Skocz do zawartości

jakiego chciałbyś/chciałabys mieć kompa


jezyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płyta z jak największą liczbą miejsc na RAM. Ram'u tyle ile tylko się da procek (nie bede wybredny) AMD Athalon 64 (mam słabość do tego procka :D) GeForce 8800GTX. Jakis Tablet Wacoma Klawiatura i mysz PRZEWODOWA mysz nie z rolka a z kulka, optyczna. i jeszcze jedna rolka na klawiaturze no i 3d navigator, bo słyszałem, że przydatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Rzecz jasna wszystko co najdroższe ^^

 

Nie wszystko złoto co się świeci ;), i tak samo nie zawsze najwyższa cena jest wyznacznikiem najwyższej jakości ;) . . .

 

Pomażyć dobra rzecz, ale zamiast marzyć to do roboty lepiej się weźcie ;)_ ja swoje marzenia/plany realizuję . . . i . . .

 

Powodzenia

i Pozdr

 

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że jak najlepszy .. bez limitów.. bo CG, zwłaszcza 3D pożera wszystko co ma pod ręką.

 

Mi starczą dwa znośne kompy (core2duo jakieś ok 2*2.6, 4GBramu , jakaś grafa, jakiś dysk +dobry zasilacz)

bez wielkich wymagań... ale ważne aby były dwa... bo strasznie sporo czasu sie traci na renderach.. nie można nic innego modelować w tym czasie :/

Połowę swojego "marzenia" mam prawie spełnione. :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C64C.jpg

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_64

 

-Procesor: 0,985 MHz

-RAM: 64 KB

-Karta graficzna wyciągająca rozdziałkę 160x200, 16 kolorów

(można podkręcić do 320x200) z TV Outem!!

-Magnetofon ze śrubokrętem.

-Dżojstik (Szczególnie przydatny do ZBrusha trójeczki)

 

do tego 3ds Max 9 na 20 kasetach

 

Zalety tego kompa to przede wszystkim renderowanie w Maxwellu w czasie rzeczywistym (sss to pryszcz) i swobodna, płynna praca nawet na modelach do 100 milionów polly.

 

Polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie... hehe :)

CPU - Intel Xeon MP Processor 7041 (~13 084zł)

Pł. Gł. - Asus DSBF-D/SAS (~2 038zł)

GPU - PNY Quadro Plex 1000 Model III (~88 750zł)

RAM - 4x Kingston DDR3 2x 1GB 1375MHz CL7 (~7 752zł)

Zasilacz redundantny 2+1 600W Chieftec MX3-6600P (~2 108zł)

Monitor - 22.2" Eizo CG221-K black (~19 973zł)

Razem tylko około 133 750zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus

dobry komp to podstawa. Alew nie za dobry. zbyt high-endowy sprzecior u poczatkujacego powoduje złe nawyki - zbyt ciezkie siatki itp.

Wyobrazmy sobie że ktos 3 lata temu miałby sprzęcior dzisiajszej generacji - czyli ówcześnie absolutny high-end. Czym to by zaowocowało ? - zależy od człowieka .

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj najlepszy komp(ot?) to kompot z jablek

Składniki:

• 3 i 1/2 kg twardych jabłek

• 1 litr wody

• 25 dag cukru

• 2 cytryny

• 3/4 litra białego wina

• 3/4 litra wody

• cynamon

Sposób wykonania:

Jabłka obrać i przekroić na pół, usunąć gniazda ( powinno zostać około 3 kg). Przełożyć do słoików, układając ciasno. Przygotować zalewkę: zagotować razem wino, wodę, cukier i sok z cytryn, dodać cynamonu.

Zagotowaną zalewką zalać jabłka. Słoiki zamknąć klamrami i wstawić do garnka z temperaturą wody taką samą jaką ma zalewka. Podgrzać do około 80 stopni C i pasteryzować 17- 20 minut. Słoiki przełożyć do innego garnka z temperaturą wody około 65 stopni C i schładzać je powoli dolewając zimnej wody. Klamry zdjąć dopiero następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa, który mi wystarcza na wszystko co robię do projektowania graficznego:

P IV D 3.0

2GB ram DDR2 667 dual kingston

80GM SATA II + 250 GB seagate

Asus GF 7300GT + płyta P5B

 

Styka mi to na ponad 100%, ale mam prośbę jak by ktoś z Was nie miał co robić z pieniędzmi to poproszę o After Effects 6.0 lub Combustion. Tak po koleżeńsku, gest naprawdę w słusznym celu.

 

 

 

Sprzedam 1GB DDR Kingston, 2x40GB ATA IV, ZASILACZ 300 W - zbieram na After Effects.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa ludzie ktorzy robia "amazing cg" na 256ramu, 1GHz cpu i GeF4 wiec dobry sprzet ulatwia sprawe, ale to nie wszystko ;)

jak sobie tu czytam ze niektorzy maja po 8gb ramu to mnie sie to w mojej malej (1 gigowej) glowce nie miesci [lol] ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro sie tak sentymentalnie zrobilo,

to wspomne mojego DX460 z 16MB ramu na ktorym gralem w dooma i uczyłem się 3d studio 4 (na DOSie), a najwiekszym marzeniem grafika był SiliconGraphics na procku Alpha 64bit 1GHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności