Skocz do zawartości

POSTAC 3D: Autoportret


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

Coz, nadchodzi taki czas w zyciu kazdego czlowieka, ze chce sie zmierzyc z tematem trudniejszym, niz kuleczki i kubeczki. Mozna sie wtedy zabrac za swoj pokoj, swoj telefon, albo... swoja morde;)

 

Tak oto debiutuje w temacie 3D. Na pierwsza w zyciu glowke wybralem swoja wlasna, bo referek mi nie brakuje. Podobienstwo ponoc jest, ale ja juz nie potrafie tego stwierdzic. Duzo czasu poswiecilem, zeby uzyskac okreslony efekt, ale juz mi sie nie chce, za slaby jestem w tych klimatach. Moze nastepnym razem;)

 

Modelowanie powoli dobiega konca i to byla chyba najlatwiejsza czesc;) Nadchodzi pora na texturki i siersc, a z tym moge miec problemy. Na razie sam, podparty tutorialami sprobuje nalozyc sobie \"skore\" i dopiero wtedy bede liczyl na opinie, krytyke i rady.

 

Jak juz to skoncze, to zajme sie swoim cialem;D

 

C&C mile widziane, szczegolnie od modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie bardzo dobrze. Nie znam się zupełnie na modelowaniu postaci, dlatego niewiele ci pomogę. Wydaje mi się jedynie, że linia szczęki (pod uchem) jest zbyt ostra.

Jakbyś umieścił jeszcze swoje zdjęcie to było by super, bo teraz to niewiadomo jak ma się model do orginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny model, nie ma co gadac, siatka tez ladnie ulozona, czy podobna to wzoru? tego nie wiem bo nie widzialem zdjecia :P. Tak jak spojzalem na 1 render to mi sie Morfeusz przypomnial z Matrixa :D :P (bez urazy oczywiscie)

 

czekam na texturki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by DruG

chce zeby to byla fajna glowa, ladna twarz.

 

 

no to w takim razie:

-popraw ucho bo jest srednie (ostatnio modne sformulowanie na forum:\"stac cie na wiecej\" :D)

-na pierwszym renderze pod broda cos ci sie dziwnie uklada

-ok reszte wrzucilem na obrazkach - mam nadzieje ze czytelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa rendery, tylko zrzuty z viewportow, dlatego cienie wygladaja tak jak wygladaja. Moge wrzucic jakies rendery, ale dopiero jutro.

 

Kru: komentarze w moim dawnym stylu;) Niestety atmosfera max3d przytemperowala mi zabki;)

 

Wszystko poza \"rura kanalizacyjna\" jest efektem w viewporcie. Poligony w tym miejscu sa duze i swiatlo rozklada sie w ten sposob. Wrzuce renderki i troche powinno sie wyjasnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czarne kropki z liniami to zaznaczone mniejwiecej punkty napiec na czole

 

a czerwone to miesnie. wiem ze wiesz ze tam sa ale linie siatki na to nie wskazuja :D

 

P.S to moja subiektywna ocena z ktora oczywiscie mozesz sie nie zgodzic ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem swojego posta to widzialem tylko piersza poprawke. Of cuz z Twoimi propozycjami sie zgadzam i tak wlasnie zrobie. Dzieki:)

 

A jeszcze o szyjce, hehe - zapomnialem o niej w sumie, bo zrobilem wczoraj na szybko, zeby ja zaznaczyc i pokazac Gothamowi ;) Niewazne, zrobie porzadnie.

 

Ide ogladac \"Underworld\" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę DruG. Gratuluje debiutu. Można go na pewno zaliczyć do udanych.

 

Błedy są, ten \"grzebien\" jak to ktoś ujął rzuca sie w oczy - powstal pradopodobnie podczas laczenia polowek glowy.

 

ps. Teraz to chyba zostaniesz zjedzony przez krytykujących :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo! Głowa moderatora DruGa!! Koniecznie musisz później udostępnić model, żeby każdy w zaciszu domowego komputera mógł ją deformować, ugniatać, zrzucać z 20 piętra (tu kwestia edukacyjna, bo trzeba wymodelować budynek) i dawać upust nerwom za Twoje cięte komentarze :))

 

A tak serio - bardzo mi się podoba (ale jak chciałeś, żeby była ładna trzeba było poprosić o moje zdjęcia;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego sie nie domyslalem ze ktos nie na to odważy. no no gratulacje odwagi... no i oczywiscie wykonania.

nie wiem czy to tez efekt rzutu z okienek widokowych, ale jest dziwne ostre sciecie skóry na lni od nosa do końców ust.na pierwszym rzucie to widac.ale takczy inaczej to mam jedna proźbę- smile:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS - Absolutny Brak Szyi :D a co do twojej miny na pierwszym obrazku... to wyglądasz jakbyś myślał \"Pier... się\", lub \"Mam was wszystkich w doopie\" ;)

a tak serio to naprawdę udany model, ładna siatka, nic tylko czekać na tekstury :)

pozdrawiam [piwo]

P.S. Leander, prawie bym wypluł kolację ze śmiechu jak czytałem twojego posta [lol2] ale pomysł świetny, jestem za :];) a jak nie dostaniemy modelu to zawsze można będzie zapisać finałowy render i \"ulepszać\" go w PS, hyhy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę kogo my tu mamy? hehe! No to będzie weosło Mr.DruG :) Cała przyjemność po naszej stronie...

Modelik zapowiada się dobrze... rzeczywiście topologia siatki jest oki... czyściutko poprowadziłeś medelik a to się chwali, bo przy deformach i morfach do animacji nie byłoby krzaczorów, ale nie wiem czy zamierzasz animować swoja facjatę? Niech DruG przemówi! Chociaż parę słów do mikrofonu... a potem niech zatańczy! ojej zapędziłem się. Apetyt rośnie w miare jedzenia podobno :) Jak juz naprawisz błędy to teksturki i światło zaważą na całości bo do samego modelu raczej nie będziemy wracać... trzymam kciukole! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toscie sie rozmarzyly dzieci moje :P

 

Kris: ja wiem, ze Ty wiesz, ale to jeszcze nie ten poziom;) Mysle jednak, ze przyjdzie czas, gdy wirtualny DruG wystawi jezor wszystkim, ktorzy tak bardzo chca sie na nim wyzyc :P

 

--------------

 

Przyznaje sie bez bicia, oklamalem Was strasznie. Oklamalem strasznie, bo na poprzednich obrazkach to nie bylem ja. Tzn. jezeli to bylem ja, to nie wiem kim jest koles na nowych renderach;)

 

Sklamalem jeszcze w jednej kwestii - ze nie zalezy mi na podobienstwie. Guzik prawda, dzisiaj caly dzien dlubalem te morde, porownywalem proporcje, itp. Teraz nawet ja widze podobienstwo:)

 

Tyle dlubania na dzisiaj. Wrzucam tylko rendery, bez siatki, bo musze ja jeszcze poprawic w kilku miejscach, dla malkontentow;)

 

Dla zabawy wyrenderowalem z translucency i swiatlem \"atmosferycznym\".

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry: zgadza sie, ucho jest kiszkowate. Nie chce mi sie za nie zabierac, ale w koncu bede musial;) Na pewno poprawie.

 

Patrzac \"swiezym\" okiem widze, ze to jeszcze nie to. Gebe mam szersza, zuchwe troszke bardziej cofnieta, a na nosie nie mam takiego syfa. Generalnie wygladam lagodniej;) Na pewno duzo da dodanie brwi i rzes, bo to moj charakterystyczny element twarzy.

 

No wlasnie, brwi Shagiem? Nigdy nie uzywalem i boje sie, ze wyjda krzaczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz animacji to brwi chyba lepiej będzie zrobić splajnami, z włączoną geometrią i z gradient ramp w opacity (tak jak w jakimś tutorialu były robione rzęsy).

W ten sposób będziesz miał większą kontrolę nad nimi.

Ewentulanie możesz stworzyć kilka splajnów i przypisać im mod. Model Hair i skorzystać z Shag: Hair\'a.

Shag: Fura nie polecam - choć dla zabawy możesz wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no . teraz juz bardziej mi sie podoba :D

 

fajny wyraz twarzy - skrzyzowanie cynizmu, z przesmiewczym grymasem niezadowolenia :D

 

najbardziej mi sie podoba ten siny render - jestes synem szklarza??? (CIEŃ!!!) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniłeś nam swoje fotki to teraz nie masz wyjścia. Model musi być podobny do oryginału.

I tak na pierwszy rzut oka to twoja twarz jest odrobinkę bardziej okrągła. Szczególnie, jeśli chodzi o szczękę. Ale mogę się mylić :).

 

Ps. Najpierw skończ kucharza. Ciekawiej się zapowiada. Potem dokończ głowę.

Ciekawy jestem jak sobie poradzisz z teksturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności