Skocz do zawartości

20- czy 22


eXec

Rekomendowane odpowiedzi

hej , planuje zmianę monitora

 

moze ktos sie podzieli wrazeniami pracy na 22 calach albo 20 - zastanawiam sie jaki wybrac - praca to glownie mayka zbrush - granie i www

 

narazie numer jeden to Monitor 22" Samsung LCD 226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja mam NEC MultiSync 20WGX2 (20"); rozdzielczość: 1680 x 1050 na matrycy: AS-IPS. Jestem bardzo zadowolony. Kosztuje trochę więcej od samsunga, ale kontrast, jasność i odwzorowanie barw jest zdecydowanie lepsze. No i lepsza matryca (chociaż te podobno w samsungu nie są złe... ale tak czy inaczej 10- czy 12-bitowe)... A na panoramie świetnie się pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno 20 cali jak i 22 to dosc spory obszar w pewnych zastosowaniach wiecej nie znaczy lepiej o ile do filmow, gier i innych rozrywek preferowane sa wielkie rozmiary to jesli chodzi o prace coraz wiecej ludzi decyduje sie na sredniej wielkosci panele, szyja i oczy mniej pracuja :)

 

natomiast panorama czy nie? tutaj tez roznie bywa, jesli chodzi o filmy to tylko wide screen, natomiast do pracy jedni wola panorame inni nie, z tego wzgledu ze ich wysokosc jest dosc mala. Kwestia upodobania.

 

Raczej bym nie wpadal zbytnio w entuzjazm widzac tanie jak barszcz panele o dosc sporych rozmiarach. Nie czarujmy sie dobry panel kosztuje nawet dzis kiedy sa one dosc powszechne a matryca matrycy nie rowna nawet tego samego typu.

 

UWAGA nie nabrac sie na recenzje w necie ( szczegolnie polskim ) praktycznie wszystkie testy sa sponsorowane :)

 

Nie wiem ktory model Samsung'a masz na mysli chyba 226BW owszem design dosc ladny, chodz pseudo fortepianowy lakier moze niekiedy draznic przez swoje wlasciwosci refleksyjne. Rozdzilczosc calkiem spora, jednak pomijajac te dwie kwestie jest modelem dosc przecietnym. Kolejna sprawa to Samsung postanowil zaserwowac potencjalnym nabywca loterie w postaci gorszych i lepszych paneli w ktorych raz mozna spotkac matryce TN Samsung'a III generacji a raz gorsza produkcji CMO co widac golym okiem, juz nawet stiker na tyle nie daje gwarancji jaki panel sie dostaje bo przyklejaja jak chca :) tak wiec odbija sie to na reprodukcji kolorow, jakosci i rownomiernosci podswietlenia itp.

 

Najwiekszym plusem matryc TN jest ich szybkosc, pozatym sa dosc tanie przez co mozna nabyc dosc sporych rozmiarow panel zbytnio nie uszczuplajac portfela. Jak dla mnie matryce TN sa najlepsze dla nalogowych Quakowcow Unrealowcow itp. :) musza miec myszke na kablu i szybki LCD a te wszystkie hiper super kontrasty 3000:1 mozna wlozyc miedzy bajki, widzac histogram przejsc tonalnych mozna by po tej krzywej na sankach pohulac :) a majac do dyspozycji w miare szeroka palete kolorow zazwyczaj z jej odwzorowaniem jest dosc licho.

 

Mozna by tak pisac jeszcze wiele :)

 

Natomiast co do modelu NEC MultiSync 20WGX2 to jest to dosc udany model bardziej skierowany do segmentu rozrywkowego z bardzo szybkim jak na matryce IPS czasem reakcji. Podswietlenie matrycy dosc rownomierne jednak wprawne oko w nocy przy pracy moze wychwycic to i owo.

 

Smialo moge powiedziec ze jasnosc matrycy w tym modelu wrecz wypala oczy , majac postawionego tego NEC'a obok dosc popularnego Gateway'a sprawil ze Gateway wogole nie swiecil :) tak wiec do w miare zadowalajacej pracy trzeba zjechac ostro z moca lamp :) jednak obraz w grach przy takiej wielkiej jasnosci zachwyca, kolorki soczyste jak na matryce IPS przystalo chodz do pracy az za bardzo.

 

Do minusow mozna zaliczyc slaba czern co jest bolaczka wszystch matryc IPS, natomiast gradienty mimo dobrej matrycy sa nadal widoczne, pozatym wiekszosc osob pracujacych wrecz sie zakatuje majac przed soba powloke Glare ktora odbija wszystko w okolo :) bardziej niz kineskopy CRT. Jeszcze nizbyt milym efektem jest mrowienie matrycy przy statycznych obrazach.

 

Z ciekawosci przez stanowisko testowe przewinely sie tez tanie panele giganty :) na ktorych jakosc obrazu byla wrecz tragiczna z punktuwidzenia grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na Samsung 203B 20' - rozdziałka 1400*1050. Jeśli chodzi o obraz to jest żyletka, nic nie pływa, nie lata. Podpięty na DVI GF7300 GT. Robię głównie na potrzeby druku, projektowanie graficzne, ilustracje itp.

 

Można narzekać na lampy. Już to zgłaszałem, że mi na czerni zbytnio świecą po bokach, wymienili mi panel i jest ok. Ogólnie to za te pieniądze i możliwości jest wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności