Skocz do zawartości

Warsztat 2D: Komentarze i Propozycje.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

W tym miejscu zachęcam Was do pisania swoich propozycji oraz komentarzy, dotyczących tego mini działu,

technik oraz nauki Warsztatu 2D, zarówno w tradycyjny (grafika, malarstwo) sposób jak również digital . ;).

 

 

 

Zapraszam,

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś mało osób udziela się w warsztacie, większość woli założyć własną teczkę i czekać na komentarze, trochę to dziwne, bo tak ktoś zakłada teczkę, dostanie komentarz albo dwa co updade i niewiele z tego wynika, inaczej gdyby te kilkanaście osób tłukło posty do jednego tematu i wymieniało się spostrzeżeniami, szybciej rozwijający ciągnęliby za sobą innych i tak dalej :)

Trzeba by było jakoś ludzi zachęcić do działania w jednym temacie :)

Coby rozwinąć ten dział myślałem nad tematami (tylko, że przy takiej frekwencji nie wiem czy jest sens) tak jak jest obecnie, tylko podzielone, np martwa natura, anatomia, rysunek tradycyjny na twarzach imho najciekawiej ćwiczyć rysowanie i najszybciej widać efekty, to mogłoby być pewną zachętą :) można by też założyć temat z brushami, czyli tutek jak taki brush zrobić i opis do czego jest używany (bez takich deviantowych brushy jak motylki serduszka itd, a takie do rysowania xD)

Problem w tym od czego zacząć naukę, loomis? "mądrości" na temat koloru?

 

łat du ju tfink abałt dat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej wiary we własne umiejętności, naprawdę ;), proponuję lekturę do poduszki typu kolor, czy też "jak powstaje kolor", i więcej ćwiczeń po prostu, obserwujcie, róbcie fotki, notatki, szkice - innego wyjścia nie ma ;).

 

Brush'e to tylko narzędzie używane przy mazianiu, nie ma określonego "złotego środka" co do czego, jedynie własna praktyka i preferencje.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony, racja. fajnie by bylo (nie wiem czy jest to mozliwe) gdyby wyjadacze, chcacy pomoc poczatkujacym miernotom takim jak ja, wpadali czesciej, nie tyle zeby komentowac i doradzac, ale zeby zapodac jakis szybki temacik. kilka slow na co zwrocic uwage i z pewnoscia wszyscy zainteresowaniu ustawili by sobie odpowiednia martwa nature czy inny obiekt. widzac post od wyjadacza typu "dobra przedszkolaki, zadanko na kilka najblizszych dni, bla blaaaa blaaaa, zwroccie uwage na to i na to.. itd", byloby motywujace i przynajmniej w moim przypadku odpowiedzia byloby "dobra, biere sie do pracy":) nie wiem, taki mam wrazenie...co o tym sadzicie, wyjadacze?

 

p.s. miriam, sorry za zasmiecanie warsztatu ostatnio pracami nie na temat:]

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s. miriam, sorry za zasmiecanie warsztatu ostatnio pracami nie na temat:]

 

peace

 

Ja się nie gniewam ;), i nie chodzi wcale o zaśmiecanie, jestem za otwartą formułą rysowania, lecz nie wszystko i wszędzie pasuje. :).

 

jam nie wyjadacz acz temat można by wspólnie ustalić powiedzmy i zmieniać co 2-3 tyg.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobimy głosowanie jakoże jakas perspektywa padła juz w innym wątku?osobiscie byłbym za tym zeby cos z referki na początek-cos co pozwalało by przecwiczyc perspektywe kolory brushe itp itd...moze miriam wrzuc kilka referek a my zagłosujemy???hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobimy głosowanie jakoże jakas perspektywa padła juz w innym wątku?osobiscie byłbym za tym zeby cos z referki na początek-cos co pozwalało by przecwiczyc perspektywe kolory brushe itp itd...moze miriam wrzuc kilka referek a my zagłosujemy???hę?

 

Perspektywy ciężko jest uczyć się z refek ;), ale się da ... zobaczymy mam parę pomysłów czekam jedynie na słoneczko ... a na dzień dzisiejszy polecam lookacza bez okno i mazianko z natury .

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jestem tutaj nowy i chciałem sie popytać o wasze opinie na temat moich prac. Photoshopa cs3 ucze sie od 5-6 miesięcy dopiero, więc nie będą to jakieś rewelacje jak większości ludzi z forum. Prosiłbym o wypowiedzenie sie o mojej radosnej twórczości

 

 

Proton_Canon_9085-C32.html

 

Subway_Scouting.html

 

Heavy_Suport_Mobile_Canon.html

 

Hydra_Assault_Ship.html

 

 

tylko te cztery są narzie warte pokazania tutaj, reszta nie specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powicie na temat w stylu Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne + Co obecnie czytacie + ostatnio obejrzane filmy (te ostatnie dwa dowodzą, że ludzie mają tu sporo do powiedzenia :P warto pociągnąć ludzi za języki :D) tylko zamiast ciekawostek itp wrzucalibyśmy to co akurat nas dziś poruszyło (takie inspiracje + przemyślenia). Widzę to jako duży offtopic w dziale 2d niż jakieś sztywne wrzucanie cudzych prac i pełne patosu frazesy o autorze. Miejsce tego jest chyba w warsztacie, ale mało kto tu zagląda (może to by to zmieniło) :P

Wyglądałoby to tak, ze ktoś wrzuca pracę, pisze co o tym sądzi i dlaczego się tym dzieli, albo wrzuca kilka prac, daje jakiś podpis z wyjaśnieniem od siebie lub skopiowany, do tego link do galerii.

 

Ciekawi mnie, czy pasuje wam ten pomysł czy też nie (ankiety w post nie wsadzę). Chcecie podzielić się własnymi inspiracjami z innymi? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehee, ciekawe, w zasadzie to już widzę eseje pana SBT przodujące w nowym wątku... lubię czytać mądre komentarze na takie tematy lubię wyciągać z nich swoje wnioski i uwagi... popieram pomysł, ale jak to rozwiążecie technicznie na forum (jakie zasady itd) to już nie pomogę, zawsze warto powiększyć swoją zakładkę "inspiracje"... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam o co biega? Co w końcu miałoby by być w tym temacie i czemu miałby służyć.

Czy to nie byłby kolejny wątek do spamowania? Ostatnio sporo dyskusji i zażaleń, że za mało grafiki, za dużo piedół i czczego gadania.

Jeśli chodzi o Inspiracje to jest już cały dział temu poświęcony.

 

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie blakam od jednych eksperymentow do drugich w kwesti digital paintingu, no i w koncu kurcze za kazda nowa praca od nowa dumam zamiast korzystac z jednej techniki, wynika to w sumie zapewne z braku wiedzy zwana "Teoria".

nic,rzuce pare screenow + objasnienie, bo na sucho to tez kiepska zabawa:

Tak wiec pierwsza wersja byla taka:

1.Zrobienie szkicu(warstwa np. pt."sketch")

1.jpg

2.Nastepna warstawa pokrycie twardym pedzlem w celu zrobienia pola do rzezbienia, pole te robione w ksztalcie ogolnego zarysu szkicu jasniejsze od tla. (wydaje mi sie ze musi byc pelne pokrycie zeby jakos cienie dalo sie po ludzku klasc) + ustalenie zrodla swiatla.

2.jpg

3.Potem obrabianie tego pola, modelowanie dodawanie cieni etc,czarnobialy modelunek,

tlo w sumie zrobilem z opcja opacity dla pena ;p(nie pytajcie czemu,ja sam nie wiem xD)

3.jpg

4.No i warstawa koloru(ustawiona na multiply).

4.jpg

 

W konsekwencji czego modelunek mial sluzyc jako modelunek a kolor tylko kolorem.

No ale srednio ten test zdaje sprawe, poniewaz modelunek czarnobialy jesli nie jest za dokladny na brzegach(zauwazam to po wylaczeniu szkicu) trzeba mu doklejac pedzlem od podstawowego koloru i cieniowac a zeby dopasowac kontrast do otaczajacych go elementow to padaczna sprawa.

Zastanwialem sie czy narazie mam tylko modelowac tak jak te jablko w odcieniach szarosci, ale skoro tak na prawde nie wiem jak klasc ten kolor to czy bedzie sie dalo potem te szkice kolorowac? Wogole to mialem za malo doczynienia z kolorem, moze jednak nie warto omijac ten temat kamuflujac sie cwiczeniami w odcieniach szarosci.

Z drugiej strony w modelunku na multiply (mnozenie kolorow, wlasciwie mnoza sie od tla wiec ciezko o jasniejsze miejsca, wiec trzeba by swiatlo klasc na oddzielnej warstwie).

Ale jak widzialem jakies speed paintingi to widzialem ze ludzie nie mieli takich glupich problemow,wiec przyszedlem jako strapiona dusza po rade ;p

Pracka zrobiona specjalnie na potrzeby tego posta,w sumie miala byc na szybko,a wydaje mi sie ze kurcze jakas taka nawet troche lepsza jest xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź może w ogóle olej te wszystkie warstwy, szkice i fazy b'n'w bo chyba za bardzo 'myślisz kopmputerem'...ustaw jakiś fajny pędzel (czyt. okrągły twardy hehe) i maluj po prostu...na jednej warstwie od razu ze światłem i kolorem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek chyba niezbyt do tego służy. Ale jeśli mógłbym coś poradzić, to ściągnięcie darmowego gimpa. Mi przynajmniej pracuje się na nim znacznie lepiej jeśli chodzi o wyczucie nacisku piórka. Zauważ że nie pracujesz na pełnym PS a na PS elements, które są dość dziwne pod względem reakcji na nacisk, zapewne dlatego że nie były do tego stworzone. Wiem bo pracowałem w obu programach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiezy..taaak :)

tylko spróbuj budować bryłę światłocieniem od razu..bo póki co bardzo płasko wychodzi...

nie wiem skąd ten strach przed kolorem..popróbuj najwyżej nie wyjdzie..co się stanie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm tzn za malo kontrastu mam rozumiec? bo w sumie staram sie swiatlocieniem zupelnie tak jak przy pudle, w sumie to czlowieka trudniej sie modeluje xd ale ofc jestem gotow sie rzucic w wir pracy nad tym, kwestia rad i pracy nad skillsami. hm z bokserem jest o tyle kiszka ze nie zastanwialem sie zbytnio nad punktem oswietlenia,ale wydaje mi sie ze jakos mi to uszlo. no z kolorem sproboje choc kurcze jeszcze naturalna skora dla mnie to magia ;p ale czerwony worek zrobic to nie problem xD

MaciekG moglbys rzucic jakis obrazek ktory by mi pokazal jak to robic i taki ktorego mam sie strzec? tak do zestawienia (chyba ze tym drugim moze byc moj wlasny xD) w sumie fakt moze nie ma co traktowac tego jak walke o zycie, bo mam takie glupie powazne podejscie i nie potrzebnie mnie to blokuje,zamiast myslec jak to zrobic, to mysle jak zrobic zeby nie zepsuc ;p

 

SBT77 hm moze i masz racje, w sumie w tym ps'ie to jak robie np kreske nie czuje takiej ciaglosci, ze np robie kreske z szerokiej plamy chcac polozyc cien czy wiecej koloru i nie idzie mi od jasniejszego do ciemniejszego, albo rownomiernie(kwestia intencji) ale czasami dojdzie do polowy i zacznie sie jakby nowa kreska w jednej linii. no ale zobaczymy narazie z tym zyje moze kwestia wprawy ;) jbc mam Pentagrama Open Wide,

jak czytalem wszyscy mowia Wacom, w sumie rodzicom tez to tlumaczylem,ale im nie wytlumaczysz xD wiec coz, narazie bede siedzial z tym co mam najwyzej moze go pchne z czasem i doloze na Wacoma :)

hm no to potestuje jeszcze te techniki, w sumie juz jestem prawie po maturach to wreszcie mam czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hem....nie do końca wiem o co ci chodzi z tym obrazkiem :) ale jeśli chcesz jednej idealnej referencji to niestety...nie ma tak łatwo...tak samo rady też zbyt wiele ci nie pomogą...trzeba ćwiczyć i podglądać :] (zobacz np. ostatnie szkice cpt. obvoius'a na forum)..

w ogóle..malowałeś kiedyś z natury :) ? to mocarnie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom jasne ze malowalem ;p w mojej teczce jest jablko i myszka z natury a dzis obudzilem sie rano z swiezym pomyslem narysowaniem noza kuchennego xD i chyba zaraz go mazne ;p hm no rozumiem czyli w sumie pozostaje opcja samotnego poszukiwacza wiedzy :D istnie empirycznie to brzmi ;p no oki to lece ogarnax obvoius'a ;))

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dopiero co zaczynam bawić się rysunkiem i mam kilka pytać bardziej ze strony technicznej...

1) jaki papier jest najlepszy do szkicowania ? Generalnie zadałem to pytanie bo typowe bloki rysunkowe nie sprawiają swojej roli tak jak bym chciał.... papier po kilku dniach rysunku zaczyna się wyginać i takie tam...

2) Szukam narzędzia do "rysowania" gumką, chodzi o to, że chcę użyskać detale poprzez bardzo detaliczne wymazywanie...jest coś takiego jak gumka w ołówku zamiast rysika? ;D bo wątpie żebym jako jedyny na to wpadł a nigdzie nie mogę znaleźć. (cięcie gumki na małe zaostrzone kawałki nie jest w pełni skuteczne)

 

Zestawik ołówków już sobie sprawiłem a konkretniej zestaw firmy KOH-I-NOOR, macie jakieś doświadczenie z tymi ołówkami? Jak tak to co o nim sądzicie?

 

Czekam na wasze profesjonalne wypowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności