Skocz do zawartości

Co padlo? Plyta czy procesor?


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Padl mi komp. Po dluzszym okresie bezproblemowej pracy zaczal sie sam restartowac np. po rozpoczeciu renderowania w maxie.

 

Zrobilem format i podczas instalki systemu niebieski ekran o niemozliwosci skopiowania jakiegos pliku systemowego.

 

Format raz jeszcze. Setup winxp i znowu niebieski ekran z bledem systemowym numer...

 

Za ktorms razem udalo mi sie zainstalowac system ale przy pierwszym odpaleniu autorestart.

 

Rozkrecilem badziewie wyjalem wszystkie karty, wsadzilem, inny ram, grafike, nowy dysk i znowu to samo.

 

Poczatkowo myslalem ze to dysk, ale stary jak i nowiusienki jeszcze nie sformatowany dysk wykazywal podobne objawy.

 

Oba dyski po crashu instalki windy na starym kompie powodowaly podobne objawy przy instalacji systemu w zupelnie nowej konfiguracji - niebieski ekran.

 

Odpalilem z trzeciego dysku system na nowym kompie i z windowsa sformatowelem dodatkowe dyski.

 

W starej konfiguracji to samo.

 

 

Wiec procesor czy plyta? Nie mam na razie mozliwosci podmiany wiec pytam sie ekspertuf :)

 

stara konfiguracja:

Plyta asus a7v266-e

amd 1700+

 

nowa:

asus p4c800

p4 ht 2.8 ghz

 

wymiennie testowane:

512mb ram, 2x 256mb ram

garfika rivatnt, winfast gf5200fx, palit fg4200ti

dyski 3 barakudy seagate`a 80gb i caviar WD 40gb

 

system: win xp pro us, win xp pro pl

pierwotnie w starej konfiguracji NortonInternetSecurity 2003

wiec chyba to nie wirus?

 

help, help, help

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bluescreen - to co pamietam bo juz sie boje poraz nasty formatowac dysk

 

podczas intalacji: system nie moze skopiowiac pliku (.dll .sys za kazdym razem innego) z cd na dysk, masz problem z cd lub dysk jest do d... wybierz retry skip exit

 

po pominieciu kilku plikow i odpaleniu systemu: system nie moze znalezc pliku c:/windows/system32/config/system albo blad z baaardzo dlugim numerkiem (za kazdym razem inny) albo samoczynny autorestart bez uprzedenia.

 

Komunikaty na bluescreenach sa za kazdym razem inne aczkolwiek wskazujace trescia na problemy dysk - cd.

Probowalem jednak z 3 dyskami, 2 napedami cd i 3 plytkami instalcyjnymi z winxp i jednej z win2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlog mnie to moze byc plytka glowna, albo masz lipnego windowsa i to nic wspolnego z tym komunikatem moze zasilanie ci siada a to doprowadza do zaklucenia pracy calego urzadzenia, (wina moze byc w plycie, zasilaczu badz nawet w gniazdku, zalezy jaki zasilacz masz) ciezko stwierdzic ale wedlug mnie to nie wina procesora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej obstaje przy zasilaczu bo proc albo dziala albo nie bo to juz nie jest era 386 :D Co do plyty to bym sie nie przyczepial, a zauwaz ze jednak przy pIV sa 2 dniazda zasilajace a przy athlonie jest tylko jedna tasiemka;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tego jednoznacznie stwierdzic... jezeli z tej samej plytki dasz rade zainstalowac widowsa na innym kompie to na pewno jest to wina twojego kompa

majac zapasowe czesci ktore NA PEWNO sa sprawne zaczalbym po kolei systematycznie metoda eliminacji odrzucac rzeczy ktore dzialaja...

 

jeszcze nikt nic nie pisal o taśmach :) sprawdz je rowniez...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach durny jestem i tyle.

 

Quadysz bingo. W zadnym z testow nie uwzglednilem zmiany kabli.

Winowajca okazal sie byc piekny oplywowy cienki kabel hdd ktory wymienilem jakis miesiac temu by poprawic wentylacje.

 

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc.

 

W rewanzu opublikuje niedlugo niezalezne testy athlon1700 1gb ram vs Pentim4 HT 2.8 1gb ram dual channel wlasnego autorstwa.

 

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności