Skocz do zawartości

Question/Answer z Magdaleną "Intervain" Dadelą


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

intervain_qa.jpg

 

Chciałbym przedstawić wam Magdalenę Dadelę na naszym forum znaną jako Intervain, zgodziła się ona przedstawić swoje prace oraz odpowiedzieć na wasze pytania.

 

 

 

Magda Dadela Portfolio

 

 

model.jpg

 

 

 

Magda Dadela Portfolio

 

 

Regulamin :

  • Zadajemy poważne pytania, na poziomie,możemy pytać o porady i tak dalej. Natomiast nie prosimy o tutoriale i podobnego rodzaju rzeczy
  • Magda ma prawo wybrać pytanie na które chce odpowiedzieć bądź nie, dlatego nie płaczemy w wątku że nie odpowiedziała na pytanie, bo kara będzie surowa
  • zachowanie kultury w wypowiedziach i pytaniach

W wątku zaczynamy zadawać pytania dopiero wtedy, gdy Magda się przywita, wszystkie wcześniejsze posty będą kasowane

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

 

ja mam pytanie moze nieambitne, ale bardzo mi sie to ciekawi :) Jak sie pracuje w takiej firmie jak Ubi ? podejrzewam ze jest to moloch ;) jaka jest tam atmosfera ?

 

Czy podobaja Ci sie projekty przy ktorych przychodzi Ci pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeń dobry bardzo;D

 

Zdaję sobie sprawę, że odpowiedź na moje pytanie to kwestia dość indywidualna, jednak chciałbym, abyś przybliżyła troszkę, na ile w Twoim przypadku, niewątpliwy sukces i sam fakt samorealizacji, był udziałem Twojej przygody z VFS, a na ile po prostu tego, że masz niesamowity talent;) Można się pokusić o stwierdzenie, że nauczyć się można wszystkiego, ale 'instytucja' talentu i predyspozycji, mimo wszystko pozostanie chyba niezagrożona;)

 

Czyli już konkretniej, czy byłabyś w stanie osiągnąć wszystko o czym do tej pory możesz powiedzieć, że jest to jakiś Twój sukces, gdyby nie wiedza i doświadczenie zdobyte dzięki VFS?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam;)

tak na poczatek to musze stwierdzic ze jestem twoim cichym wielbicielem Magdo;)

teksturami tez sie zajmujesz czasami w Ubi czy tylko czysty modeling?i jak jest w Ubi, sa "environment artysci", ktorzy zajmuja sie tylko modelowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdo !

 

Ja też mam kilka pytań do Ciebie :), mam nadzieję, że zanadto nie przynudzę :):

 

1) Czy na kierunku 3D Animation & Visual Effects nauczyciele skupiali Twoją uwagę głównie na digitalu czy może miałaś tam doczynienia również z formą tradycyjną (rzeźba, rysunek, malarstwo) ?

 

2) Widziałem Twoje prace 3D, ale uwagę zwróciłem także na pracę 2D, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zastanawia mnie fakt, czy aby nauczyć się malowania komputerowego lepiej jest wcześniej znać podstawy tradycyjnego malarstwa ?

 

3) Mam jeszcze pytanko dotyczące używanych programów do modelowania w Ubisoft Cinematics. Czy osoba poruszająca się w takich programach jak 3ds Max, Maya czy Lightwave (+ sculptery) ma możliwość dostania się do takiej firmy jak Ubisoft, nie znając programu XSI ? (zalóżmy, że ta osoba jest ekspertem w modelowaniu istot żywych :)).

 

4) Nie wiem czy jest to pytanie na miejscu, ale chciałbym się Ciebie spytać czy osoba przyjmująca Cię do pracy w Montrealu wymagała znajomości programu Softimage'a, odrzucając przy tym inne tego typu programy, "ponieważ cała firma pracuję w XSI" ?

 

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź !

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

super :)

nie wiem czy takie pytanie nie padlo bo wszystkich pytan nie czytalem :)

mianowicie:

-Jak to sie stalo ze zaczelas prace w Ubi? jak mozna chcialbym uslyszec historie rozpoczecia kariery :D

pytan wiecej nie mam :)

ale chce tylko pogratulowac ogromnych umiejetnosci 2d jak i 3d (ktore bardziej mnie interesuje;))

nic tylko zyczyc kolejnych sukcesow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus:)

Magdaleno, gdzies napomnialas ze po pierwszym uruchomieniu Z-Brusha mialas ochote wyrzucic komputer przez okno:P

Moja reakcja byla podobna:)

Powiedz wiec prosze jakie byly te poczataki, jak wygladal i przebiegal proces "asymilacji/zapoznawania/bratania sie" ze Z-Brushem (i innymi?)?

 

Wiem ze pytanko to nie jest moze (ciagle pada to slowo) "ambitne", ale chcialbym sie tego wlasnie dowiedziec:)

pozdrawiam serdecznie

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK - Masz racje Ubi jest wielkie i pracuje tam baaardzo duzo ludzi, w godzinach lunchu to widac... praktycznie to fabryka hehe [nawet budynek jest bylym budynkiem industrialnym i jeden juz nie wystarcza]. Pracuje sie swietnie chociaz sa i male mankamenty... na przyklad fakt, ze ja nie znam francuskiego nie ulatwia mi zycia :) tutaj zatrudniaja w wiekszosci talent lokalny wiec 99% zawsze rozmawia po francusku.. .poza tym zebrania i takie tam sa po francusku a teraz i photoshop ma byc :eek: [a ja nawet po polsku bym nie wiedziala co gdzie jest ;)]

 

ogolnie jednak jest swietnie i podoba mi sie to co robie... w nadchodzacym tygodniu bede pracowac nad czyms bardzo ekscytujacym wiec juz w ogole jestem happy ;)

 

mrkrzysiek - hehe to zabawna historia i wszyscy sie ze mnie nabijaja... no coz po prostu obejrzalam Gdzie jest Nemo i jak doszlam do zolwi to stwierdzilam, ze mam moje studia doktoranckie [robilam doktorat z anglistyki na UJ] w nosie :) Potem tylko trzeba bylo wpasc na to jak sie nauczyc tego co zobaczylam na ekranie... mialam ta przyjemnosc, ze w szkole jednym z mentorow byla pani odpowiedzialna za zdjecia w tym wlasnie filmie... maly swiat...

 

RENUAL - slawy?! haha - nie wiem czy w swiecie CG mozna o czyms takim mowic... szczegolnie, ze praktycznie wszystko co robimy to praca zespolowa... prace w Ubi dostalam po tym jak moj reel zostal zamieszczony na CG Talku - moj szef akurat szukal kogos na wolne stanowisko i spodobalo mu sie to co zrobilam w szkole... zadzwonil do mnie, porozmawialismi dokladnie 10 minut i dostalam prace... szybko i bezpolesnie... choc pozniej droga przez immigration w Quebecu byla znacznie dluzsza... nie ma latwo:cool:

 

 

Touch - hmmm mysle, ze jedyne co VFS daje to ogarniecie wielkiego tematu... tzn. skierowalo moja uwage na to co trzeba wiedziec a co sobie odpuscic... Wiem, ze po tym jak kilka reeli absolwentow bylo widocznych na CGTalk wielu wydaje sie, ze to pigulka na sukces...Niestety nie...Nie wszyscy dostaja prace z dyplomem VFS. Z mojej klasy w branzy pracuje okolo 1/3... to ta czesc, ktora siedziala w szkole przez 13 godzin dziennie, codziennie przez okragly rok i pomagala sobie na wzajem :) Tylko i wylacznie ciezka praca daje sukces... mysle, ze bez VFS zajelo by to znacznie wiecej czasu ale byloby mozliwe [co przeciez wielu udowodnilo :D] Ja chcialam isc do tej szkoly bo to rok skoncentrowanej pracy a ja jestem za stara na kolejne 5 lat studiow :rolleyes:

 

Jonasz_Real -zajmuje sie glownie modelowaniem [+sculpting] postaci... ostatnio takze nieco teksturowania, animacji [shapes] etc... praca nad filmem nieco zmienila rytm... ale przede wszystkim modeling.

co do XSI to owszem, w VFS to pierwszy program [+ MAYA, obecnie ponoc w wiekszym stopniu]

 

e=mc^2 - dziekuje bardzo :) ostatnio tak robilam nieco tekstur...Co do environments to w grach jest oczywiscie typowy podzial rol natomiast w Cinematikach nieco inaczej... jest 2+1 [nasz szef, ktory robi rozne rzeczy jak czas nakarze] modelarzy ktorzy robia environments + vehicles... jeden z nich jest glownym odpowiedzialnym za srodowiska a drugi za props i roznosci :)

roadrunner - 1. na vfs jest niewiele czasu na tradycyjna sztuke wiec warto sie przygotowac wczesniej... jest life drawing ale bardzo malo i rzezba [kilka lekcji ktore moim zdaniem byly do bani ;) choc niektorym sie podobaly hehe]

2. naturalnie lepiej jest znac podstawy... ja ich nie znalam, nie mialam pojecia o malowaniu i nadal mam niewiele... wiec ucze sie robiac studia anatomii i master-copies... nie mam ambicji bycia malarzem ale to uczy form, etc...

3. owszem! program nie ma znaczenia tylko to co robisz. Ubi uzywa glownie 3ds max przy produkcji gier - tylko w cinematics uzywamy XSI :)

4. to pomoglo bo nie musieli mnie uczyc ale zapewniam, ze taka nauka trwa tydzien jesli zna sie juz jeden program wiec nie widze problemow...

 

pikSar - dzieki wielkie!

 

nielot007 - juz odpowiedzialam powyzej :) i dziekuje bardzo :D

 

Simple_man - hehe! dzieki wielkie no i coz moge powiedziec... moj kolega wykol taki idiom "to pull a Magda" - poniewaz ja ciagle zmieniam zdanie jesli chodzi o projekty prywatne i nie moge sie zdecydowac na jeden... tutaj bylo tak samo ;)

 

tadzio - ech po prostu widzialam co inni z nim robia i zadzisnelam zeby, nie bylo innej drogi. no bardzo polecam gnomon dvd, to ulatwia zycie!

 

leszke_lenia - Dzieki :) ech niewiele ich jest i sa w portfolio ktore zawiesilam do czasu jak bedzie mi sie chcialo zrobic layout, nie cierpie tego zajecia ;)

Nie - nie mam zadnego klasycznego wyksztalcenia w tym kierunku... jak bylam mala malowalam caly czas ale oko 15 roku zycia jakos sie skonczylo na wiele, wiele lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zadają pytania związane z 3D i Twoim warsztatem, a ja może troszkę od tego odbiegnę… Magdaleno jakiej muzyki słuchasz podczas tworzenia (bo zakładam że w ciszy nie pracujesz), czy jakiś rodzaj, a może konkretny zespół ‘pomaga’ Ci podczas pracy nad projektami?

Tak samo jak poprzednicy, sukcesów, sukcesów i jeszcze raz sukcesów :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach superasnie pytanie i dzieki wielkie!

 

slucham przeroznej muzyki! - ostatnio glownie grupy Divine Comedy pracujac w domu i sciezki dzwiekowej serialu Doctor Who [jestem totalnym czubkiem jesli chodzi o Doktora Who, lacznie z udzialem w konwencjach.. jeszcze do przebierania sie za cybermana nie doszlo ale kto wie :p;)]

w pracy ostatnio ciagle sluchalam grup Rammstein, Apocalyptica i Muse :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: zapomnialem tobie pogratulowac i zyczyc ograonych sukcesow i rozrastajacej sie rzeszy fanow;]

po drugie: (malo ambitne) jak wyglada dzien roboczy w takim ubi, oraz w zwiazku z pracom czy robisz jakies modeliki,scenki etc "do szuflady"??

oraz: jakie gnomony moglabys polecic poczatkujacemu w zbrushu??

edit:

jeszcze jedno pytanko(może głupie,ale jestem ciekawy) czy narzuconą masz technikę wykonania modelu, tzn. uniwersalna z grubsza siatka(raczej kazda postac,obiekt powinien miec podobne zasady topologiczne itd),kolejność przechodzenia z xsi do sculptów etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magda.

Na wstępie gratuluję tak ogromnego sukcesu...i tego, że robisz coś co naprawdę lubisz...Miło się słyszy o tym, że kobiety są także w tej branży i coraz częściej odnoszą różne zwycięstwa.

 

Mam trzy pytania nieco odmienne niż 3D:

1. Czy zajmujesz się projektowaniem 2D?

2. Jakie szkoły projektowania graficznego w Stanach polecasz (2d, design, poster, typography)?

3. Czy uważasz, że spełniasz się w 100% w swoim zawodzie i co ewentualnie chcesz robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Magda.

 

Noto ja tez skozystam z okazki i zadam jedno pytanko :

- ile czasu zajmuje ci wymodelowanie, wysculpowanie, wykonczenie characteru ? (wiadomo ze zalezy od zlozonosci obiektu ale tak srednio mam na mysli) przy czym chodzi mi tu nie o domowy projekt a firmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne portfolio...gratuluję fajnej pracy i życzę sukcesów. Miło widzieć jak rodacy dobijają do czołówki światowej :D

 

Nie znam się kompletnie na 3D więc nie będę zadawał kompromitujących pytań :D hehe

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas - ehem... szczerze mowiac to nie pamietam dokladnie jakie te komputery w pracy sa ... dzialaja dobrze :p;) i szybko...

 

w domu mam calkiem prymitywne urzadzenie - Intel 4 3.2Ghz, 2 GB RAM... stary ale narazie wystarczajaco jary wiec sobie wciaz odpuszczam wydawanie pieniedzy na nowe czesci... choc przydaloby sie...

 

och czasem owszem... chyba kazdy ma czasem dosyc tego co robi :) ale to krotkotrwale napady. Najbardziej lubie sculpting, najmniej poczatek nowego modelu, kiedy jeszcze to ksztaltu nie ma :) + rigging, ktorego nienawidze!

 

mrkrzysiek - motywuje mnie to co widze na forach + rozne zainteresowania, jak film etc... czasem po prostu cos co mi sie spodobalo... bardzo inspiruja mnie malarstwo i rzezba... Co do technik to zwykle box modeling + patch modeling [zalezy od ilosci referek jakie mam... jesli mam rewelacyjne zdjecia to patch modeling jest najlepsza metoda, w innym wypadku z pudelka i na oko :)... a potem zbrush lub mudbox]

 

RENUAL - dziekuje :)

Dzien roboczy - hmmm... no coz do pracy mozna przyjsc o ktorej sie chce miedzy 6:00 a 10:00... praca trwa 8 godzin... zwykle kazdy pracuje nad tym co mu zadano :) Szef da jakas robote i trzeba dzialac... nie mamy zadnych scianek ani innych podzialow w studiu - tylko zwykle biurka co ulatwia kontakt ze wszystkimi naokolo... zawsze mozna zadac pytanie, etc... zwykle jest duzo pracy ale czasem bywa wiele dni bez niczego kiedy mozemy robic swoje :)

 

co do gnomon workshop oto moje ulubione:

1. Intro to zbrush Meatsa Meiera

2. Detailing Characters in Zbrush - Aarona Simsa

3. Digital Sculpting - Human Anatomy - Zaca Petroca

 

nikt mi nie narzuca jak modeluje i w jakiej kolejnosci :) choc naturalnie najpierw modeling potem sculpting [zalezy od tego jak daleko kamera bedzie od postaci etc] i sa zasady zwiazane z siatka ktorych po prostu trzeba przestrzegac bo rigging nie bylby mozliwy :)

 

Madison - Dzieki wielkie!

1. nie

2. nie moge nic polecic bo w Stanach nigdy nie studiowalam i nie mam pojecia jakie te szkoly sa...

3. dopiero zaczelam prace w tej branzy wiec jeszcze jestem debiutantem... mam nadzieje, ze bede w przyszlosci pracowac w filmie lub reklamie, bo reklama bardzo mnie interesuje!

 

_LoGaN_ - zalezy od tego czy postac ma byc na pierwszym planie czy nie... zwykle na postac drugoplanowa, high poly, mam okolo tygodnia... na postac pierwszoplanowa i realistyczna 2 tygodnie max :)

 

 

KLICEK - haha! tego nikomu nigdy nie zdradzilam ;) - powiem tylko, ze tego samego nicku uzywam od poczatku uzytkowania internetu i jest to akronim :D

 

 

JakkaS - dzieki :)

 

 

shadar_logoth - cintiq?! haha marzenie scietej glowy! Nie - w pracy uzywam Intuos 3 wielkosci 9x12 a w domu 4x6 - wystarczaja calkowicie... musze przyznac ze uwielbiam male tablety :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz kompletnie zadam kompromitujace a najpewniej nieambitne pytania :D

 

Po pierwsze primo - ile kosztuje rok w tej szkolce owianej legenda.

Po wtore - myslimy z zona i dzieckiem o emigracji do Kanady, jako jakas tam opcja na przyszlosc. Powiedz no jak tam w Quebecu z papierkami, wiesz moze czy faktycznie jest tak ze rodziny maja jakos latwiej czy tez moze Kanada tez sie juz zapchala Pakistanczykami jak UK na przyklad :D?

Po tych jakze fachowych pytaniach stricte CG :D jedno na deser, luzniejsze - w twojej serii "wild west" - mozesz cos wiecej szepnac jaka metoda udalo ci sie wymodelowac piora u tego Indianina i czy pomagasz sobie jakas referka przy modelowaniu wlosow czy, ze tak ladnie to ujme - "z glowy"?

 

Na koniec - rzezba tej kobiety z narzuconym woalem na twarz jest cudowna! Znakomity pomysl a wykonanie jeszcze lepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz Magdo. Wogóle jestes niesamowitą osobą, masz dużą charyzmę, to widac na odległosc. Domyślam sie, że jestes duszą towarzystwa w ubi. To jest najwazniejsze.:p

Mam drugie pytanie juz po za CG. Masz jakies inne zainteresowania? sporty?

Jeśli będziesz przypadkowo, albo nieprzypadkowo przejezdzała przez Polskę...mozna było by zorganizowac zlot. Gdziekolwiek będzie, napewno przyjadę. ;):p

P.s. Podziwiam twój talent.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdo;)

 

Po pierwsze gratuluje warsztatu i pracy w Ubi:)

 

Ja mam takie oto pytanka bardzo mnie nurtujace;)(sie nie smiac prosze;)). Moglabys napisac cos wiecej o szkole w Vancouver? Np ile kosztuja same studia? I jak wyglada rekrutacja. Czy trzeba jakies prace pokazac, czy placisz i sie dostajesz;)? Czy zapewniaja jakies noclegi tam? i najlepiej jakbys powiedziala w jakiej sumie zamknelo by sie utrzymanie tam przez rok :)

 

Jeszcze raz gratuluje talentu i pozdrawiam:)

 

Edit: Przeczytalem troche na stronie uczelnie, ale jak mozesz to napisz jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiscie rowniez gratuluje talentu i konsekwencji czy tez samozaparcia w rozwoju:)

Bardzo budujace to jest jak widac ze "sie da" jak sie chce.

 

Jesli chodzi o pytanie to rowniez przylaczyl bym sie do pytan o VFS. Domyslam sie ze glowna zaleta to fakt bycia z dala od domu, z dala od problemow i malych rozpraszaczy, czyli mozliwosc skupienia sie ladny kawalek czasu na swoim rozwoju i nauce. W warunkach domowych poweidzmy sobie szczerze wszystko idzie 10x wolniej i trudniej. Napisz prosze jak to wygladalo tam na miejscu. Wiadomo, wiekszosc pewnie czytala o tym na ich stronie, ale zawsze lepiej uslyszec opinie kogos kto to przezyl:)

Jak wygladal dzien pracy przecietny tam, co z wolnym czasem, znajomymi, mozna wyskoczyc na piwo z kims z gornej polki z branzy? Jak jest z wolnym czasem, z ewentualnymi powrotami na chwilke do polski (wogole to wchodzi w gre czasowo/finansowo)? Jak w rzeczywistosci tam stypendia wygladaja i mozliwosc uzyskania pomocy finansowej? utrzymujesz jakies blizsze kontakty z ludzmi z tamtad? dobra juz nie mecze :)

 

pozdrawiam i szczerze podziwiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ja chciałbym zapytać o możliwości rozwoju w takiej firmie. Oczywiście modelujesz... jasna sprawa. Ale czy jeśli chciałabyś po godzinach poduczyć się animacji, posiedzieć z animatorami i podpatrzeć trochę jak pracują... czy masz taką możliwość? Czy masz ewentualnie szansę poszerzenia swojej wiedzy o inne etapy produkcji, czy dostajesz swoją działkę i nie możesz wychylać nosa?

 

Pytanie pojawiło się, bo słyszałem kiedyś o tak zwanym "trybiku"... że pracując w takiej firmie zostajesz małym trybikiem, dzięki któremu cała machina działa poprawnie i bez niego by się rozpadła... ale jednocześnie nie możesz zaistnieć jakoś szerzej...

 

ile jest w tym prawdy a ile fikcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu, mam pytanie... chyba wcześniej nikt o to nie pytał (mam nadzieję, że nikogo nie powielam), a mianowicie jak długo zajmujesz się 3d i ile zajmuje ci średnio wykonanie jednego modelu??

 

Mogła byś napisać coś o tym jak się żyje w Kanadzie tzn. jak Kanadyjczycy odnoszą sie do Polaków/obcokrajowców itp.

 

Gratuluję talentu i życzę dalszych sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Cześć,

gratuluję sukcesu i talentu :)

Nie bardzo wiem o co zapytać, więc może po prostu ile czasu twojego życia zabiera na chwilę obecną zabawa i praca z 3D. Jak to było wcześniej, jak jest teraz. Jesteś z kimś związana prywatnie?? :)

Wiem, że to pytanie stricte osobiste, ale jestem po prostu ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - obecnie na kierunku 3d animation and vfx rok kosztuje prawie 40 tysiecy dolarow [drooobiazg ;)]

Kanada to cudowny kraj - musze przyznac, ze bedac przez rok w Van zakochalam sie w niej ale jesli nie znacie francuskiego to odradzam Quebec! Najlepsze miejsce to British Columbia lub Ontario... jesli chodzi o to czym zapchane to przede wszystkim chinczykami i koreanczykami ;)... ale i hindusow i pakistanczykow nie brakuje... :D

 

ech te piora sa mega prymitywne - zwykly box i troche sculptingu w zbrushu a potem zrobilam z jednego 3 subtoole i troche zmienilam... nie piekne ale ujdzie w tloku ;P

co do wlosow to te na kobiecie sa z glowy ale w wiekszosci uzywam referek do wszystkiego, nawet najmniejszych dupereli...

i dzieki :)

 

 

Reanimator - lol sorry! ale musze tez o cos zapytac - co sie temu orzelkowi stalo, cos go pozarlo?! ;)

 

 

Jonasz_Real - ech dzieki wielkie - nakadziles mi niesamowicie ;P Powaznie to mysle, ze bys sie zdziwil bo ja jestem raczej samotnikiem a nie dusza towarzystwa :D:rolleyes: - no charyzme to moze i mam ;)

zainteresowania - glownie film i literatura... sportowiec to ze mnie zaden ale ostatnio zaczelam cwiczyc i mysle o skokach spadochronowych... hehe powinno byc ciekawie...

 

Matti - Dzikuje. Studia w VFS obecnie kosztuja prawie 40 tysiecy dolarow za rok nauki + trzeba miec okolo 15 zeby wyzyc i zaplacic za mieszkanie bo Vancouver jest bardzo drogim miastem [jednym z najdrozszych w Kanadzie] a teraz jeszcze szykuje sie tam Olimpiada wiec bedzie dopiero kosztowne! Rekrutacja polega na pokazaniu portfolio ale wierz mi, ze to pic na wode i praktycznie wezma kazdego kto zaplaci :) biznes to biznes! Nie ma noclegow ani niczego podobnego i nie ma za grosz mozliwosci pracy podczas roku nauki bo sie niczego nie nauczysz... czyli musisz skads wydusic 55 tysiecy... za moich czasow bylo nice mniej :D

 

arturro - dzieki :D Ja jestem zdania ze owszem, jak sie chce to sie da wszystko zrobic ale trzeba sie totalnie poswiecic temu zamiarowi :)

Dzien pracy hehe - no coz przez pierwsze 6 miesiecy to normalne zajecia od 8:00 rano do 18:00 bez wiekszego stresu [poza ciaglymi zadaniami domowymi ;P]... pozniej zaczyna sie Sajgon ... dla mnie dzien zaczynal sie zwykle okolo godziny 14 - wtedy szlam do szkoly i do domu wracalam okolo 4 nad ranem... troche snu i nazat do szkoly... najlepiej pracowalo sie w nocy choc czlowiek zmienial sie w zombie ;P - a bylo takich wiele... poza tym praca w nocy dawala ta przewage, ze mialo sie cala szkole pelna komputerow do renderowania :D [no powiedzmy, bo jest ograniczenie do 10 naraz przy batch renderingu]...

Noc byla tez fajna bo ze znajomymi chodzilismy na dol do lounge i gadalismy sobie przez godzine ... Najlepsza czesc VFS to ludzie z ktorymi sie studiuje... przebywa sie codziennie razem calymi dniami i niemozliwoscia jest nie zawrzec przyjazni na cale zycie... ja jestem w kontakcie z wieloma osobami, mimo, ze teraz sa w odleglych krancach swiata :) [od Egiptu po USA po Szwecje etc...]

nie

co do czasu na wyjazdy to go nie ma :)

stypendia nie istnieja jako takie - jesli chodzi o pomoc przy placeniu za studia [chyba, ze jakies rzadowe dla Kanadyjczykow]... raz na 2 miesiace przyznawane sa 3 miejsca dla najlepszych studentow na dodatkowe 2 miesiace pracy nad reelem za darmo i w osobnym pokoju... przez te 2 miesiace taka osoba jest bogiem ;P hehe... Ja dostalam to stypendium i bylo milo - praktycznie wszyscy studenci chca cie o cos pytac i cie znac LOL - mile polechtanie po proznosci po tych 12 miesiacach szalenstwa ;P

 

x-DW-x)KilleR( - nie podam kwoty ale powiem, ze niewiele :) chyba, ze jestes producentem, w innym przypadku w tej branzy kokosow nie zarobisz...

 

 

Kris_R - hmmm... mozna sie uczyc dodatkowych rzeczy.. ja robie modeling ale przez ostatnie 2 miesiace nauczylam sie kilku nowych rzeczy zwiazanych z animacja etc... nie moge mowic czym jeszcze bo zdradze nature naszego filmiku LOL Mysle, ze mozna sie rozwijac w innym kierunku bez problemu...

 

ETA - 3d zajmuje sie od niecalych 2 lat - nie licze pierwszych 6 miesiecy w szkole bo to byloby klamstwo ;) - profesjonalnie [po ukonczeniu szkoly] dokladnie roczek mija :D

zalezy od modelu naturalnie... okolo tygodnia na drugoplanowy a 2 na pierwszoplanowy :)

 

Kanada jest tak zroznicowanym miejscem, ze w ogole nie ma tu problemow z tym skad jestes etc... Moze w Quebecu jest sprawa jezyka - niektorzy sa przeczuleni na punkcie francuskiego ale da sie wyzyc... w BC jest zupelnie bezproblemowo i ludzie sa super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zawsze w czasie odpowiadania pojawia sie nowe pytania :)

 

Ebor - inteligenty czlowiek nigdy sie nie nudzi :D - ok. sarkazm na bok ;) - lubie czytac, albo sobie pochodzic gdzies ale nie mam problemow z siedzeniem przed kompem bo tyle mozna robic za jego pomoca poza 3d :) ... ale jestem nieco pracocholikiem... mam taka zasade, ze jesli cos robie to dobrze albo wcale... choc szybko mi wychodza projekty osobiste bokiem i nie chce mi sie do nich wracac ;)

 

M@Ti - Ciekawosc to pierwszy stopien ;) nie jestem z nikim zwiazana obecnie :) - moje zycie ostatnio to byly ciagle przeprowadzki wiec byloby to trudne...

 

hgg - bardzo proste :) - render z zbrusha z materialem default [czerwony wosk] - to wrzucasz do Photoshopa i zmieniasz colour balance ;) ... w przypadku tego modelu anatomicznego bylo nieco wiecej trikow ale w podobny sposob...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata O_O.... omg jesteś mega talent, ja od 2 lat sie bawię 3d a tobie do pięt nie dorastam:P, nie ma co zaszczyt być na tym samym forum co ty :D.

 

PS. z jakich programów korzystasz oprócz XSI, ZBrusha i PS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda,

 

pytanko tego rodzaju: jak wygląda schemat pracy w Ubi? ile osób pracuje nad projektami? czy masz wolną rękę przy tworzeniu np: postaci czy musisz ściśle trzymać się wytyczonego przez kogoś konceptu? czy możesz sama decydować o wielu rzeczach czy jednak decyzję podejmuje kto inny, albo demokratycznie cały zespół?

 

[edit]

i jeszcze: czy w Ubi pracuje dużo kobiet? jak się ma stosunek męskiej części do damskiej?

czy możesz skrótowo opisać proces powstawania jakiejś animacji? głównie zależy mi na porównaniu z tym co się dzieje u nas w Polsce a za oceanem. czy są osoby zajmujące się "wszystkim" czy może każdy efekt to inna osoba, animatorzy nie bawią się światłami a rendererzy nie podanimowują postaci?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszczyt zadawać pytanie;)nie wiem czy jestem godny, ale zadam.

jak to mozliwe ze sie zarabia mało jezeli nauka nie jest tania(to są usa dolary czy kanadyjskie), wiadomo ze sie nie zarobi tyle co producent;)

Podoba ci sie na tym vfs(chodzi mi o ilosc zdobywanej wiedzy)?

i oczywiście gratuluje sukcesu

edit: podpisuje sie pod pytaniem renual'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja natomiast mam takie pytanie, jak oceniasz ogólnie poziom polskiego CG art'u? Polskiego mam na myśli krajowego. Jest kilka osób które sa dobre w tym co robia na tym forum.

Pytanie nr 2, jak długo przyzwyczajałaś się do tabletu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdo ;]

Gratuluje świetnego folio, Wspaniałych sukcesów i życzę następnych :)

Pomyślałem, że może równiez zadam jakieś pytanko.

Jedździsz po świecie, bywasz w różnych miejscach, spotykasz się z grafikami, z pewnością widziałaś wiele prac...jak na ich tle oceniasz Polskę na rynku Grafiki, VFX itp, itd? :]

 

btw. Czemu ja się dopier przy okazji takich zjawisk dowiaduję, że na tym forum kryją się takie gwiazdeczki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz na 2 miesiace przyznawane sa 3 miejsca dla najlepszych studentow na dodatkowe 2 miesiace pracy nad reelem za darmo i w osobnym pokoju... przez te 2 miesiace taka osoba jest bogiem ;P hehe... Ja dostalam to stypendium i bylo milo - praktycznie wszyscy studenci chca cie o cos pytac i cie znac LOL - mile polechtanie po proznosci po tych 12 miesiacach szalenstwa ;P

 

Teraz jest prawie tak jak podczas tego stypendium ;).

 

Wykonujesz także jakieś zlecenia poza pracą w ubi?

Jakie są twoje autorytety, osoby których prace wywoływały, lub wywoływują nadal w myślach jedną myśl "też tak chcę"?

 

W zasadzie troche wymuszone te pytania, ale... Większość tego o co naprawde chciałbym zapytać już wypowiedziana została... Pozatym świadectwem człowieka jest głównie to co robi, a nie to co mówi - więc wole oceniać prace (może bardziej pasowałoby podziwiać, ale bardziej gustuje poprostu w malarstwie ;) ).

 

W każdym bądź razie jestem pełen podziwu twoich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności