna w trzymaniu... jedyny minus to to, że trzeba se dokupić akumulatorki, bo strasznie energochłonna jest. Chociaż ostatnio więcej robie na tablecie więc rzadziej zmieniam baterie w myszce XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital -> tobie mruga? u mnie sie pali statycznie!:)

 

hie hie

pali się ale gaśnie i jak ruszysz to znowy sie zapala...

ale info z tray'a nie pozwala nie zauwazyć.

Całkowicie się zgadzam, że wystarczy co najmniej na tydzień pracy. Brak baterii!!!, Żadnych klapek co po jakimś pewnie czasie będą się same otwierać i jak podniesiesz myszkę to trzeba będzie pozbierać aku z podłogi :)

 

BTW

nieźle się wątek rozbudował, a chodziło tylko o małą myszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha...dodam jeszce jedna..chyba najwazniejsza zalete! ja jak ogladam filmy na kompie to mychona zabieram na lozko i gdyby nie to ze kursora nie widze...to bym mogl sobie wszystko robic! taki ma zasieg! dodam jeszcze ze burdel na biurku mam nie maly...a stacja do mychona lezy praktycznei zamonitorem ...inic nie przerywa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lagów na myszkach bezprzewodowych ? miałem kiedyś okazję pomachać jakąś radiową.. i masakra.. mimo świeżych baterii.. to nie było to co kabel… bardzo małe opóźnienia … ale mi to przeszkadzało

 

Ja używam a4techa Office 8.. (dalej nie wiem bo napis zatarty) mam ją od ok. 3-4 lat .. nie mam już ślizgaczy … podkładki … i od używania się wytarła.. i miejscami jest przeźroczysta hehe polecam .. o ile coś takiego jeszcze sprzedają.

 

Btw najważniejsze dla mnie (zwłaszcza w maxie) są dwa przyciski pod kciukiem – używam ich do „pan view”, oraz „arc rotate” i żadnego manipulatora nie potrzeba ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod max'em też używam G5 i naprawdę fajna mysz. Świetne wykonanie jak to Logitech, możliwość regulacji wagi myszki za pomocą ciężarków, duża czułość - 2000 dpi, hmm sznurowaty kabel dzięki temu nie przykleja się do powierzchni, tylko że koszt to 250 pln. Ewentualnie LX3 Logitecha, używam w pracy i też świetnie mi się na niej pracuje. Jedynie co mi w niej brakuje to dodatkowego przycisku, ale za to kosztuje poniżej 100 pln. Też na kabel, czyli zero zabaw z bateriami/akumulatorami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skanowanie to wg producenta cytując: Laserowy sensor o rozdzielczości 2000 dpi, skanujący 6,4 megapiksela na sekundę, jest najlepszy w swojej klasie. Więc chyba nie jest źle. Jedyny ból to cena, od 250-300 pln. Trochę żal $ jak na mysz, dlatego też ja wkręciłem swoją narzeczoną, żeby mi sprawiła ją w prezencie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o oko skanujace a o :

 

Deklarowana prędkość: 9000 fps

Próbkowanie: 125 Hz

 

wszystko zalezy od technologi jaka sie uzywa, nie ma co narzekac microshit i logitech robia najelpsze mychy cała reszta to nie myszki.

 

Bedziecie sie pewnie kłocic, no ale kto nie probował ten po prostu nie wie co mowi, w koncu malowac w ps mozna i na pentagramie ;) ale po co majac wacoma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od doslownie gimnazjum jade na jednej: A4 Tech cos tam 4D. 3 przyciski na górze,2 rolki. Środkowy przycisk na srodku to swietna sprawa, bo nie jest rolką tylko osobnym przyciskiem, świetnie się po 3ds śmiga. Szukalem teraz myszek z takimi 3 przyciskami i nie moge nigdzie dorwac - boje sie, ze niedługo mi moja padnie, nie chce zapeszac ale na razie trzyma sie elegancko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności