Skocz do zawartości

Laptop [Photoshop, ew. gierki, studia] do 4000-5000 zl


makler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż pojawiło sie przedemną widmo nowego laptopa, lecz jest bardzo niewyraźne :> i chciałbym prosić o wasza pomoc w wyostrzeniu tego obrazu który pada na mój umysł. A mianowicie:

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Satellite__dla_kazdego/seria_P__17/Toshiba_Satellite_P200_14O_T2080_17___2GB_200GB_VHP_/pelny,id,40787/

- Co myślicie o tym lapie ? co to za grafika ?

 

A teraz parę pytań:

- Co lepsze: 17'' czy 15'', i na co zwracać uwagę wybierając matrycę ?

- Lepiej zaoszczędzić pare złotych i wybrać procka "core duo" zamiast "core 2 duo" ? i dać trochę więcej ramu ? Czy to ma tak duże znaczenie podczas pracy w photoshopie ?

 

Kompa będę używał do pracy w photoshopie ( i ew. innych programów graficznych - studia graficzne) oraz czasem do popykania w gierki ale to mniej ważne. Zwracam się do was o pomoc i cenne wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale dochodzą jeszcze inne różnice :), większa matryca, procek nie 1,83 a 2,00, ram nie 533 ale 667, grafika też jest lepsza, a do tego uważam, że toshiba jest lepsza niż hp, więc cache to nie jedyna różnica która też jest choć trochę istotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ;) ja na pierwszym roku kupiłem ibm'a R51 i do tej pory sprawdza sie na 6 z + i bije na łeb nie jednego stacjonarnego w swojej klasie ;) wiec od siebie polecam IBM'ki

zayebiscie stabilne, mój chodzi od 3ech lat przez 24h/dobe dzień w dzień przez okrągły rok molestowany maxem, cadem, i photoshopem. sprzecik pierwsza klasa ;)

ale po wakacjach inwestuje sporą kaske w maszynke stacjonarną ... tego jednak zaden laptop nie przebije

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to jestem pewien, że nie przebije :) a skoro mówisz ze ten IBM chodzi non stop i daje rade to taka toshiba też pociągnie, a co do bicia stacjonarnych w swojej klasie to jeszcze bym się zastanowił ale nie zaprzeczam :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem glosno

 

NIE BIERZ LAPTOPA

 

jesli nie pracujesz w terenie, jesli duzo nie bywasz poza domem w pracy, jesli nie jestes wogole mobilny i nie masz kompa w miejscu docelowym pracy:

 

 

NIE BIERZ LAPTOPA!!!!!

 

mialem kilka i tylko wieczne problemy

gdyby nie musial pracowac na laptopie, najchetniej bym zainwestowal w cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu właśnie o to chodzi ze będę bardzo mobilny :> co prawda będę miał kompa w szkole, ale za to ciągle po za domem, rzadko w nim będę, chce wreszcie oderwać sie od stacjonarnego kompa. a pozatym zawsze mogę podłączyć do tego za 6 tys ekran, mychę klawę i jak stacjonarny. a po drugie: wyjeżdżam - mam swojego kompa, jestem u kolegi - mam swojego kompa, jestem w pracy - mam swojego kompa. Proste, otwieram i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illy ma rację ;), a jeśli już naprawdę chcesz być mobilny zainwestuj w coś z dobrą baterią :]. Procek to teraz Core2. dużo RAM'u min 2GB, i karta nie zintegrowana. matryca wystarczy 15" (najlepiej nonglare), chyba że lubisz dźwigać :D.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujesz mocy, nie bierz jak pokazales Core Duo, tylko 64-bitowego procka Core 2 Duo.

 

Od zawsze pracuje na Asusie, widzialem tez inne notebooki, ale G1 moim zdaniem to swietny wybor. Jedyny minus, ze chyba nie miesci sie w Twoim budzecie, chociaz pisze dlatego, ze chciales doplacic 2tys.

 

http://www.purepc.pl/node/999

 

Polecam G1, nie G2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makler --> Szkielet jest Asus'a, resztę podzespołów wybierasz sam. Wychodzi zdaję się taniej. W sumie inaczej nie miałoby to sensu, ale jak mówiłem, to już musiałbyś się sam dowiedzieć dokładnie. Później na PM podeślę Ci kontakt do niego.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do Photoshopa, to żaden laptop na procesorze Intel czy AMD nie przebije Mac'a - nawet starego!

Poszukajcie na YouTube porównań. Ja sam miałem okazję pracować na laptopie z procesorem Core 2 Duo i na starym MacBooku z procesorem G5 chyba. Kolosalna różnica na korzyść Mac'a. Wszystko działa o wiele szybciej (zwłaszcza przy dużych plikach) i co najważniejsze, po całym dniu pracy w Photoshopie Mac nie jest zamulony tak jak laptopy/komputery z Windows.

Jeżeli do Photoshopa to tylko Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam co rozumiesz przez ukierunkowane zastosowanie?? ;] na Maca jest masa oprogramowania, po prostu nie spotyka się go tak często jak te na PC.

Aż sam sie zdziwiłem. I co najważniejsze oprogramowanie jest z reguły baaardzo dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makler --> Sprawdź PM. Podesłałem Ci na miar na tego gościa, w sumie firmę. Sorry, że tak długo. Na laptopy są 2 lata gwarancji, nie ma problemu z serwisem, czy ewentualną naprawą.

Tutaj masz link do jednej z aukcji na allegro, gdzie piszą nieco więcej o tym co robią.

http://allegro.pl/item199485606_vbi_asus_s96jm_t5600_1gb_ram_x1600_gwar_f_vat.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie bardziej warto dopłacić te 500 złi mieć 4mb cache ? no i 2.0 co jest już troche mniej istotne ? poza tym mam możliwość dopłaty więc ...

 

Co do tego mac'a to planuje sobię stacjonarnego kupić ale już w przyszłości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na starym MacBooku z procesorem G5

 

ehem... G5 to jedno z najnowszych konstrukcji, więc może chodzi ci o G3? :)

 

ale co fakt to fakt. Mac ma tak diabelnie stabilną architekturę i równie wydajny system, że tylko fakt, że max nie jest wydany na maca powstrzymuje mnie przed zakupieniem najnowszego PowerMaca z Intel Core2Duo. taki sprzęt starczył by na kilka ładnych lat. dzisiaj na laptopie Apple Ibook z prockiem 1,4 GHZ możesz pracować wydajniej niż na penitumach czy AMDkach z 2005 roku. czyli kosztowo jest taniej: nie wymieniasz sprzetu tak często jak w przypadku PC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności