Skocz do zawartości

Overpainting - dyskusja


weedlog

Rekomendowane odpowiedzi

Biglebowski zarzucił temat overpaintingu. Może warto by założyć osobny wątek z czymś takim?

 

Ktoś kto robiąc jakiś obrazek utknie gdzieś po drodze mógłby zapodać ją do pomęczenia przez innych. Zawsze warto się przekonać co można poprawić w pracy, która jakoś nie wygląda odpowiednio imponująco a nie wiadomo co zrobić aby zaczęła wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tylko chyba nie zasługuje aż na osobny wątek:) Ja bym to swobodnie i niezobowiązująco widział w speedzie i zwyczajnie nie krygował się brac cudzesa ze speedu i podmalowywac zeby trafił tam z powrotem, wcale nie tylko prace przy których jest wielkimi literami deklaracja Do podmalowywania. Myślę że nikt aż tak delikatny nie jest żeby się obrażac. Inaczej jest problem z tym organizacyjny problem bo w jakie ramy to wpuścic? ma to byc kolejna minibitwa jak tygo. speed, tyg. koncept, minibitwa... rany, imo jest tego nadmiar już :) W sumie nie wiem czemu do tej pory tego w speedzie nie było, chociaż pojawia się czasami przy finished. No więc gdyby co uprzejmnie informuje że bez krygowania wszystko co w speedzie zamieszczam może sobie by podmalowywane, molestowane, katowane i dopiększane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że osobny wątek jest słuszny, bo:

1. W speedpainting'u zgodnie z zasadami nie można postować bez bazgrania a tu to by się przydało

2. W speedpaintingu mogłoby to być dość chaotyczne.

3. Bez osobnego wątku zapodany temat ma duże szanse na szybką śmierć :)

 

Można by ewentualnie jakieś zasady ustanowić. Np. postowanie pracki razem z wersją pierwotną czy cuś.

Ja tam się nie znam, ja tylko zwykły smarowacz jestem :) Niech się moderatorzy głowią he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych miejscach raczej nikt tym chaosem się nie przejmuje:) On tam i tak będzie. Wersja pierwotna przy podmalowanej pracy to słuszny pomysł. Wiesz, jest tak jakoś że nie bardzo mamy zwyczaj komentowac w speedzie po za ewentualnymi ahami i ohami:), w sumie czemu?

No i też pytanie np. skąd bra prace do osobnego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za osobnym watkiem. Stahlberg zrobil tak na CGTalk. Bo:

 

- nie kazdy moze sobie zyczyc, zeby go poprawiac

- jak ktos sobie juz zazyczy, to umiesci prace w odpowiednim watku

- bedzie jeden watek, zeby sledzic sugestie. Juz samym tym mozna sie uczyc, nie skaczac po kazdym watku w poszukiwaniu korekty

- zobowiazujecie sie do poprawiania kazdej pracy w galerii? Bo ludzie moga miec pretensje, dlaczego pomagacie innym, a im na przyklad nie.

- nie tylko speedy wymagaja poprawek, jest wrecz odwrotnie. Speedy mozna olac zupelnie, to tylko speedy. Kupa "pelnowartosciowych" prac wymaga korekt, takze - a moze przede wszystkim - te 3d. Zwykle lezy w nich kompozycja, jakies proporcje, swiatlo, itp. W koncu to takze obraz 2d, tylko stworzone inna technika. Zasady sa dokladnie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to wlasnie wprowadzi kompletny chaos bo zamiast szukac korekty w swoim watku bedziesz biegal do watku z overpaintami. Tam jeden Stahlberg sie deklaruje podmalowywac gdy ktos mu cos podesle, to jak by troszke co innego chyba. Moglby byc ewentualnie watek- galeria, gdzie nalezy swojego overpainta przeniesc ale niech on by i sobie byl w watku skad wzieto prace. Nie kazdy moze sobie rzyczyc zeby byc podmalowywanym, fakt, dlatego ja poprostu dalem prostą deklaracje ze nie mam nic przeciwko. Wlasnie taki osobny watek stawia pytanie czy nikt sie nie poczuje urazony bo dal pracke do podmalowania a nikomu sie nie chcialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigu, zalezy jak na to spojrzec, oba rozwiazania maja plusy i minusy:)

 

Jezeli chcesz to robic, to nie potrzebujesz raczej niczyjego pozwolenia, calego zamieszania. Po prostu pomagasz ludziom kiedy chcesz.

 

Rzeczywiscie - osobny watek to jeszcze wiekszy obowiazek. W watku Stahlberga niestety laduja prace zupelnie poczatkujacych i sie chlopaczyna najwyrazniej zniechecil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb, twój ostatni argument to nie jest argument przeciw osobnemu wątkowi raczej bo dokładnie tak samo może być w speedpaintcie.

 

Reanimator zapodał ważną sprawę: nie tylko speedpainty mogą być wrzucane do podmalowania. A takie nie-speedpainty zrobiłyby bałagan w speedpaintcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-speedpainty się postuje do wątku z którego były wzięte bo to forma komentarza poprostu. Nie ma zwyczaju komentowa do innego wątku niż ten w którym prace zapuszczono. Może poprostu nie kumam jak dokładnie miał by osobny wątek funkcjonowac. Ktoś kto chce żeby mu przymalowac wrzuca tam prace? No to obawiam się że też wszyscy się szybko zniechęcą, bo chyba zwyczajnie nie chce się podmalowywa wszystkiego tylko jakieś pracki które z jakiś przyczyn zaintrygowały do tego. Ale może mnie się wydaje tylko:) Ano właśnie, imo nie tylko ci tu wymienieni ale każdy kto ma ochotę, to powinno działa w obie strony - znaczy nie tylko ten po kim bazgrają się czegoś uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz... moze sie zrobic tak, ze w jakims watku "wymiatacze" zaczna poprawiac sami siebie, klocic sie, albo ch** wie co jeszcze ;D

 

Zarty na bok...

 

Nie wiesz jak mialby wygladac taki watek? Dokladnie tak jak mowisz i tak jak jest pod linkiem, ktory podalem. Kto chce, to linkuje swoja prace. I juz. :)

 

Od biedy mozna dodawac do osobnego watku takie pro-poprawki, z oryginalem i z podmalowka. Upieram sie przy tym, bo naprawde podoba mi sie, ze w jednym miejscu mozna sie nauczyc wielu rzeczy. Czy umialbys znalezc korekty Stahlberga w calym CGTalku? Nie sadze.

 

Tylko ze kopiowanie znowu dodaje roboty... Nie ma jedynei slusznego rozwiazania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji raczej jest nie do ustalenia, poprostu trzeba zobaczyć jak to będzie. I żeby było jasne nie zamierzam rzucać pracy dla overpaintingu. Liczę na to, że jeżeli będzie kilka osób, z których każda co drugi dzień coś maznie to będzie się to toczyć.

Oczywistą sprawą jest, że jak ktoś zarzuci w jednym poście wszystko co wypocił przez ostatnie pół roku to nikt mu tego nie przemaluje.

 

Miriam, masz dzisiaj wieczorem u mnie podmalówkę gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności