Skocz do zawartości

laptop HP 530


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/seria_500/HP_530__GH638AA__T2050_15_4__1024MB_80GB_Vista_H_Basic_/pelny,id,40354/

 

czy to się w ogóle do czegoś nadaje?

szukam laptopa do 3-4k do pracy w autocad. na laptopach się nie znam ale wydajność porównywalna ze stacjonarnym P4 2.8mhz 1gb byłaby idealna.

no i design obudowy jest bardzo istotny :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To "Intel Graphics Accelerator 900" wygląda mało zachęcająco, ale nie wiem jak to jest z akceleracją w autocadzie. Jeżeli z karty graf. nie korzysta, to biorąc pod uwagę wygląd klapacz chyba jest okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z bardzo złymi opiniami na temat Intel Graphics Accelerator 900 - podobno oferuje bardzo słabą wydajność w stosunku do kart ATI albo Nvidii - ale nie pracowałem na tym także na 100% nie moge zapewnić że to prawda

przekątna ekranu LCD 15,4 cali - chyba trochę mało do autocada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans, w którymś z wątków już pisałem o firmie z Lubina, która składa laptopy na komponentach jakie sam wybierzesz. Wszystko na bazie tzw. kadłubka ASUS'a. Brat kupił teraz ze znajomym laptopa do firmy. Zmieścili się w 4000zł przy 2GB RAM'u, 100GB dysku (7200 obr/m) i (nie wiem jak taktowany) ale dwurdzeniowy procesor. Jeśli chcesz podam Ci pełną specyfikację i kontakt. Kompy wysyłają też kurierem, więc nie miałbyś problemu z odbiorem. Na wszystko 2 lata gwarancji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat z obudową nie ma problemu, prezencja bardzo dobra;) Jak normalny laptop średniej, może nawet wysokiej klasy;)

 

Podaję szczegółową specyfikację:

 

Core 2 Duo T5500, 1,83 GHz, 2MB cache, FSB 667MHz

 

Chipset Intel 945PM

 

2048 MB RAM DDR2 667MHz

 

ATI Radeon X1600, 256 MB z Turbo Cache (pamięć do 512 MB)

 

Serial ATA 100GB Seagate 7200 rpm, z NCQ

 

15,4 cali, TFT WXGA Glare, 1280x800

DVD±RW DL

 

LAN 10/100/1000 Mbit/s

 

WiFi Asus IEEE 802.11bg

 

Bluetooth

 

Czytnik kart pamięci: MemoryStick/MemoryStick Pro, MultiMedia Card, SecureDigital Card

 

Złącza zewnętrzne:

1 x eSATA

1 x FireWire (IEEE 1394)

1 x RJ-11 (modem)

1 x RJ-45 (LAN)

1 x S-Video

1 x wejście na mikrofon

1 x wyjście na słuchawki

15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

5 x USB 2.0

 

Gniazda rozszerzeń 1x Express Card/54

 

Bateria: Li-Ion 6-cell

 

Windows XP Home Edition

 

24 m-ce gwarancji

 

Laptop robiony na kadłubku Asusa

 

Cena 4020 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat bo czuję że mogę pomóc :) zobacz na model CA M158N (lub M160S) z rodziałką wsxga+ (jedyny mankament to wystająca z tyłu bateria na jakieś 1,5 cm, aczkolwiek jest ona pojemna i starcza na długi okres pracy). Nie wiem czy AutoCad potrzebuje akceleracji 3D. Jeśli tak to dobrymi kartami będą geforce 7600,8600 albo od ati x1600. Jesli nie potrzebuje to karty typu intel gma (Graphic Media Accelerator) spokojnie wystarczą :) co do Sony Vaio - to dobre notki, aczkolwiek nie mają one serwisu w Polsce co może wiązać się z długim czasem naprawy :/ tak samo jak Acer - nie mają serwisu w Polsce tylko w Brnie w Czechach.

 

Skoro uzyszkodnikiem ma być kobieta to Lenovo odpada... dlaczego? bo ma mało wytrzymalą obudowę - szybko się rysuje i wyciera, a notek powycierany nie wygląda ładnie.

 

Co do Paviliona - są to notki może ładne, ale awaryjne... podobno piszczy dysk... :/

 

HP seria nc to dobry wybór - jest to seria profesjonalna - bardzo wytrzymala obudowa - bodajże kompzytowa, także nie będzie się tak szybko wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności