Skocz do zawartości

ile procesorów obsługuje XP ?


Jim mee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

XP też wiele :) Wybierając rdzenie, na których aplikacja może pracować widziałem chyba z 30 dostępnych miejsc (ofkoz tylko dwa były aktywne). Tylko że tak... jak masz dużo rdzeni/procków to trzeba dużo RAMu, a jak masz dużo RAMu to trzeba XP x64 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam quad cora i tak średnio się skłąda w renderingu , a alt , ctrl , del pokazuje że każdy z proców wykożystuje od 40-89% mocy , dlaczego nie cały czas 100% :?

 

arevu, a czy samoczynie się nie przypisuje all pod rendering ? trzeba coś tam pozmieniać ?

 

Kliment z wyborem też problem , bo orginał mam XPpro nie 64 :( , a Vista .. ryzyk fizyk , juz zamowiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 8 to xp obsługuje z tego co słyszałem.

 

A jak chcesz to zrobić z 8GB ramu ? te 800Mhz Kinstona 2x2Gb ? i dwa komplety ccesz kupić?

 

Czy ten ram wykorzystany jest tylko przy sporych texturach ? A czy 4 GB super szybkich pamięci myślisz że starczy ?

 

bo 2Gigówek przeróżnych jest masa. A żeby upchnąc 4GB na dwóch slotach na MOBO to tylko kingstone z tego co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 4 sloty w kazdym 2 GB-owa kosc. jest tego troche i mozliwe ze nie kazde pójda na danej MB...ale to juz kłopot sklepu nie mój..maja dobrac mi takie zeby chodziło jak nalezy...co do szybkosci..zdaje sie ze dla maxa bardziej liczy sie ilosc niz szybkosc..skolei jesli ktos chce podkręcac szybsze( teoretycznie lepsze) bedą przydatniejsze jak sądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zdaje sie ze dla maxa bardziej liczy sie ilosc niz szybkosc"

 

no to teraz mi wbiłeś zagwozdke ; |. Bo nic nie chcę kręcić , a chciałbym render timesy mieć na poziomie real time lol ;P joke- ale im szybciej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_
mam quad cora i tak średnio się skłąda w renderingu , a alt , ctrl , del pokazuje że każdy z proców wykożystuje od 40-89% mocy , dlaczego nie cały czas 100% :?

 

 

to jakoś dziwnie masz, u mnie cały czas wszystkei na 100% lecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska , tak sadziłem że coś mam nie tak ustawione. Podejrzewam o to XP. Jak masz pomysł co takiego , napisz prosze

 

Kliment , tak , wiem że chodziło o ilość. Sęk w tym , że nie wiem czy da się zamówienie ewentualnie jeszcze odkręcić . Ale.... jak porównywałem te pamięci co penie będziesz miał , ich przepustowaość to 6500 MB/sek czy coś takiego. A mniejsze , ale szybsze pamięci wychodza ok 9 136 MB/s

 

tu jest link do tych co pewnie dostaniesz w zestawie http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/Kingston/HyperX/800_MHz/Kingston_HyperX_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL5/pelny,id,38855/

 

na dziś dobranoc Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

nie wiem czy to wina ustawień, ja nic nie zmieniałem. Po prostu tak miał, a renderuje pod vrayem i zwykłym xp. Oczywiście zadarzają się momenty ze troche spada obciążenie np jak wejdzie na obszar gdzie nic nie ma, tylko tło ale jak ma skomplikowaną scene to cały czas leci na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu problem..wybrac jako tako znajomego i dopracowanego xp czy umiejacej zaadresowac duzo pamięci nieznanej visty....

 

 

:] daj szansę Viście ;), mam używam i jestem zadowolony :D.

choć trzeba wiedzieć co i jak skonfigurować w niej. najpierw polecam odpalić test zgodności oraz przed instalacją test pamięci ;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... bo jest taka ciekawa i niepokojąca rzecz. Miałem P4 z HyperThredingiem i w Brazilu , czy Vrayu latały 2a buckety. Teraz z V-ce są tylko 4. Stąd moj wniosek , że komp nie wykorzystuje wszystkich proców/ich możliwości bo ten procesor też ma system HT i bucketów liczących spodziewałem się 8, a nie tylko 4ch. Jeszcze chodzi mi po głowie cytat "dużego forumowicza" : "... zobaczyć 8 bucketów.... bezcenne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies że Vista jest zoptymalizowana do obsługi max 4 lub 8 rdzeni. XP podejżewam że maksymalnie 2.

 

Nie wiem po co komu 8gb ramu skoro XP może jednoczesnie zaadresować max 2gb na aplikację.

 

HT mają niektóre procesory Pentium D, Core 2 duo już nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucketów możesz miec i 16. Pytanie co się dzieje w tym czasie z rdzeniami bo może się okazać że wszyskie są obciążone w 50% albo np. dwa w 100% a pozostałe w 1%.

Widziałem rózne testy w necie i zachowanie procka bywało czasami zadziwiające, jednak nie idące w parze z wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem testy, które wskazywały przyrost mocy renderującej o ok 60%.

Z resztą wystarczy zajrzeć do działu VRaya - jest tam benchmark, który był renderowany m.in. na e6600 i q6600. Z uwagi na różne poziomy OC q6600 był ponad 100% szybszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz XP 64 bitowe to po włączeniu opcji "Memory remap" w BIOSie wszystko powinno być ok. Jeśli masz 32 bitowy system to nie ma sposobu na użycie całej pamięci. Przy 32 bitach opcja "remap" powinna być wyłączona, bo inaczej system będzie widział tylko 2GB. A co do samych pamięci to pewnie jakieś 4x1GB np. z Patriota. Nie warto wywalać na 2x2GB :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności