Skocz do zawartości

Szczepan


General Straw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja lyzke dziekciu w miodzik.

nie podoba mi sie. nie neguje warsztatu czy innych spraw poprostu nie podoba mi sie. postac jest ... hm...taka ciosana, jakby wyrabana siekera z bali. przyponina mi ludowe zezbiarstwo rodem z cepeli.

 

tyle.

pozdrawiam

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. : To już taka specyfika modelu, w dziale \"game art\" nie zobaczysz wygładzonych, szczegółowych modeli. Tu liczy się każdy trójkąt w siatce, trzeba nadrabiać teksturami.

 

No chyba.. że o tym wiesz, to napisz jakieś konkretniejsze zarzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander. hm... w zasadzie nie wiem jak mam sie ustosunkowac do tego co napisales.

bo moje zazuty sa bardzo konkretne a to ze jest to low poly ... doskonale zdaje sobie z tego sprawe.

 

Generale. co mialem na mysli piszac ciosany siekiera? no wiec jakos trzeba ubrac w slowa wrazenia jakie sie ma ogladajac model. technicznie no nie ma sie do czego przyczepic, mozna powiedziec ze ta postac poprostu jest taka. ramiona i nogi ma jak bale, z grubsza obrobione siekiera klody drywna.

rece... co do rak.. cos mi tam nie pasuje i to bardzo ale konkretnych zarzutow sforumlowac nie potrafie.

nogi. tu mam duzo, ogolnie rece ma spore a uda przy nich wygladaja mizernie i dosc bezksztaltnie, tylek plaski, lydka jakby za wysoko...

 

za pare minut cos zmontuje by pokazac o co dokladnie mi chodzi.

 

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to taka moja szybka wizja. teraz jak patrze wymaga kilku poprawek ale generalnie cos w ten desen. doluz do goscia lapy i morde zakapiora od twojego i bedzie prawie ok.

 

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cos dopisza a nie chce mi sie edytowac poprzedniego. o ile misiek trzymal jakos konwencje. no jest to potworzak i prawde mowiac nikt nie wie jak naprawde taki potworzak wyglada, mozna robic praktycznie co sie podoba to juz w wypadku szczepana nie ma takiej mozliwosci. szczepan jest jakims przykurczem... nie czuc ze to twardy, wredny skurwiel. ten moj jest troche przerysowany ale dobrze obrazuje czego ja bym oczekiwal. w twoim brakuje tego \"mięcha\".

wybacz ze jestem sorowy wobedz ciebie i tego modelu i za akurat krytukuje najlepszy model postaci low poly jaki tu ostatnio widzialem. gdybym mial tamte krytykowac zjebal bym z gory na dol ale tamtym chlopakom mozna to wybaczyc bo czesto so to ich pierwsze modele. w kazdym razie intencji zlych nie mam :)

 

pozdrawiam. :)

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczepan to jakaś konkretna postać z nakreslonym charakterem? Bo jesli nie, to nie koniecznie musi być pół drechem, pół karateką. Mi sie podoba dostojna postawa u generala. I wcale nie brakuje mu twardosci.

 

BTW model pol karateki swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma nakreslony profil psychologiczny. ja pisze tylko i wylacznie o swoich wrazeniach. zobaczylem wredna gebe, lapy drwala, reszta nie pasuje, to ze kregoslup ma prosty jak kij od szczotki, nogi tez jak slupy, prawie nie rozezbione, wiem ze low poly ale mozna troche bardziej poszalec i nadac im wiecej ksztaltow, moze dodac podzial, to dodatkow tylko a moze az 24 fejsy, poprostu nie czuc bryly goscia, jakis taki plaski jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz przynajmniej napisales dokladnie o co ci chodzi. Zobacze co da sie zrobic. Nie chce coprawda robic z niego hulka. Ale moze nadam mu wiecej ksztaltow poprzez przesuwanie. Bo dodawac facow nie mam zamiaru. To co ty pokazales zuzywa o wiele wiecej facow na budowe ciala. A ja nie chce robic kolejnego 3k modelu. Nie mniej wyjme mu kij od szczotki z tylka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego mojego to on ma 820 cos tam, czyli troche wiecej niz polowa twojego, wiec nie jest to jakos strasznie duzo. ja wiem ze nie ma rak a glowa.. no ale w 1600 mozna sie spokojnie zamknac a i mozna tez cos tam powycinac.

 

ja tez nie mowie ze ma wygladac ja hulk. chcialem pokazac tylko pewna roznice miedzy moim a twoim modelem. twoj poprostu robi wrazenie strasznie sztywnego stad ten kij od szczoty w tylku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poprzesuwalem vertexy i jest. A co do ilosci scianek. Ty dales 8 scienne konczyny a ja 6 scienne dlatego przekroczyl bys 2000 bez problemu gdybys modelowal moja postac tym sposobem ze tak powiem. I do tego ilosc segmentow na tors i masz 2k jak byk :).

 

Na moje oko jest teraz ok. Nie chce mu robic az tak wygietej postawy jak ty bo to nie komiksowa postac. Dzieki za zwrocenie uwagi na bledy. Dzisiaj sobie troche potexturuje bo caly weekend gralem w duesa 2 i mam wyrzuty sumienia :)

 

 

1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ilosci fejsow... no mozna dyskutowac, na klacie ma ich sporo niepotrzebnych... nieistotne. ten model powstal w 2 godziny i z troche innym nastawieniem. nie wazne jak pisalem.

jak dla mnie w modelu niewiele sie zmienilo. ale ok. w konwencji drwala-wyrwideba-waligory sie miesci :)

mi poprostu w dalczym ciagu jakos sie nie podoba. napewno widziales stronke leonida larionowa. i na sto procent widziales jego modele. wystarczy popatrzec na ta gruba berte w pancernym kubraczku. gruba wielka a ile ma finzji w sobie. facet jest mistrzem u ciebie tej finezji brakuje. nie czujesz bryly. no dobra. ja sie juz zamykam :)

dla tych co nie wiedza kto to leonid larionov. www.leo3d.com

 

dodam jeszcze ze dla mnie mistrzostwem jest ten model

 

http://www.leo3d.com/main/Projects/Sci_Fi/Body2.jpg

 

http://www.leo3d.com/main/Projects/Sci_Fi/Body1.jpg

 

pozdrawiam

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - moze nie czuje bryly. Ale ty po raz kolejny porownojesz modele ktore na moje oko maja 2 razy wiecej poligonow. Wiec sory co ma piernik do wiatraka. Zebym sie uszami nakryl nie zrobie modelu 1500 poligonow tak zeby wygladal tak dobze jak te z 3000. Trzeba ciac na definicjach miesni zeby starczylo na zbroje itp. Strach pomyslec co by bylo jak bym zrobil model z 1000 - takie to dopiero wygladaja jak ociosane siekierka. Czepiasz sie i tyle :)

 

ps. Model do ktorego dales linka ma jakies 5000 na oko. A cala reszta jest podczas animacji - a to ma ogromny wplyw. A z calym szacunkiem dla autora tych modeli to prosze - ja daje dwa linki do jego modeli ktore nie sa podczas ruchu tylko sa w formie gotowej do podlaczenia szkieletu:

 

http://www.leo3d.com/main/Projects/Sci_Fi/Char1_2.jpg

 

http://www.leo3d.com/main/Projects/Sci_Fi/Char4_1.jpg

 

I sory ale jak to jest ta twoja finezja. Modele sa ok, ale nie jest to zadna rewela, sporo dysproporcji.

 

Nie mniej miales racje jesli chodzi o grubosc ud, plaskiego tylka itp. Ale jak mowilem teraz to sie czepiasz :)

 

Komentujemy modele rzecz jasna, bo teksturki koles robi zajebiste :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcialbym nic mowic, bo widze ze obydwaj sie znacie, ale dla mnie model P. jest tez nienaturalny - kto sie tak wykrzywia...pozatym taki jest trudniejszy do obonesowania/csowania. chyba jakis totalny szpaner, a przeciez model generala nie jest zriggowany - nie musi miec mrocznej postawy... takie jest moje zdanie. Tak samo glupio wyglada postac z rozlozonymi rekami na krzyz, ale jakos tego riga trzeba zrobic ;)... Co do modelu generala - moim zdaniem za dzue rekawice, za male ramiona i za duze nogi. ale morda mi sie podoba - nie ma co :). acha, i klate bym mu powiekszyl, bo z profilu wyglada biednie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się ten model podoba mimo oszczędności w ilości trisów (1600 to stare silniczki ciagnęły). Nie mam zastrzeżeń co do postawy ani raczej proporcji. Kurde w końcu to gra a nie tworzenie wizualizacji.

 

Jeśli chodzi o ciosanie to ja ciosania nie widzę (mając na uwadze ilość poly)...

 

hehe ale skoro pokazujecie sobie fajne modeliki to Wam też coś wrzucę - dla mnie rekordy swiata:

 

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=&threadid=76026 - 3000 poly

 

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=&threadid=88390 - 1300 poly

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności