Skocz do zawartości

Zamiana 768MB na 1024MB w Dualu


avant.garde

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czy jest sens? Mam płytę z dwoma gniazdami na DDR (266/333/400MHz). Aktualnie siedzą u mnie dwa noname'owe moduły: 256MB + 512MB na 333Mhz. Czy jest faktyczny sens zamiany tej pamięci na 2x512MB jakichś markowych pracujących w dualu? Warte zachodu? (2x1024 raczej odpada, bo nie chcę już inwestować w obecną platformę P4 - szkoda pieniążków moim zdaniem).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wookie nie ma racji - 1-2% jest w przypadku Ahtlona XP. Dla P4 dual ma znacznie większe znaczenie (rzędu 20%). Jednak jest szansa że po dokupieniu 256mb będziesz miał dual asynchronicznie. Nie wiem jak jest na platforwmie P4 ale ja u siebie na NForce2 miałem 2x265+512 = dual.

edit:

eeee czekaj czekaj - ty masz 2 gniazda? to opłaca się do tej noname dobrac druga noname do duala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a jaką masz konfigurację? Nie wiesz czy przypadkiem u ciebie wąskim gardłem nie jest procesor albo ilość pamięci nie jej przepustowość? Robione na oko testy równie głęboko mozesz wsadzić gdzie syntetyczne benchmarki.

Ja na przykład zauważałem różnice w wydajnośći na Athlonie XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem dla a64 3000 na 939 i obecnie c2d e4300

 

mierzylem czas renderu , oczywiscie ustawienia te same , wiec to chyba nie jest na oko ;] , podczas renduru kompa zzeral mase pamieci , co do aplikacji do niestety na oko inaczej nie mam jak , co do gier no to fps sprawdzic nie problem , wiec nadal podtrzymuje co mowilem

 

Athlon XP to w ogole korzysta z duala ? specem nie jestem i teraz nie pamietam dokladnie zeby korzystac z duala musi byc plyta z odpowiednim chipsetem i proc ktory wykorzysta dual , nie pamietam juz jak to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba pójdę w kierunku zakupienia takiego samego noname'a 512MB, co może zaowocować przy okazji dualem na 2x512MB. Generalnie stawiałbym na wzrost wydajności przede wszystkim w skutek zwiększenia całej puli o 256MB, a jeśli przy okazji skoczy także trochę dzięki dualowi, to tym milej;]

 

Tylko nie wiem jak z P4 i dualem jest, bo u mnie siedzi Northwood i nie wiem czy obsługuje dual. Płyta główna jak najbardziej ma dual, także z tym problemu nie ma.

 

Największym minusem są 2 gniazda właśnie. Niestety jakiś czas temu padła mi płyta główna (1. kwartał br.) i nie miałem już wyboru co do płyt głównych pod S478 (jedyne w sklepach to ASRocki właśnie z 2 gniazdami). A z allegro już się przejechałem raz z płytą główną, padła mi po 2 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności