Skocz do zawartości

[Współpraca] - animacja krótkometrażowa - CS movie.


makler

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;)

 

Od kilku dni sobie tak myślę o animacji, krótkometrażowej, hmmm tak około 4-6 minut. Nie mam namyśli jednak zwykłej, jakiejkolwiek animacji, chodzi mi o animacje CS (Counter Strike).

 

Ci co grają w tą giereczke :D to wiedzą co to CS - movie (fragi, jakość, pomysł, intro, outro), jednak nie powstał jeszcze żaden film w formie animacji który przedstawiałby krótką historyje...

Sam gram i klan posiadam a zwykły film już kiedyś zrobiłem :) teraz więc myślałem o czymś troche lepszym, czymś czego jeszcze nie ma, praktycznie ...

 

Problem jest w tym, że ja jestem początkującym grafikiem 3d i moje modelowanie ogranicza się do "własnego pokoju, budynku = box"

 

Nad scenariuszem już trochę myślałem i mam kilka konkretnych pomysłów, nad samą animacją mógłbym pracować ale modelowanie ...

Uważam więc, że mógłbym zebrać ekipe od 6 do 8 osób a potem zajęlibyśmy się tym projektem...

 

Chciałbym tylko, żebyście wyrazili swoje opinie na ten temat i czy byłyby osoby chętne które w miarę sie znają na 3d - nie muszą być to osoby bardzo zaawansowane, które 3d mają w najmniejszym palcu. Wydaje mi się, że prace nad takimi i podobnymi projektami to dobry pomysł ponieważ zdobywamy doświadczenie przy pracy w grupie a i wiedza również się powiększa.

 

Szczegóły oczywiście bym wyjaśnił jak to ma wyglądać dokładniej, tylko nie wiem jak na do tego podejdziecie, a więc czekam na wasze opinie i odpowiedzi :)

 

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może przemyśl sam pomysł CS, jeśli miałby to być filmik zbliżony do tej gry, to napracujesz się, napracujesz, a efekt będzie i tak gorszy, niż przy użyciu samej gry. I nie chodzi tu o fragmovie, tylko historyjkę odegraną przez "aktorów" - kolegów, bezpośrednio w grze.

Spójrz np. na "Mine" do Battlefield 2, swego czasu bardzo popularny filmik bez specjalnego silenia się na coś nadzwyczajnego.

 

http://youtube.com/watch?v=IaSvTBPAwuU

 

Lub np Eagles United z Call of Duty - filmik naprawdę fajnie przygotowany

 

http://youtube.com/watch?v=5mYixC5zD0E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no dobra ale muszę wam powiedzieć, że właśnie znalazłem modele postaci i map do 3d, modele chodzą z mapami nie wiem, uważam, że może dałoby sie poprawić te modele żeby były dokładniejsze i coś wymyślić no albo od nowa zrobić.

Dlatego nie planuje tego robić sam tylko z grupą osób :) wydaje mi się, że mogło by wyjść coś fajnego :)

 

Uważam, że te zwykłe filmiki robią się już dla wielu nudne ... powtarzające się mp3, ta sama w kółko grafika, moim zdaniem gracze chcieliby zobaczyć coś innego co by zmieniło spojrzenie na prawdziwe pojęcie "film"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makler: napisze ci prosto z serca, na pewno sie obrazisz ale niestety widzielismy juz wielu takich

 

chcesz zrobic film, ale generalnie ty chcesz nadzorowac a inni maja robic, po czym ty tylko bedziesz mowic tak albo nie. Wysakakujesz z niczym a chcesz zeby ludzie poswiecali roboczogodziny zeby robic za darmo. Rozumiesz?

 

Nagraj najpierw chociaz glupi film z demek cs'a ale z fabula twojego piora, pokaz nam to, a zachecisz. Bo jak narazie to przewiduje wszystko jako "chcesz robic ale i tak sie zgubisz we wszystkim w 10% postepu i zmarnujesz prace ludzi". Kumasz?

 

Obejzyj demka powyzej. Maja fabule, cos sie dzieje, czuc klimat np. 2ww itd. A ty przychodzisz i chcesz zrobic filmik (jeszcze do tego od nowa a nie na modelach)

 

Krokto i zwiezle. Napisz scenopis, pozniej scenariusz, pokaz co zrobiles do tej pory a pozniej pros o pomoc. Bo w druga strone to nie dziala.

 

btw: fajny ten filmik z Battle Field

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, w sumie to sporo tutaj racji ;) ale nie obrażam sie :p chciałem właśnie sie dowiedzieć waszej opinii ... jeszcze trochę pomyśle bo jak na razie to mało czasu mam ... :( - TEMACIK uważam za ZAMKNIETY.

 

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności