Skocz do zawartości

SLI - warto?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

za jakiś czas planuje kupic nowego kompa do grafiki, zalezy mi na dobrym obracaniu w viewporcie i szybkim renderingu ( wszystkiego po troche )

 

i teraz taki pytanie czy SLI sie opyla? i czy zloze cos fajnego za 10tys??

 

oczywiscie 10 tys na calego kompa (bez monitora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie tyle śmiesznego, co zaskakującego;) 10k to spora suma na złożenie porządnego kompa tym bardziej jeśli nie wliczasz w to monitora i można tu tyle konfiguracji złożyć, że czytałbyś to chyba przez tydzień:) Masz spore pole manewru, a co rozśmieszyło mnie najbardziej to pytanie, czy coś fajnego za to złożysz?;) Tak, złożysz. Czy się opyla? Powiem inaczej, mając taki budżet spokojnie możesz sobie na SLI pozwolić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak skusił bym sie na quadro przy takiej sumce, no chyba że 8800 w SLI to czemu nie, a czy to dużo daje ? no nie jestem pewien ... ram ? 4gb :) corsair płytka asusa i Core 2 Duo ;) ja bym jeszcze dał chłodzenie pasywne zasilacz 500W tagana = komp jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej quad core to punkt wyjścia...

SLI sobie daruj...

8GB ramu, czy ile maksymalnie zmieścisz w slotach, zależy od płyty, a w tym temacie, to ja nic nie wiem...

Cholera, to jest taka suma, że jak bym coś złożył, to i tak prawie połowa by pewnie została na piwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad core ... no tak :D to lepszy wybór wyleciało mi z głowy a co do 8gb to pewnie już by musiał sobie kupić 4x2gb a w tym przypadku cena byłaby już naprawde wysoka ...

 

po drugie miałem styczność z płytką asusa (dokładnie nie pamiętam symbolu ale najwyższa półka) w której max ruszało 3gb bez ostatniej kości bo bios był za stary i nie dawał rady a nowego który by to ruszył jeszcze nie było ... więc nad tym też warto sie zastanowić albo zakupić 2x2gb ale z lepszym taktowaniem, zamiast bez sensu wchrzanić 8gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad core ... no tak :D to lepszy wybór wyleciało mi z głowy a co do 8gb to pewnie już by musiał sobie kupić 4x2gb a w tym przypadku cena byłaby już naprawde wysoka ...
Teraz pamiątki są tanie jak ten Masterowy jabol. ;)

Tylko brać ile się w rękach zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujesz się na jeden procesor, dużo pamięci i SLI, tutak masz ciekawą propozycję co do płyty głównej (obsługa Intel Core2 Extreme Quadro, SLI, 4 sloty pamięci, max. pojemność pamięci 32GB(sic!))

Wracając natomiast do karty graficznej, to jeśli jesteś zapalonym graczem uważaj na karty Quadro, bo zdaję się, że nie są jeszcze kompatybilne z DirectX10, ale nie mam pewności.

Co do innych opcji, to może coś na Xeonie?;)

 

Edit: Co za dzień, zapomniałem linka: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abit/Socket_775/chipset_nVidia_nForce/Abit_Fatal1ty_FP_IN9_SLI/pelny,id,37944/

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor odpowiada za czas renderingu - im szybszy (w testach 3D Max) tym szybciej policzysz obrazek i zrobisz wiecej prob przed ostatecznym renderem. Nalezy uwazac na testy procesorow np. moj sprzet z podpisu w tescie Cinemabench jest tylko o pare sekund gorszy od Core Quad. A w tescie z Maxwell render czy V-ray wypada 2 razy gorzej.

Pamiec - ma rowniez duzy wplyw na czas renderingu. Jezeli bedziesz mial zbyt malo pamieci to procesor przy bardziej skaplikowanych scenach bedzie korzystal z dysku twardego - konsekwencja - uzycie procesora bedzie wynosilo zaledwie 10-50%. Czyli mozesz miesc super procesor, ktory nie bedzie w pelni wykorzystantwany. Musisz wiedziec czym bedziesz sie zajmowal. Dla przyklady na moim sprzecie z podpisu, na XP (ktory zjada 256MB) moge odpalic 2 pomieszczenia z pelnym umeblowaniem i bajerami typu kwiaty, dywany itd i render liczy mi sie w 1600x1200 bez problemow z pelnym obciazeniem proca.

Grafika to juz najmniej wazna rzecz. Nie moze byc za stara. Najlepiej wybrac jakas srednia z obecnie dostepnych na rynku. Moj GF 7300 spokojnie wystarcza. Chyba ze lubisz grac to szalej :)

 

Teraz moje propozycje

Procesor. W lipcu ukaze sie konkurencja dla Core 2 Duo, czyli 4 rdzeniowa Agena. Podbno kazdy z rdzeni ma byc 30% szybszy od rdzenia C2D co da jakies 2,6 raza lepsze wyniki w renderowaniu. Warto poczekac, zeby zobaczyc co z tego wyniknie. Mozesz tez podkrecic procesor. W przypadku C2D jest to bardzo proste i opacalne. Pare porad ze stron OC i ze swojego proca wykrzesalem 80% wiecej mocy. Minus podkrecania to pamiec, ktora bedzie musiala byc w dwuch kosciach (przy 4 sa problemy ze stabilnoscia). Pod koniec roku ma sie za tez ukazac Intel Penryn (2x2 rdzenie) ktory bedzie mial ogromne mozliwosci podkrecania i 4 rdzenie o podobnej mocy obliczeniowej co Agena.

Pamiec. Minimum 2GB (Vista zjada na dzien dobry 512MB) Ale przy twoim budrzecie polecam 2x2GB.

Grafika. Najlepiej patrzac w przyszlosc kup sobie karte wykorzystujaca DX10. Nie wiem czy warto pakowac 2000zl w GF8800. Lepiej pomysl o czyms w stylu GF 8600GT. Do podgladu w maxie jak znalazl, a kazda gra ci bedzie na tym smigac. Za rok jak stanieje 8800 do 500zl to mozesz sobie zmienic i zaoszczedzisz jakies 1500zl !!

 

Zastawnow sie czy bedziesz podkrecal procesor czy nie bo od tego wiele zalezy. Ja uwazam, ze warto i mozna na tym sporo zyskac za niewielkie pieniadze. Najlepiej kupowac sredniej klasy sprzet pobawic sie w OC, a za oszczedzona kase sprzedac to po roku i znowu kupic sobie cos nowszego. Na twoim miejcu nie wydawalbym calych 10k na skrzynke. Pomysl jeszcze o monitorze!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taką kasiorkię do wydania //fajnie, ja bym zastanowił się nad dwoma rzeczami -> po co? wydać 10k na kompa który za 4-6 miechów straci przynajmniej połowę wartości, po drugie pod koniec roku wchodzą nowości od Intela + nowe płyty + pełne wspomagacze pod DDR3 ;>, więc . . .

SLI to dobre rozwiązanie, choć w tym wypadku nie wiem czy do końca trafione.

 

Więc jeśli już pomimo wszystko planujesz wydać te 10.K zaiwestuj w dobre szybkie dyski, pamięć to 4GB i styknie // chyba że przesiądziesz się na inny os' niż XP //

naprawdę mocny zasilacz, i jakiś Quad CORE. i przede wszystkim w b.dobrą płytę.

 

a jeszcze lepiej idź do jakiegoś prof. sklepu i zamów sobie workstation ;).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLI - połączenie dwóch kart graficznych ---->

 

"Technologia NVIDIA® SLI™ to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające na inteligentne skalowanie wydajności podsystemu graficznego poprzez łączenie wielu rozwiązań graficznych NVIDIA w jednym systemie z chipsetem NVIDIA nForce® SLI."

 

http://pl.slizone.com/page/slizone_learn.html ---> tutaj więcej informacji :)

 

to info dla: empeck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nvidia.com/object/quadro_sli_rendering.html

 

polecam lekture... podejrzewam ze jesli quadro (ktore nota bene ma byc

wlasnie do tego, nie radzi sobie z np maxem w sli ) to tym bardziej gf

nic nie da.

 

nie mowiac juz ze quadro do sli to sa raczej modele po 3000PLN+/sztuka

 

ja bym zainwestowal ta kase w dobra plyte, pamiec i np raptory czy tym

podobne, duza obudowe z zasilaczem porzadnym.

 

cpu i gpu jako ze starzeja sie 10 :) razy szybciej niz pozostale podzespoly

bym wybral po price/performance ratio ;), imho wole chocby i zmieniac

karte za 500 zl co 3 miesiace niz wydac 2000 raz na rok. siurek od

posiadania przez kwartal najmocniejszej karty na rynku wiecej juz nie

urosnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności