Skocz do zawartości

S.M.A.R.T - problemy


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

No i powracam z problemem dziwnie zachowującego się komputera;)

Wczoraj po nieudanej próbie przesiadki na 'nowego' kompa (nowość polegała tutaj tylko na innej platformie płyta główna-procesor), co mi pozostało to gruntownie wyczyścić podzespoły starego sprzętu, włączając w to rozbiórkę zasilacza. Maszynka na pewno dostała świeżego oddechu, jednak właśnie przed momentem miałem kolejny restart niespodziankę. Zresztą, nie spodziewałem się niczego innego;) Tym razem jednak w tle działa sobie HDD Health który na bieżąco monitoruje pracę dysku.

 

Na pokładzie mam Western Digital WD800JB-00ETA0 80GB. Wczoraj po złożeniu wszystkiego z powrotem do kupy wskazanie temperatury dysku w HDD Health sięgało maksymalnie 49 stopni, jednak po ściągnięciu bocznego panela obudowy, temperatura utrzymuje się w granicach 35 stopni. Co mnie jednak po tym spadku temperatury zmartwiło(o ironio) to, że parametr Seek Error Rate wykazuje nieprawidłowość, która miałem nadzieję jest wynikiem wysokiej temperatury, ale jednak nie.

Dokładne wartości wskazania:

Seek Error Rate (Value: 100; Threshold: 51; Worst: 253; Inc: -100)

Aż boję się pytać, ale czy może być to kłopot z pozycjonowaniem głowicy i czy rzeczywiście to dysk może być powodem tych wszystkim problemów?

Nadmienię jeszcze, że przed restartem dysk zaczyna jakby wykonywać jakieś operacje i wtedy pyk, i restart. Nie bez znaczenia będzie pewnie, że jakiś czas temu wskazanie miejsca na dysku systemowy wyglądało mniej więcej tak: -173403495630495,090435 (sic!)

 

Nie musicie mnie pocieszać, bądźcie szczerzy;D

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności