Skocz do zawartości

Jaki procesor lepszy?


Gość grafmax25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grafmax25

Witam!

 

Mam takie pytanie. Jaki procesor bedzie lepszy do modelowania? Jednordzeniowy 3,0 Ghz czy dwurdzeniowy 1.8 Ghz?? Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam takie spostrzeżenia

 

Jeśli kupujesz nowy sprzęt, jednordzeniowca nie ma sensu kupować. 3ds max bardzo fajnie wykorzystuje większą ilość rdzeni, i przyrost prędkości renderowania jest duży. I co najlepsze nie potrzeba do tego wielu $. Kupujesz nowego Intela E2160, lub E4300, lepszą płytę do O/C(Asusa p5B np) RAM 800MHz, procka ustawiasz na taktowanie 2,5-3GHz i lecisz z koksem. Okrojona pamięć cache nie ma tu dużego wpływu, rendering nie był zauwazalnie wolniejszy niż przy "pełnych" E6420, czy E6600 oczywiście po ustawieniu takiego samego zegara w obu procach. Oczywiśc ie jeśli ktoś ma duże ilości luźnej gotówki, można kupić Xeona Quad Core albo jakiegoś Core 2 Duo mocniejsze.

 

 

Jednak jeżeli liczyć największą opłacalność to E2160/E4300 nie mają sobie równych, szczególnie że bezproblemowo się "kręcą" z 1,8 do 2,5-3GHz bez zauważalnego wpływu na stabilność systemu/maxa (tzn Max 8 dalej chodzi stabilnie, a max 9 dalej się wysypuje co pół godziny:)

Można jeszcze się pokusić o Athlona X2 3600+ BRISBANE, też ładnie śmiga i kręci się do 2,7GHz lub któregoś z mocniejszych.

 

W porównaniu z Athlonem 3200+ s939 Athlon X2 3600+ renderuje 2-2,5x szybciej przynajmniej u mnie (max 9, vray) E2140 podobnie, a podkrecony E2160/E4300 to już w ogóle.

 

Oczywiście są to rozwiązania niskubedżetowe "jak najwięcej za jak najmniej", ale myślę, że kogoś moze to zainteresować, nie wszyscy wszak mają 5k zł na kompa;)

 

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj swiatla jak swiatla, ale SWRSC sciaga przy rozruchu swojego sprzetu prad z calej dzielnicy;)

[sorry za spam]

 

a jak do modelowania to bardziej sie nastaw na dobra karte graficzna, zeby Ci ciezkie modele w "wiuporcie" uniosla.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zainwestować w kartę a raczej karty w trybie SLI, polecam QADRO 1600fx. W trybie właśnie SLI. Zainstalować najnowszego maxtryma i działasz bez żadnych cieć:) tyko zamieniaj wszystko po skoczeniu modelowania z editpoly na editmesh.Pozdrawiam.

 

 

A procek..To raczej dwurdzeniowe.. Minimum…No i pytanie najważniejsze czy ten komputer ma zarabiać na siebie i ciebie czy tylko takie..Wiesz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności